Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć

Okładka książki Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć Sabine Bohlmann, Kerstin Schoene
Okładka książki Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć
Sabine BohlmannKerstin Schoene Wydawnictwo: Mamania Cykl: Historia małej popielicy (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Historia małej popielicy (tom 1)
Die Geschichte vom kleinen Siebenschläfer, der nicht einschlafen konnte
Mamania
2020-01-01
2020-01-01
32 min.
Jowita Maksymowicz-Hamann

Okładka książki Mamusiu, jak wielki jest świat? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Mamusiu, jak w... Sabine Bohlmann, Em...
Okładka książki Tatusiu, czy dziesięć to dużo? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Tatusiu, czy d... Sabine Bohlmann, Em...

Okładka książki W Robaczkowie Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie Katarzyna Biegańska...
Okładka książki Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Wielka księga supermocy. Edukacja emocjonalna dziecka Rocio Bonilla, Susanna Isern
Wielka księga ... Rocio Bonilla, Susa...
Okładka książki Siedem łóżek malutkiej popielicy Susanna Isern, Marco Somá
Siedem łóżek m... Susanna Isern, Marc...
Okładka książki Literkowa książka Alicja Krzanik, Anna Salamon
Literkowa książka Alicja Krzanik, Ann...

Przyjemna lektura przed snem

Przyjemna lektura przed snem

Śliczna, prosta, pięknie ilustrowana historia małej popielicy, która bardzo chciałaby zasnąć, ale nie jest zmęczona! Zwierzęta próbują jej pomóc, pokazują różne sposoby na zaśnięcie. Czy któryś zadziała? Zobaczcie sami :)

Co robić gdy nie można zasnąć? Z takim problemem borykała się tytułowa popielica. Wszyscy leśni przyjaciele przyszli jej z pomocą ale tylko jeden sposób okazał się skuteczny :)
Przyjemna, wesoła i zabawna opowieść z ładnymi ilustracjami.

Przyjemna, wesoła i zabawna opowieść z ładnymi ilustracjami.

„- Ale ja nie jestem jeszcze ani trochę zmęczona! - powiedziała mała popielica i pokazała mamie szeroko otwarte oczy." Brzmi znajomo? U nas codziennie jest podobnie ;-) Moja A. już jest bardzo śpiąca, ale i tak przeciąga pójście do łazienki, wymycie ząbków i położenie się do łóżka. Na szczęście nie trwa to tak długo, jak u bajkowej popielicy, ale jednak pojawia się codziennie. Jestem bardzo ciekawa czy u Was jest tak samo? My, co wieczór, ratujemy się małymi przyzwyczajeniami, które wprowadzaliśmy systematycznie od samego początku. Jednym z takich wieczornych rytuałów jest śpiewanie kołysanek oraz czytanie i opowiadanie bajek. Raz dłuższych, raz krótszych, ale zawsze przed snem czytamy. Jeśli u was jest podobne i do tego właśnie teraz szukacie kolejnej klimatycznej bajki na dobranoc „Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć" będzie idealnym wyborem. Ta urocza i ciepła opowieść ma bardzo prostą fabułę. Jej główną bohaterką jest mała i słodka popielica, która nie może zasnąć, a przecież tak jak inne popielice musi już zapaść w sen zimowy. Nie wie niestety jak... Na szczęście z pomocą przychodzą inne zwierzęta, które zdradzają jej swoje sposoby na zasypianie. Czy małej popielicy uda się ostatecznie zasnąć? Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest dla Was oczywista ;-) Ta historia ma przecież przekonać nasze maluchy do tego, że sen jest dobry i potrzebny wszystkim osobom, zarówno małym, jak i dużym. Tak pogodna opowieść na dobranoc na pewno spodoba się każdemu przedszkolakowi, który choć raz miał problem z zaśnięciem. A może nawet będzie chciał wypróbować sposoby na zasypianie małej popielicy? Musicie już sami się o tym przekonać ;-) Serdecznie polecam!

“Historia małej popielicy, która nie mogła spać” to urocza książeczka, w sam raz na dobranoc. Nie tylko zachęca do spania ale także pokazuje co można zrobić aby oczka się zamknęły. Polecam.

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/historia-malej-popielicy-ktora-nie-mogla-zasnac-sabine-bohlmann-kerstin-schoene-recenzja/

„Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć” to niezwykle urocza opowieść idealna na wieczorne czytanie tuż przed snem. W sam raz dla dzieci, które nie chcą iść spać, choć muszą, i dla tych, które kochają historie o zwierzętach.

Lekka, przyjemna, nieco zabawna książka. Treści w niej jest stosunkowo mało, choć z drugiej strony wystarczająco dużo, by przedstawić los tytułowej bohaterki, a przy tym utulić dzieci do snu. Dopełnieniem tej pozycji i ogromnym atutem są cudowne ilustracje, od których nie można oderwać wzroku, i dzięki którym “Historia małej popielicy” jest jednym z piękniejszych picturebook`ów dla maluchów.

...
Pełna recenzja znajduje się na portalu W Roli Mamy, zapraszam -> https://wrolimamy.pl/recenzja/historia-malej-popielicy-ktora-nie-mogla-zasnac/

Nadszedł czas, by wszystkie popielice zapadły w zimowy sen. Mała popielica nie jest jednak zadowolona, że ma przespać aż siedem miesięcy. Wcale nie chce jej się spać, poza tym jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia! Niestety, jak mówi mama „popielica, która by nie umiała spać, nie byłaby prawdziwą popielicą”! Tylko co tu zrobić, kiedy sen nie przychodzi?

Nie pomaga przewracanie się z boku na bok. Ziewanie też nie przywołuje snu. Do norki popielicy zaczynają zaglądać różni leśni sąsiedzi, zaciekawieni dlaczego malutkie zwierzątko jeszcze nie śpi. Postanawiają podzielić się z maluchem swoimi sposobami na szybki sen. Liczenie owiec pomaga lisowi (choć na początku sprawia, że czuje się on bardzo głodny). Słowik stawia na piękne kołysanki. Ślimak i sowa też mają swoje recepty na zasypianie. Czy pomogą one popielicy usnąć? Sprawdźcie sami!

„Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć” to niezwykle ciepła i urocza opowieść o tym, że nie ma jednego dobrego sposobu na usypianie. W końcu każdy z nas jest inny, to i recept na wyciszenie przed snem jest wiele. Mała popielica przetestuje prawie wszystkie! Jej przykład pomoże dzieciom przekonać się, że warto tworzyć własne wieczorne rytuały.

Zarówno historia małej popielicy, jak i towarzyszące jej ilustracje bardzo mnie urzekły. Opowieść jest bardzo spokojna i wyciszająca, choć nie zabraknie w niej zabawnych sytuacji. Ważnym jej elementem są obrazki. Bohaterowie książki budzą przeogromną sympatię, a popielicę ma się wręcz ochotę przytulić! Jestem przekonana, że usypianie przy „Historii małej popielicy, która nie mogła zasnąć” będzie czystą przyjemnością.

Książka będzie odpowiednia dla dzieci od 2. roku życia.

Czytelnicze Podwórko

Nie pomaga...

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć