Ku wojnie. Oblicza XX Wieku

2021-11-24
2021-11-24
XX wiek II RP III Rzesza Hitler Dyplomacja Historia Polityka

Okładka książki Snajper wchodzi pierwszy Michał Wójcik, Przemysław Wójtowicz
Snajper wchodz... Michał Wójcik, Prze...
Okładka książki Przedwojenna Polska w liczbach Kamil Janicki, Dariusz Kaliński, Rafał Kuzak, Aleksandra Zaprutko-Janicka
Przedwojenna P... Kamil Janicki, Dari...
Okładka książki Wojna w Kosmosie. Przewrót w geopolityce Jacek Bartosiak, George Friedman
Wojna w Kosmos... Jacek Bartosiak, Ge...

Polska i Europa przed II wojną światową

Książka ciekawa, tylko stanowczo jest za dużo fotografia nic nie wnoszących...

Książka ciekawa, tylko stanowczo jest za dużo fotografia nic nie wnoszących...

Bardzo dobra książka, która w przystępny sposób opisuje ważne i interesujące wydarzenia z dwudziestolecia międzywojennego. Dobrze dobrane zdjęcia dodatkowo wzbogacają treść.
Polecam tę pozycję wszystkim osobom zainteresowanym dwudziestoleciem międzywojennym.

Bardzo dobrze się czyta. Przyjemnie rozłożona na różne wątki z czasów przed II wojny światowej. Interesująca dla ludzi znających historię i przystępna dla tych co dopiero chcą poznać.

"Pokój to taki krótki, chwalebny moment w historii świata potrzebny na przeładowanie broni."
Gdy skończyła się I wojna światowa, którą ówcześni nazywali Wielka Wojną świat, a zwłaszcza jego liderzy głosili, że była to ostatnia wojna, i że już nigdy więcej ludzie nie chwycą za broń.
Tymczasem, gdy tylko wysechł atrament, którym podpisano traktaty pokojowe, a w Wersalu zgasły światła po konferencji, ruszyła machina pchająca Europę, a w konsekwencji świat do kolejnego konfliktu. Do kolejnej, drugiej już Wielkiej Wojny...
Książka Bartosza Borkowskiego „Ku wojnie” zabiera nas za kulisy tych przygotowań. Przybliża czytelnikowi nie tylko klimat tamtych czasów, przedstawia biografie głównych graczy sceny międzynarodowej, zdradza kulisy rozmów za zamkniętymi drzwiami, tajnych negocjacji i gierek dyplomatycznych, ale również, niczym zaproszony na rodzinne spotkanie pradziadek z fajką w ustach, opatulony kocem, siedząc przy kominku, snuje opowieść o dwudziestoleciu międzywojennym. O życiu w czasach, gdy wszyscy wiedzieli, że kolejna wojna wybuchnie, a niewidomą było tylko kto pierwszy i kiedy pociągnie za spust.

Współpraca recenzencka z wydawnictwem.

Mam odmienny pogląd niż większość czytelników. Wg mnie książka nic nowego nie wnosi, a dodatkowo infantylny styl - coś w stylu opowieści Zagłoby przy dobrym winie. Dla mnie duże rozczarowanie.

Jak na pierwszą napisaną książkę to czyta się ją bardzo dobrze, udany debiut 🙂
Poruszone tematy są bardzo ciekawe, w większości bez problemu znajdziemy mnóstwo pozycji mówiących o przebiegu II wojny światowej, natomiast tutaj skupiono się na wydarzeniach poprzedzających wojne, takich jak nasze relacje w latach 30 z III Rzeszą, wizyty czołowych polityków z Niemiec i Włoch w Polsce czy nastrojach panujących w Europie wraz z kolejnymi działaniami Niemiec, które łamały traktat wersalski.
Bardzo interesująca pozycja, napisana w sposób przystępny, warto poświęcić czas by się z nią zapoznać.

Jak na pierwszą napisaną książkę to czyta się ją bardzo dobrze, udany debiut 🙂

Niektóre książki historyczne czyta sie jak podręcznik do historii, ta zdecydowanie do nich nie należy. Fajnie napisana, przystępnym językiem, dużo fotografi
Szkoda że autor wydał tylko jedna książkę.

Szkoda że autor wydał tylko jedna książkę.

Książka tak dobra jak kanał na YouTube.😉

Książka tak dobra jak kanał na YouTube.😉

Świetna książka, widać, że napisana przez pasjonata historii. Prosty język, dużo zdjęć same plusy widzę. Jeśli ktoś zna Bartosza Borkowskiego z jego kanału na YT, to wie czego się spodziewać. Każdy rozdział to inny temat, za wyjątkiem dwóch, wszystkie dotyczą tematów z okresu przed IIWS. Ostatni rozdział zainteresuje amatorów historii alternatywnej.

• Historyczne
  • II Wojna Światowa