Do zapomnienia

Do zapomnienia
Empik Go
2021-12-20
2021-12-20

Podobnie jak pierwsza część, ta również wciąga i lekko się czyta. Polecam na wakacje czy urlop.

#dozapomnienia @katarzynamakautor #recenzja #zwłasnejbiblioteczki @empikgo
Drugie spotkanie z Julią Kamińską.Z dziewczyną która musi zacząć swoje życie od nowa po raz kolejny...Opuszcza dom doktora Adama posiadając jedynie to co ma na sobie.Została kolejny raz tak okrutnie i niesprawiedliwie skrzywdzona,oskarżona o coś czego nie zrobiła a człowiek którego pokochała i któremu zaufała zwątpił w jej uczciwość.Postanowiła wrócić w rodzinne strony choć tak naprawdę nie wie czy cokolwiek tam na nią czeka.Spłakaną i rozdygotaną dziewczynę przy grobie rodziców znajduje ksiądz Maciej ze swoją gospodynią panią Marią,która przed laty w pewien sposób zastępowała jej matkę.Od tej chwili Julka już wie i czuje,że jednak nie została całkiem sama na tym świecie. Niespodziewanie zjawia się także Szymon,przyjaciel Adama.Informuje ją o wynikach badań z których wynika że Julka jest w ciąży. Składa jej dosyć nieoczekiwaną propozycję.Układ,który ma pomóc jej zapomnieć o przeszłości i zacząć budować przyszłość.Spotkanie z notariuszem ojca również przynosi wiele zmian.Julka dowiaduje się,że wcale nie jest"goła i wesoła" bo ukochany tatko zadbał o jej przyszłość.I gdy już coś tam powoli zaczyna się układać do Julki dociera informacja o poważnej chorobie Emi,córki Adama,którą pokochała całym sercem.Jej układający się świat znowu zaczyna się chwiać....Dociera do niej że wciąż nie potrafi przestać kochać Adama a tym samym nie umie pokochać Szymona...Dzieje się tu naprawdę sporo.Emocje sięgają zenitu.Miłość wciąż ma pod górę.Bohaterowie cierpią kochając bez wzajemności...lub kochają lecz boją się do tego przyznać.W powietrzu wiszą jakieś tajemnice a niebezpieczeństwo gdzieś tam,cicho się czai...Z czym przyjdzie się zmierzyć tym razem?Czy Julka"ogarnie" jakoś ten życiowy i uczuciowy armagedon?Do czego będzie zdolna w imię miłości do Emilki i....jej ojca?Czy Julka stanie się odważną i przebojową Julią?Przekonajcie się sami...Ja już nieco wiem...A czego nie wiem niebawem się dowiem czytając kolejną,ostatnią część tej historii.💔💔💔💔

#dozapomnienia @katarzynamakautor #recenzja #zwłasnejbiblioteczki @empikgo

"Dzieci nie należą do rodziców. Są tylko ich częścią. Właściwie są jak puzzle, jak fragment życiowej układanki."

Julia dzięki Adamowi powoli odzyskuje wiarę w siebie, zaznając przy tym odrobinę szczęścia. Niestety okrutny los po raz kolejny próbuje z niej zadrwić, a wcześniejsza wiara w drugiego człowieka, chwieje się w posadach. Skrzętnie uknuta intryga w którą zostaje Julka wplątana, nie pozostawia zbyt wielkiego wyboru, jak powrót w rodzinne strony. Choć i tam, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że nic i nikt na nią nie czeka. Lecz mimo bólu i osamotnienia, postanawia, zapomnieć o Adamie i zawalczyć o swoje życie, idąc przez nie z podniesioną głową. Niestety droga do szczęścia będzie wyboista, na której czeka ją mnóstwo potknięć i nieprzyjemności. Wtem nieoczekiwanie z pomocą przychodzi Szymon, przyjaciel Adama, dla którego los Julki nie jest obojętny.

Czy bliskość i wsparcie Szymona pozwolą zapomnieć o uczuciu do Adama?

"Do zapomnienia" jest kontynuacją losów Julki, którą niesłusznie osądzono i skazano. To właśnie Adam stał się jej bohaterem i pokazał czym jest szczęście. Mało o nim pisałam w poprzedniej części, gdyż nieprzerwanie grał mi na nerwach i tak też było do połowy książki. Jego brak zainteresowania losami Julki wywoływał ogrom emocji, ale przy końcówce, autorka sprawiła, iż zaczęłam mu współczuć. Szymon natomiast okazał się niezwykle pomocny ale.... No właśnie czy aby napewno jego intencje były bezinteresowne. I Julka, na którą kolejny raz spadł grad ciosów, starała się nie załamać, a decyzje które podejmowała nie raz stwarzały ku temu sposobność. Życie nie zawsze bywa sprawiedliwe, jednakże mając u boku ludzi, którzy w ciebie wierzą, staje się mniej bolesne.

Rzadko kiedy o tym piszę ale coraz częściej zdarzają się w książkach błędy, powtórzenia i literówki, które aż rażą w oczy @empikgo warto się temu przyjrzeć.

Książka ujęła moje serce. Historia o miłości, przeciwnościach losu i o życzliwości obcych osób.

"Człowiek może mieć wszystko, a jednocześnie może nie mieć zupełnie nic. Może mu się wydawać, że jest spełniony, w pełni szczęśliwy, bogaty, a jednocześnie może być żebrakiem. Bo jeśli człowiek z przyklejonym o ust sztucznym uśmiechem opływa w luksusy, a nie zazna smaku miłości, jest zwykłym nędzarzem…"

Choć Julia odzyskała wolność jej życie ciągle się komplikuje. Po rozstaniu z Adamem, jest zdana tylko i wyłącznie na siebie. Jest na rozdrożu, bez pieniędzy, bez pomysłów, co dalej. Jednak Julia to mimo wszystko silna kobieta. Ostatecznie postanawia wrócić w rodzinne strony. Tam znów na jej drodze pojawiają się wspaniali ludzie, którzy otaczają ją opieką i zapewniają wsparcie.

"Przez chwilę zostałam zupełnie sama (...) A samotność to paskudne uczucie (...) Nikt nigdy nie powinien być sam. Proszę to zapamiętać (...)"

Jednak powrót w rodzinne strony nie jest łatwy. Jest wiele nieżyczliwych ludzi, którzy patrzą nieprzychylnie na dziewczynę. Każdy patrzy na nią przez pryzmat dawnego wyroku, a nie tego, że dziewczyna została z wszystkich zarzutów oczyszczona.

Mimo wszystko, mimo przeciwności Julia pragnie odbudować swoje życie. Nowy start nie jest łatwy. Julia nadal kocha Adama jej sytuacja jest skomplikowana i właśnie wtedy pojawia się Szymon.

Czy Julia odnajdzie się w rodzinnych stronach? Czy zdoła uporządkować swoje życie? Czy Szymon pomoże jej zapomnieć o Adamie? Czy między tą dwójką pojawi się jakieś uczucie?

Bardzo wzruszająca, chwytając za serce książka. Tak strasznie było mi żal bohaterki. Nie dość, że musiała się z wszystkim zmagać, to los nadaj jej nie szczędził. Trochę zagubiona, jednak mimo wszystko bardzo silna kobieta. Końcówka to rollercoaster emocji: złość, smutek, poczucie niesprawiedliwości. Książka wciąga od pierwszych stron i trudno się od niej oderwać.

"Do zapomnienia" jest drugim tomem trylogii w skład której wchodzą 1. "Do zatęsknienia" i 3. "Do zakochania". Gorąco polecam całą trylogię.

Niestety książka dostępna tylko w formie e-booka. Ja przeczytałam na EmpikGO. Mam nadzieję, że cała trylogia doczeka się papierowej wersji, chciałabym ją mieć na swojej półce.

Choć Julia odzyskała wolność jej życie ciągle się komplikuje. Po...

• Przeczytane 2022
  • Moje przeczytane 2023