Mieszkaj i żyj kolorowo

Okładka książki Mieszkaj i żyj kolorowo Anna Pietraszek-Sawicka
Okładka książki Mieszkaj i żyj kolorowo
Anna Pietraszek-Sawicka Wydawnictwo: Znak JednymSłowem poradniki
poradniki
Znak JednymSłowem
2022-10-12
2022-10-12

Dziś chciałam wam opowiedzieć o książce „Mieszkaj i żyj kolorowo” autorstwa Anny Pietraszek-Sawickiej. To książka o kolorach, jednak inna niż można by się spodziewać. Bo kolorem jest wszystko, a „kolorowo” nie znaczy niebiesko-żółto-czerowno 😉
W książce znajdziemy podstawy dotyczące kolorów, czyli koło barw i wyjaśnienie jak z niego korzystać. Ale nie tylko, bo znajdują się tam także inne zasady dotyczące posługiwania się kolorami o których wcześniej nie słyszałam, a są bardzo istotne. Nie tylko we wnętrzach, ale w każdym innym życiowym aspekcie związanym z kolorami. Jakie to zasady, nie zdradzę, zajrzycie koniecznie do książki. Od siebie tylko dodam, że to totalny „zmieniacz życia” :D

Na półkach: , , , , , , , ,

Książkę-egzemplarz recenzencki, pt. "Mieszkaj i żyj kolorowo", otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak-pięknie dziękuję💚💜💛💙🧡
Piękne wydanie książki, kolorowa okładka adekwatna- do tytułu, to plusy na sam początek😊
Autorka Anna Pietraszek-Sawicka z wyksztalcenia jest mgr teologii i promocji sztuki.
Ujęło mnie takie oto zdanie:

„Nie trzeba dopasowywać się do otoczenia, jednak zawsze warto próbować nowych rzeczy i szukać tym w siebie”.

Bardzo ważnym jest w życiu kolor, a według Pani Ani nosi miano bezpieczeństwa.
Ponadto otaczanie się odpowiednimi barwami: relaksuje i odpręża, wnosi radość i spokój.
W mieszkaniu, w którym żyjemy, spędzamy czas, to kolor właśnie pełni kluczową rolą, przynajmniej tak powinno być.
Dla autorki, to natura jest ogromną inspiracją, stąd jej tyle w aranżacjach w mieszkaniu.
A przyroda jest podstawowym źródłem inspiracji.
W książce autorka zamieszcza wiele przykładów „zabawy” kolorami w poszczególnych pomieszczeniach.
Dobranie dodatków, detali także musi być dopasowane kolorystycznie do całości.
Jakie kolory ze sobą łączyć, a jakich unikać?
Które rośliny pasują do jakiego pomieszczenia, aby kolory się zgrały razem?
A czasami, tylko te małe rzeczy, mogą barwami odmienić, upiększyć nasze mieszkanie.
Gdybym ja tę książkę mogła przeczytać przed remontem mojego mieszkania, byłabym bogatsza w bardzo przydatną wówczas wiedzę.
Polecam zatem zapoznać się z tą interesującą lekturą-poradnikiem😊💖

""Kolor czyli temat tej książki otworzył mnie na radość".

Tak napisała autorka, ja podpisuję się pod tymi słowami także💚💛🧡💙💜😃
Prawie każdy, zwłaszcza na początku swej przygody z kolorami, popełnia mniejsze lub większe błędy.
A za sprawą autorki, otrzyma wiele cennych wskazówek, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych gaf w aranżacjach.

Ujęło mnie takie oto zdanie:

„Nie trzeba dopasowywać się do...

• Przeczytane książki, e-booki, wysłuchane audiobooki w 2022r.
  • Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki
  • Poradnik
  • Dom, mieszkanie
  • Wnętrza
  • Kwiaty, przyroda, środowisko naturalne
  • Wydawnictwo Znak

Dodaj cytat z książki Mieszkaj i żyj kolorowo