Marika. Rzecz o mojej smutnej dziwce

Porte-Parole
2021-02-16
2021-02-16
Marika Marika. Rzecz o mojej smutnej dziwce Jerzy Kruk Wydawnictwo Porte-Parole

Jedna z książek, o których się nie zapomina zaraz po przeczytaniu. Co najbardziej fascynuje w niej to wyraziste postaci głównych bohaterów. Są namacalne i bardzo przekonywujące. Do tego sposób pisania autora jest ciekawy choć trochę nietypowy. Duży plus za wtrącanie perełek z literatury, muzyki. Polecam

Książka napisana pięknym językiem przez znawcę sztuki kochania, erudytę, językoznawcę, z dużą wiedzą o sztuce malarskiej, o muzyce, mitologa, smakosza, bywalca, estetę…..książka o miłości, przyjaźni i niebezpieczeństwie internetu. Bardzo smutna historia zmuszająca do refleksji. Tę książkę zabiorę do swojej pamięci. Polecam i gratuluję autorowi.

Zaskoczy cię wiele. Nie tylko treść, nieoczekiwane zwroty akcji, odsłony światów, o których istnieniu pewnie wiedziałeś, ale nigdy nie oglądałeś ich z bliska, mistrzostwo poetyckiego języka autora, ale i forma. Choć akcja książki przez pierwsze dwieście stron nie wychodzi z łózka, w którym bohaterowie, prócz erotycznych uniesień, bezustannie ze sobą rozmawiają („Uwielbiam kobiety, z którymi nie mogę się nagadać” – mówi Jerzy) książka pozbawiona jest tradycyjnych wyróżnień dialogowych. Dialogi, opis akcji, narracja, dygresje i refleksje autora sklejone są w małe akapity blokowe, które czytelnik jeden po drugim pochłania jakby wyjadał z bombonierki czekoladki. Przepyszne i o zróżnicowanym smaku. Raz słodkie, raz gorzkie, ale zawsze niezwykle wykwintne, jak czekoladki znanego producenta o nazwisku innego ptaka. Jeśli jesteś koneserem smaku słowa, na pewno się nie zawiedziesz

Kupiłam, przeczytałam i... dokupiłam dwa egzemplarze w prezencie dla znajomych :) Ta książka naprawdę ma wartość, a do tego jest napisana kwiecistym, pięknym, dojrzałym językiem. Jedyną niedogodność w czytaniu może stanowić brak standardowych wydzieleń wypowiedzi (bo nie mamy tam myślników, od których one się zaczynają),ale to tylko wymusza na czytelniku uważność i wzmaga zaangażowanie. Pewnie nie każdego poruszy ta historia i nie do każdego trafią bohaterowie z ich motywami i zachowaniem, ale mnie książka zachwyciła i chcę więcej takich.

Oryginalna literatura, ciężko odłożyć jak się zacznie czytać!

Oryginalna literatura, ciężko odłożyć jak się zacznie czytać!

Niebanalna historia miłosna, romans starszego mężczyzny i młodej kobiety. On ma wszystko a ona w sumie nie ma nic. Kto zyska a kto straci? Historia jakich wiele? Nic bardziej mylnego. Przeczytałam i gorąco polecam innym czytelnikom

Bardzo interesująca, momentami wstrząsająca opowieść o tym gdzie mogą nas zaprowadzić ryzykowne decyzje.

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Świetna fabuła, ciekawie napisana, bardzo poruszająca. Nie mogłam się od niej oderwać i cały czas zastanawiałam się czy historia wydarzyła się naprawdę czy jest tylko wytworem wyobraźni autora.

• Książki różne

Dodaj cytat z książki Marika. Rzecz o mojej smutnej dziwce