Znaczy Kapitan

Okładka książki Znaczy Kapitan
Karol Olgierd Borchardt Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Morskie
1973-01-01
1973-01-01
kapitan morze żeglarstwo

więcej Więcej

Wspaniała pozycja nie tylko dla "wilków morskich":) Autor w sposób barwny i humorystyczny przenosi nas do swojej epoki, snując prawdziwe morskie opowieści... Znakomita lektura na jesienne szarości.

Znaczy jest to zdecydowanie moja ulubiona książka, czytałem ją już bodajże trzeci raz i za każdym razem wciąga mocniej.

Ciekawa, pełna humoru i bardzo wzruszająca opowieść o przygodach autora związanych z niezwykłym kapitanem. Polecam!

Piękny styl. Nie trzeba być zafascynowanym morzem, by pokochać te opowieści. Polecam!

Na półkach: , , , ,

Wymarzona książka dla każdego żądnego przygód nastolatka z podstawówki. Czego tam nie ma – żaglowce i transatlantyki, przygody, przyjaźnie, charyzmatyczne postacie i wreszcie legendarny dowódca – kapitan Mamert Stankiewicz. A wszystko opisuje wilniuk Karol Olgierd Borchardt, a więc człowiek, który nie miał z morzem nic wspólnego, dopóki nie zapragnął po nim żeglować. Czyli...

Kto z nas, roczników lat 60. nie zaczytywał się tą książką - jedną z ulubionych lektur mojego dzieciństwa? Niedawno przejrzałem ją ponownie. Czar dzieciństwa powrócił. Wraz z refleksją, że to naprawdę arcyciekawa, dobrze napisana "morska opowieść" - niezależnie od wieku czytelnika i wieku, w którym czytelnik ją czyta...

Kawał historii, kawał komedii, dobry wnikliwy narrator zachowujacy jednak kuluralny dystans- az czuć atmosferę tamtych lat wsród ludzi morza- i wielka postac KPT Stankiewicza- honor, szacunek, kometencjapowsciagliwosc i dopiero na koniec przedobre serce i wielkie oddanie.Wspaniała książka!

Początek dla osoby niezaznajomionej z żargonem żeglarskim może być ciężki, ale warto przebrnąć, bo człowiek przy późniejszych historiach płacze ze śmiechu. Birbante-rocca!

i w XXI wieku dobrze się czyta. czuć klimat, postacie ciekawe i barwne a przy tym realistyczne. Daleko mi do morza, ale i tak wciągnęła niczym wir:)

To jedna z moich ulubionych książek. Coś do czego wracałem wielokrotnie, najczęściej w okresie letnim, kiedy ciągnęło mnie nad morze. A jako, że jestem niespełnionym żeglarzem i uwielbiam okres odbudowy Polski po zaborach i całe 20-lecie międzywojenne "Znaczy Kapitan" był jest dla mnie pozycją obowiązkową.

W książce znajdziecie wszystko: humor, przedwojenną kindersztubę,...

1 558
  • Marynistyka