Cyferkowa książka

Okładka książki Cyferkowa książka
Alicja KrzanikAnna Salamon Wydawnictwo: Nasza Księgarnia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
40 min.
literatura polska

Okładka książki Roślinkowa książka Alicja Krzanik, Anna Salamon
Ocena 9,5
Roślinkowa ksi... Alicja Krzanik, Ann...
Okładka książki Literkowa książka Alicja Krzanik, Anna Salamon
Ocena 8,5
Literkowa książka Alicja Krzanik, Ann...

Ciekawa książka, która z jednej strony przybliża maluchom cyfry i liczenie do dziesięciu, a z drugiej - trochę mimochodem, przywołuje temat powiększenia się rodziny o nowe rodzeństwo. Można więc poćwiczyć trochę matematykę, a przy okazji porozmawiać o ewentualnym rodzeństwie, jeśli takowe jest w planie lub jego pojawienie się zbliża:)

Podobnie jak w "Literkowej książce" mamy tu ilustracje zrobione na szydełku. Mam wrażenie, że w pierwszej części były trochę lepsze, ale tutaj też sprawdzają się całkiem nieźle. Tutaj również strony z cyframi przeplatają się ze stronami z obrazkiem, wierszykiem i zadaniami do zrobienia, związanymi z obrazkiem.

Mój trzylatek był zainteresowany książką, więc jest ok. Chociaż ja czuję pewien niedosyt.

Podobnie jak w "Literkowej książce"...

Już literkowa książka nas zachwyciła.
Co z tego, że mój syn zna literki i cyferki i ma już prawie 6 lat. Co z tego, że sama też znam i jestem starsza :D Ta książka jest przepiękna tak jak jej poprzedniczka. Żywe, jasne kolory. przyjemne postacie.
I mimo tego, że zachwycałabym się książką o czymkolwiek z taką oprawą (zrobione na szydełku wszystko co jest w książce!) to skupmy się na cyferkach.
Niedużo tekstu, który jest rymowany. Cyfry od 0 do 10 i zaznaczenie, że jest więcej. Nie ma porównań cyferek do łabędzi, bałwanków itp (tak dzieci nie wolno uczyć). Przy każdej cyfrze jest przedstawiona odpowiadająca jej liczba przedmiotów.
Duże, kartonowe strony, spójna krótka i sensowna historyjka spinająca całość i walor edukacyjny. Coś świetnego.

Już literkowa książka nas zachwyciła.

„Literowa książka” Alicji Krzanik z ilustracjami Anny Salamon ma w naszym domu duże powodzenie. Nietypowo ozdobione litery stały się inspiracją do wielu prac i tym sposobem zachęciły do ćwiczenia, utrwalania liter, a później prostych słów. Właśnie z tego powodu nie mogłam przejść obojętnie obok „Cyferkowej książki” stworzonej przez autorki wcześniejszej publikacji. Jak wskazuje tytuł tym razem udajemy się w świat liczb. Różnica między tą pomocą, a innymi polega na tym, że jest ona kartonowa, więc można śmiało sięgnąć po niż z dziećmi, które jeszcze do przedszkola nie chodzą, bo im wcześniej oswoimy dziecko z podstawami tym łatwiej będzie mu przychodziła nauka. A tu naprawdę mamy podstawy. Dzieci poznają cyfry od zera do dziewięciu oraz dowiadują się o istnieniu dwucyfrowych.
Cyfry to też pretekst do poznania rodziny Franka. Bywają na plaży, chodzą ulicami na spacery, stroją choinki, podglądają mikroświat i kosmos, opiekują się pupilami, uczestniczą w zajęciach plastycznych, oczekują narodzin dziecka. Niby książka o cyfrach, a dzieje się tu całkiem sporo, poruszane jest wiele tematów: od przyjaźni, wspólnego spędzania czasu, dbania o innych, przygotowań do świąt, przez zwyczajne codzienne zajęcia, po oczekiwanie na nowe życie. Niedługie scenki z życia przeplatają strony z cyframi, dzięki czemu nie jest ona monotonna. Do tego na każdej stronie nasza pociecha znajdzie zadanie pozwalające wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. A to jest niezwykle ważne w procesie uczenia. Z tą książką liczby zainteresują Wasze dzieci. Zdecydowanie polecam!

Dodaj cytat z książki Cyferkowa książka