Sidła

Gdy zaniepokojona kobieta zgłasza zaginięcie swojej przyjaciółki, policja nie przypuszcza, jak potężne wyzwanie stanie przed nimi. Wkrótce służby rozpoczynają poszukiwania, lecz w międzyczasie znika kolejna kobieta. Kiedy wreszcie odnajdują zwłoki zaginionej, podobne do tragicznego znaleziska sprzed kilku miesięcy, okrutna prawda wychodzi na jaw.
Policja staje ponownie przed koniecznością prowadzenia krwawego wyścigu z seryjnym mordercą.
Czy zdołają powstrzymać zabójcę na czas?
W tym samym czasie komisarz Sikora, niezłomny w swoich przekonaniach, kontynuuje dochodzenie w sprawie samosądów na pedofilach. Jest głęboko przekonany, że policja źle obstawiła winnego.

,,Sidła" to bezlitosna podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, ukazująca brutalny świat i okrutne morderstwa. Kościelny budzi w czytelniku zarówno strach, jak i obrzydzenie, eksplorując niebezpieczną tematykę chorób psychicznych. Nawet osoby o silnych nerwach mogą odczuć trudności podczas lektury, gdyż opisy są niezwykle drastyczne. Mimo to, historia wciąga swoją głębią i precyzją, prowadząc czytelnika przez momenty napięcia.
Historia jest głęboko przemyślana i szczegółowa, przyciągając czytelnika swoją mocą i trzymając go w napięciu aż do ostatniej strony.
,,Sidła" to lektura dla tych o mocnych nerwach, gotowych na wstrząsającą podróż przez ciemność ludzkiej duszy.

Policja staje ponownie...

To mogłaby by być dobra książka, gdyby nie ciągnął się za nią smród okropnej kalki filmów Vegi, na początku książki nawet pada niemal identyczny cytat jak w pierwszym "Pitbullu". Komissrz Sikora to dzielny Despero a Palczak jest nieudolnym Barszczykiem. Podobnie jak anegdoty i wspomniania spraw, sa okrutna wrecz kopią z filmu. Dla jasności Pitbulla z Dorocińskim szanuje, te popluczyny zdecydowanie nie. Dalej, wątek Kapserczaka totalnie nie wnosi nic, ale dzięki zbędnej retrospekcji mamy 100 stron wiecje do zmęczenia. I na koniec dzielna policja, łapiąca zbójów na mieście.. ...a każdy zachowuje się jak 15 latek na pierwszej randce. Spoko, ze autor porozpoczynal szereg niepotrzebnych wątków i oprócz złapania sprawcy, żaden w zasadzie nie jest porządnie zakończony. Generlanie w 20 min po przeczytaniu zapomina siez o czym jest ksiązka.

W sumie dość groteskowa, biorąc pod uwagę perypetie czarnego charakteru, przez co traci mocno na wiarygodności. Jednak na tyle sprawnie napisana, że tych zmarnowanych parę godzin można sobie wybaczyć:)

Celowo zaczęłam od 2 tomu, bo unikam książek z wątkami krzywdzenia dzieci. Generalnie powinno się zacząć od Łowcy, bo w Sidłach sa jego spojlery i nawiązania. Powieść bardzo brutalna, jedna z mocniejszych jakie czytałam, ale bardzo wciągająca. jakoś nie przywiazalam sie do teamu prowadzacego śledztwo, w każdym z gliniarzy coś mnie nieco irytowało. Mimo to nie mogłam się oderwać od powieści i bardzo ją polecam.

Odrobinę gorsza niż część pierwsza - niemniej jednak nadal mocno trzyma poziom. Bardzo lubię powieści posiadające wielowątkowość, która się przeplata i przenika ze sobą. Tym razem miałem wrażenie, że postaci jest odrobinę mniej niż w pierwszej części cyklu ... lub może były sprawniej napisane. Kilka fajnych pomysłów autora, których tu nie przytoczę by nie psuć odbioru książki innym. Ogólnie główna antagonistka troszkę przerysowana i w zasadzie tylko dlatego uważam, że ta książka jest odrobinę gorsza od poprzedniczki. Bo wyraźnie widać postęp w sprawnym operowaniu całością wątków przez autora. Jedna z tych pozycji, które powinno się przeczytać.

Tym razem komisarz Sikora próbuje dorwać seryjną morderczynię. Dodatkowo mamy kontynuację motywu z "Łowcy". Wszystko napisane fajnym językiem, zgrywające się w spójną całość i oczywiście wciągające jak to u Pana Kościelnego bywa. Polecam

Zdecydowanie lepsza książka niż Łowca. Czytało się rewelacyjnie, historia bardzo wciągająca.

Książka ciekawa choć jak dla mnie zbyt dużo wątków seku, gejów itp a za mało policyjnej roboty. Zakończenie bardzo mnie rozczarowało.

Kolejna naprawdę mocna pozycja, przeczytane w jeden dzień.

Kolejna naprawdę mocna pozycja, przeczytane w jeden dzień.

☕Pierwszy tom, czyli "Łowcę" przeczytałam już stosunkowo dawno temu. Bardzo mi się podobał. Jednak nie wiedzieć czemu resztę tomów miałam odłożonych na bliżej nie określone "później". I o losie, jak ja teraz tego żałuję!
📚 Fabuła opiera się na dwóch równoległych płaszczyznach. Z punktu widzenia mord3ercy i policji. Poznajemy historię, która swój początek ma kilkadziesiąt lat wcześniej. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić motywy czynów zbrodniarza. I już wtedy miałam zagwostkę, jak Autor ma zamiar rozwiązać tę zagadkę. Wciągnęło mnie od samego początku! Nie mogłam się oderwać.
☕ To co ważne, to to, że aby czytać "Sidła" trzeba mieć przeczytanego "Łowcę". Nie ma innej możliwości. No chyba, że lubicie czytać i nie wiedzieć o co chodzi, nie lubicie znać kontekstu. Tam po prostu jest duże nawiązanie do pierwszej części. I tyle.
📚 Dawno tego przy żadnej książce nie czułam ale teraz to się naprawdę wydarzyło... polubiłam głównego bohatera - Sikorę. Oprócz tego, że to dobry i skuteczny gliniarz, to na dodatek człowiek empatyczny, trochę zamknięty w sobie, skrywający ciepłe i dobre serce. Aż ciężko mi uwierzyć,że to piszę ale na serio tak go odbieram. To nie jest typowy gliniarz z problemami alkoholowymi jak to często się pojawia w książkach. Jasne, to facet, który nie miał i nie ma lekko. Ale również taki, który chciałby, żeby w jego życiu coś się zmieniło. Chce czegoś więcej. No i uwielbiam jego sarkazm i poczucie humoru.
☕ Pan Kościelny świetnie buduje napięcie. Tak do 3/4 książki czułam, że wchodzę po drabince jak na zjeżdżalni, żeby na koniec z niej zjechać i nie móc uwierzyć w to co czytam. Zwroty akcji, nowe okoliczności, wytłumaczenie dla czegoś, co wydawałoby się jasne a tu jednak 'nie, nie czytelniku! Zrobiłem cię w jajo!' Zbierałam szczękę z podłogi na końcówce.
📚 Mimo brutalnych opisów, mrocznego klimatu i makabrycznych zbrodni, książka ma w sobie magnetyzm, który przyciąga i nie pozwala się oderwać.
☕ Uwielbiam styl Autora. Ma świetne pióro. Każda kolejna książka utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że to mój ulubiony pisarz!
📚 "Sidła" to uczta dla fanów kryminałów. Znajdziecie tu wszystko to, czego oczekuje się od rasowego, dobrego kryminału! Bardzo Wam polecam a tymczasem u mnie na tapet wjechał "Pokot".

• Audiobooki