Tworzę ogród naturalny

2022-03-15
2022-03-15
9788367032018
Violetta Dobosz
byliny trawy ogród projektowanie ogrodu

Okładka książki Ogrody przyszłości. Czas na zmianę. Noel Kingsbury, Piet Oudolf
Ogrody przyszł... Noel Kingsbury, Pie...

Dla mnie (amatora) książka nie była tym, czego się spodziewałam. Oczekiwałam porad i wskazówek, a otrzymałam katalog roślin. Dobrze, że kupiłam ją w miarę tanio od innej osoby, a nie zapłaciłam kilkadziesiąt złotych, bo bym była jeszcze bardziej rozczarowana. Chyba raczej jest dla projektantów i architektów zieleni, niż dla mnie. Zaniosłam w darze do biblioteki - może ktoś inny skorzysta.

Spodziewałam się czegoś innnego, jednak mimo wszystko książka napisana z pomysłem. Przydatne informacje, garść pomysłów i miłe dla oka wizualizacje. Dla miłośników natury, ogrodników i projektantów roślinnych krajobrazów :)

książkę można potraktować jedynie jako katalog bylin, i to w dość ubogi - do przeglądnięcia, nie warto kupować

Mój główny problem z tą pozycją to tytuł. Powiedziałbym że jest clickbajtowy. Fałszywy marketing. Obiecuje on dużo szerszą wiedzę niż ta która jest w niej zawarta. Usłyszałem o tej książce na pewnym kanale youtube. Eksperymentuję właśnie z mym ogrodem i od razu ją kupiłem. Oczekiwałem książki w której będzie poruszone szerokie spektrum tematów - jak uprawiać glebę, jak zrobić grządkę, kompostowanie, sadzenie drzew, warzyw itp itd Tymczasem w tej książce jest 0% treści w tematach które wymieniłem.

Jeśli ktoś szuka pozycji nt bylin i traw w ogrodzie to bardzo polecam. Natomiast innych treści tu nie znajdziecie.

Jest to pozycja klasyczna dla bardziej i mniej profecjonalnego ogrodnika, a autorzy to postacie, które zmieniły postrzeganie tradycyjncyh rabat w wielu zakątkach świata.

Dla mnie jest to wspaniałe kompendium wiedzy o bylinach. Książka pełna jest przepięknych zdjęć i krótkich informacji o tak wielu gatunkach roślin, że człowiekowi może zakręcić się od tego w głowie. Tym niemniej na pewno zostanie ze mną na długo. Uwielbiam dzikie ogrody i myślę, że warto podążyć w tą stronę w swojej przygodze z ogrodem.

Obszerną część książki stanowi katalog bylin i traw, jednak w formie bardziej przyjaznej niż typowe katalogi roślin. Niewątpliwym atutem jest duża liczba zdjęć. Ciekawe wskazówki dotyczące kombinacji i doboru roślin oraz przykładowe plany nasadzeń inspirują do tworzenia własnych ogrodów marzeń.

• Natura
  • Ogród
  • Ogrodnictwo
  • Szukać dalej

Dodaj cytat z książki Tworzę ogród naturalny