Rzemieślnicy. 10 inspirujących historii o pracy ludzkich rąk.

Okładka książki Rzemieślnicy. 10 inspirujących historii o pracy ludzkich rąk. Katarzyna Młynarczyk, Bartłomiej Rak
Okładka książki Rzemieślnicy. 10 inspirujących historii o pracy ludzkich rąk.
Katarzyna MłynarczykBartłomiej Rak Wydawnictwo: Znak Koncept reportaż
reportaż
Znak Koncept
2021-08-11
2021-08-11
rękodzieło slow life rękodzielnictwo natura

Doceniam pracę rąk. Interesują mnie historie mówiące o powstaniu różnych miejsc, zakładów, produktów. Lubię kiedy ktoś tworzy z wielką pasją. Jeśli coś lubisz robić od razu to widać bo zostawiasz w tym cząstkę swojego serca.
W "Rzemieślnikach" znajdziesz nieoczywiste historie. Zaskakujacych twórców, osoby które dają drugie życie (najbardziej lubię 👍),które tworzą klimat, atmosferę ale też całkiem nowe rzeczy.
10 podróży i spotkań z ciekawymi ludźmi.
Każda postać jest na początku przedstawiona, z każdą przeprowadzony jest krótki wywiad. Dla ułatwienia do każdej również podany jest namiar. Pod koniec rozdziału mamy cream de la cream. Jaki? Zachęcam do zapoznania się z książką.
Ładne, dopracowane i estetyczne wydanie. Proste, monochromatyczne ilustaracje dodają klimatu.

"Rzemieślnicy" to niezwykłe historie ludzi, którzy z zaangażowaniem realizują się w tym co robią. Niektórzy kontynuują rodzinne tradycje, inni zostawili dotychczasowe życie i sami stworzyli wszystko od podstaw. Każda z historii jest inna, ale mają wiele wspólnego. Łączy je pasja, wytrwałość, dbałość o szczegóły i szacunek do materiału. Tu nie chodzi tylko o praktyczne umiejętności i pracę ludzkich rąk, ale o ducha, atmosferę im towarzyszące. Katarzyna Młynarczyk i Bartłomiej Rak dali nam możliwość zainspirowania się i poznania wyjątkowych ludzi. Dziękuję!

Czasem do ZMIANY potrzebujemy impulsu, podpowiedzi od kogoś, kto sam odważył się wytyczyć sobie nowy cel i podążył nową drogą. W jednej z ostatnich premier  Wydawnictwa ZNAK czytelnik znajdzie aż dziesięć różnych historii, które mogą być początkiem zmian dla tych niezdecydowanych, a w głębi duszy marzących o innym życiu. Czy są tacy wśród Was?

Autorzy we wstępie pokazują, jak powstał pomysł na książkę i jaką definicją "rzemiosła" kierowali się przy wyborze swoich bohaterów, gdyż nie każda praca wykonana przez człowieka może nosić miano rzemiosła, tak samo jak nie każdy pracownik fizyczny może tytułować się "rzemieślnikiem".

Nie da się ukryć, że obecna definicja jest nieco głębsza niż ta słownikowa. Dobrym rzemieślnikiem jest ten, który nie tylko dobrze wykonuje swoją pracę, ale też w podejściu do życia wykazuje pewne cechy, które odbiorcy bardzo sobie cenią. To indywidualizm, autentyczność, szczerość, rzetelność, pełna świadomość potrzeb współczesnego konsumenta. Dobry rzemieślnik wciela w życie złotą regułę etyczną, która mówi: traktuj innych tak, jak ty byś chciał być traktowany, tym samym, jeżeli sam oczekuje produktów najwyższej jakości, takie też powinien oferować innym.

Pośród historii, które znajdują się "Rzemieślnikach" zaciekawiła mnie postać Mieczysława Babalskiego, na Instagramie @biobabalscy, który opowiada o tym, co dotyczy każdego z nas, o jedzeniu, dobrym jedzeniu. W dobie zalewu rolnictwa przemysłowego, które w swych monokulturach jest zagrożeniem dla bioróżnorodności, pan Mieczysław pokazuje, że nie tędy droga.  Dzieli się swoją historią, która zaczyna się w Szwajcarii (bezcenna rada Szwajcara może się przełożyć na wiele innych biznesów). Opisuje również sposób działania banku nasion i uprawy starych gatunków zbóż, samopszy i płaskurki (na ich stronie internetowej więcej informacji o tych zbożach). Oba mnie zafascynowały i zamierzam w niedalekiej przyszłości w oba się obkupić. Jednak to, co mnie zupełnie oczarowało i czemu przyznaję rację w milionie procentów, jest wypowiedź: dodaj coś dobrego do tego, co robisz. Używaj dobrych słów jeśli coś robisz, bo słowa wypowiedziane w trakcie pracy nad rzeczą, którą sprzedajesz, to ENERGIA, która idzie dalej!

Bądźmy twórcami DOBREJ ENERGII <3

IG @angelkubrick

Autorzy we wstępie pokazują,...

• Do kupienia
  • Przeczytane 2022
  • Literatura faktu
  • Filozofia
  • Na półce

Dodaj cytat z książki Rzemieślnicy. 10 inspirujących historii o pracy ludzkich rąk.