Ulica Przyjazna 8

Ridero
2023-05-19
2023-05-19
9788383511931
legimi enemiestolovers lovehate slowburn dziennikarz badboy debiut komediaromantyczna komedia ENEMIES TO LOVERS

To taka lektura z gatunku niewymagających. Lekka, przewidywalna, dobra odskocznia od poważniejszej twórczości.

Jesteś młodą dziewczyną, kończysz studia prawnicze, przygotowujesz się do ślubu z ukochanym, do tego niespodziewanie wygrywasz dom, czego chcieć więcej ?
Tak to los uśmiechnął się do Roksany, przez przyjaciół zwanej Aną.
Wspaniały start w dorosłe życie...no chyba że w nowym domu czeka niespodzianka, niekoniecznie miła. Okazuje się, że zwycięzców losowania jest dwoje i wraz z Roksaną właścicielem domu zostaje pewien nieznajomy, chociaż może powinnam powiedzieć, że gdzieś kiedyś już na siebie wpadli. Szymon to również student, który pracuje nad rozpoczęciem własnego biznesu.
Jak można się spodziewać wspólne mieszkanie nie będzie łatwe. Czy Szymon z Roksaną znajdą wyjście z sytuacji? Jak sobie z tym poradzą ?

Książka to takie dość przyjemne czytadełko. Spieszę wyjaśnić, że dla mnie czytadełko nie ma złośliwego wydźwięku, dla mnie to lektura lekka, łatwa, niewymagająca, mająca sprawić, że sympatycznie spędzę wolny czas.

Oprócz głównych postaci poznacie ich rodziny, znajomych, oraz wspólpracownikow, trochę brakowało mi tu narzeczonego dziewczyny.
Zagrywki obojga bohaterów wydawały mi się takie trochę szczeniackie, ale to w końcu młodzi ludzie, pewnie u niektórych wywołają uśmiech na twarzy.

Książkę czyta się dość szybko, jednak zakończenie mnie zadziwiło, czyżby należało się spodziewać kontynuacji ?
Ja spędziłam z książką trzy wieczory, sprawdźcie jak wam się spodoba.
Polecam.

Tak to los uśmiechnął się do Roksany, przez przyjaciół zwanej Aną.

Gdyby nie polecono mi tej pozycji sama nie zwróciłabym nawet na nią uwagi . To taki młodzieżowy romans, ale choć przewidywalny to mnie wciągnął. Triki jak z amerykańskiego filmu romantycznego żenujące, kiedy to facet przed 30-ką nie zmienia sobie sam opatrunku z czoła i brzucha. Serio? Raziły mnie błędy - tu zastrzeżenia do korektora. Naprawdę przyciąga nas magnez?
Ogólnie jak na debiut jest dobrze, ale na drugą część nie widzę materiału oprócz: żyli długo i szczęśliwie.

Ogólnie...

Wyzwanie październikowe LC - książka polecona mi przez Lubiepomagac.

„Wojna państwa Rose” w wersji light. Pamiętacie ten film z Kathleen Turner i Michaelem Douglasem? Kobieta i mężczyzna toczą walkę o dom, w którym przyszło im razem mieszkać. Każde chce, żeby to drugie się wyniosło. Gwiazdorska obsada i filmowe arcydzieło.

A „Ulica Przyjazna 8”?
Studenci Roksana i Szymon, wspólny dom, bo los tak chciał. Mnóstwo perypetii i pomysłów na uprzykrzenie życia drugiej stronie, zmuszenie do wyprowadzki i przejęcie domu tylko dla siebie. Taśma dzieląca salon na połowę, pół kuchni, pół lodówki, ale wspólny pies. Do czego to doprowadzi? Że z góry wiadomo co będzie, gdy oboje młodzi, piękni i spragnieni miłości? Nic podobnego, wprawdzie kierunek, w którym to wszystko zmierza wydaje się jasny, ale zakończenie nieprzewidywalne.

Użyłabym określeń, że to hate-love, że New Audult, ale ich nie lubię, więc napiszę tak: przeczytajcie jeśli macie ochotę na lekką, sympatyczną, śmieszną obyczajówkę, dobrą na poprawę nastroju. Jeśli usatysfakcjonuje Was prościutka intryga. Jeśli nie oczekujecie wyjątkowych literackich doznań, tylko fajnej zabawy. Jeśli nie przeszkadzają Wam wchodzący w życie bohaterowie, ich sercowe rozterki i młodzieżowy romans.

Wydawało mi się, że nie lubię tego typu literatury, a tu proszę - czekam: może będzie jakaś kolejna część?

Wyzwanie październikowe LC - książka polecona mi przez Lubiepomagac.

A „Ulica Przyjazna 8”?
Studenci Roksana i...

Czytałam ją bez większego zainteresowania.
Bo nic za bardzo się w niej nie działo. Pomyśl na fabułę był dobry, ale jakaś bliższa interakcja między głównymi bohaterami była słaba. Historia ta była też przewidywalna i zawierała dużo opisów.
Oczekiwałam czegoś lepszego.

Czytałam ją bez większego zainteresowania.
Oczekiwałam czegoś lepszego.

Zabawna historia, lekka i pełna humoru. Polecam.

Zabawna historia, lekka i pełna humoru. Polecam.

Miałam przyjemność poznać debiutanckie dzieło autorki E.D.F. Rudzik pod tytułem "Ulica Przyjazna 8". Tym razem zacznę od końca. Autorka swoją powieść zakończyła w takim momencie, że koniecznie trzeba przeczytać drugą część. Mam nadzieję, że taka powstanie. Nie zostawia się czytelnika w takiej niepewności. Z drugiej strony, to było całkiem ciekawe rozwiązanie.
Historia ukryta w książce "Ulica Przyjazna 8", jak dla mnie jest  dobrą komedią obyczajową. Znajdziecie tutaj sceny, przy których możecie się śmiać i płakać. Autorka bardzo dobrze przedstawiła swoje postacie. Używa języka zrozumiałego dla każdego czytelnika.
Poznacie pewną młodą dziewczynę Roksanę, która wygrywa dom w loterii bankowej. Wszystko byłoby dobre, gdyby nie pewna niezręczna sytuacja, do której doszło z winy banku. Oczywiście poznacie ją, czytając tę powieść. Czy można spaść z deszczu pod rynnę? E.D.F. Rudzik udowadnia, że można.
Drugim głównym bohaterem jest młody student Szymon, który ma ambitne plany. Oczywiście ukrywa je przed własną matką. Czy wszystko ułoży się po jego myśli?
Roksana i Szymon poznają się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Czy kolejne ich spotkanie będzie mniej emocjonujące? Czy tutaj sprawdzi się przysłowie "Kto się czubi, ten się lubi"?
Jeżeli lubicie w książkach lekkie klimaty oraz dobry humor, to zachęcam was do przeczytania tej historii.
Biorąc do ręki tę opowieść, nie będziecie mieli czasu na nudę.
Jestem bardzo ciekawa, czy polubicie głównych bohaterów.
Z niecierpliwością czekam na kolejne książki E.D.F. Rudzik. Warto zapamiętać to nazwisko. Ta autorka ma ogromny potencjał.
Polecam.

Historia...

Kiedy dwójka nieznajomych wpada na siebie, pewnego ranka, na ulicy, nie wie jeszcze, że ich losy właśnie się splotły. Poznaj historię Roksany i Szymona i ich skomplikowana relacje.

Książka opowiada historię dwójki studentów, którzy wygrali dom w konkursie, co stało się zalążkiem wielu perypetii.

Historia ta wciągnęła mnie od pierwszej kartki książki. Uśmiechem na ustach a czasami poirytowaniem reagowałam na "przepychanki" Szymona i Roksany.

Gratuluję Autorce pomysłu :)
Polecam przeczytać !!!

Gratuluję Autorce pomysłu :)
Polecam przeczytać !!!

Roksana i Szymon spotykają się w niezbyt sprzyjających warunkach. I na tym by się skończyło gdyby nie wzięli udziału w konkursie o dom. Oboje studenci, oboje sobie obcy wygrywają w popularnym parabanku dom. Żaden nie ustąpi, zamieszkują więc w nim razem licząc, że ten drugi nie wytrzyma i się wyprowadzi. Jak dalej potoczy się ta historia?

• Romans
  • Przeczytane 2023