Oficjalny przewodnik Fortnite. Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy

Okładka książki Oficjalny przewodnik Fortnite. Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Insignis fantasy, science fiction
24 str. 24 min.
Insignis
2021-11-21
2021-11-21
24 min.
Fortnite rozrywka zabwwa ćwiczenia bajka przygoda fantasy

Oficjalny Przewodnik Fortnite jest Gdzie jest Jonesy? Polowanie na Łupy. Ta książka to wariacja na temat tytułów takich jak Gdzie jest Wally? Mamy do czynienia z serią obrazków naszpikowanych detalami. Naszym zadaniem jest odnalezienie konkretnych przedmiotów i postaci znajdujących się na grafikach. Mam słabość do tego typu rzeczy i na serio posiedziałem trochę, przyglądając się kolejnym ilustracjom, by wytropić wszystkie zadania z dołu strony. Nie wiem, czy młodsze osoby jeszcze bawi taka rozrywka, ale ja wciągnąłem się jak za dawnych lat. Już miałem udać się na strych rodzinnego domu i szukać segregatorów z serią o poszukiwaniu Wally’ego na obrazkach, tak spodobała mi się ta zabawa.

Gdzie jest Jonesy? Polowanie na Łupy to pewnie coś skierowane do młodszych czytelników. Ja jestem co prawda dużym, albo nawet gigantycznym dzieckiem, ale mam wrażenie, że książka ta sprawi radochę każdemu. Jest przy tym fajna zabawa, ilustracje są świetne i całość jest niezwykle barwna. Chciałoby się, tylko żeby zagadek było trochę więcej. Tutaj mamy ich 10 po dwie strony A4 każda.

Z pewnością wielu z was uwielbiało i wciąż uwielbia zamieszczane w czasopismach zabawy w stylu – „znajdź dany szczegół na ilustracji”, prawda? To wielka frajda, przyjemność i rozrywka dla naszych szarych komórek, która wbrew pozorom nie musi być wcale taka prosta. I to właśnie tym osobom, ale również miłośnikom Uniwersum „Fortnite”, przypadnie do gustu z pewnością znakomita książka pt. „Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy. Oficjalny przewodnik Fortnite”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Insignis.

Sprawa jest prosta - oto mamy przepiękne, niezwykle epickie i imponujące nam swoją szczegółowością, ilustracje. Pod nimi widnieją kwadraciki z postaciami i przedmiotami, które należy odnaleźć właśnie na szerokim planie owych kadrów. A te oczywiście przedstawiają sobą krajobrazy, stroje, postacie, sceny i wątki ze słynnej serii gier i komiksów „Fortnite. Battle Royale”. Prawda, że brzmi to wszystko niezwykle intrygująco...?

Sekret tkwi w szczegółach - chciałoby się powiedzieć i w mej ocenie jak najbardziej można to zrobić, odnosząc się do spotkania z niniejszym tytułem. Szczegóły mają tu bowiem znaczenie kolosalne, gdy oto w ich gąszczu na rozpostartych na całe strony ilustracjach musimy znaleźć te fragmenty, które są przez nas poszukiwane. I jest to proces interesujący, wciągający i naprawdę wymagający od nas dużego skupienia, uwagi i spostrzegawczości. Za to frajda z odhaczenia kolejnego odkrytego elementu, to rzecz absolutnie bezcenna!

Twórcy tej pozycji nie zapomnieli oczywiście o fabule i klimacie gry „Fortnite. Battle Royale”, co z pewnością docenią wierni fani tego Uniwersum. Otóż mamy tu miejsca, sceny, przedmioty, bohaterów, a nawet i wydarzenia nawiązujące bezpośrednio do tej rozgrywki, co z jednej strony budzi przyjemne wspomnienia, a z drugiej gwarantuje również pewien bonus tym, którzy znają dokładnie przebieg gry - jest im po prostu nieco łatwiej. Poza tym mamy tu ten niepowtarzalny klimat i nastrój „Fortnite”, któremu nie sposób się oprzeć...

Myślę, że blisko 90% sukcesu tej pozycji mieści się na polu jej ilustracyjnego oblicza. To piękne, imponujące rozmachem i szczegółowością, pociągnięte lekką kreską, komiksowe rysunki. Rysunki, które cechuje znakomite kadrowanie, wielka klimatyczność oraz bogactwo rozmaitych kolorów, które są naprawdę piękne dla oka. Całości efektu dopełnia zaś wydanie tego tytułu - twarda oprawa, duży format, ładna grafika, dobra jakość papieru i druku.

Wielką wartością tej pozycji jest również to, że może sięgnąć po nią absolutnie każdy - zarówno gracze i fani Uniwersum „Fortnite”, jak i zupełni laicy w tym względzie, którzy będą po prostu cieszyć się ćwiczeniem swojej spostrzegawczości. A powiem wam, że zabawa przy tych zadaniach jest naprawdę wspaniałą, gdy oto zagłębiamy się w te ilustracje, poszukujemy konkretnych scen i elementów oraz cieszymy każdym odniesionym sukcesem.

„Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy. Oficjalny przewodnik Fortnite”, to wspaniała propozycja dla każdego miłośnika zagadek i ćwiczeń rozwijających naszą spostrzegawczość. To piękna przygoda, gwarancja niezwykłych wrażeń, moc uśmiechu oraz jakże przyjemne spotkanie ze światem „Fortnite”. Z tych wszystkich względów gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, który ma sobą tak wiele do zaoferowania. Polecam – naprawdę warto!

• Fortnite

Dodaj cytat z książki Oficjalny przewodnik Fortnite. Gdzie jest Jonesy? Polowanie na łupy