Wielka historia małych miast

Okładka książki Wielka historia małych miast Grażyna Bąkiewicz, Zuzanna Orlińska, Paweł Wakuła
Okładka książki Wielka historia małych miast
Grażyna BąkiewiczZuzanna Orlińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
2020-09-10
2020-09-10

Słoneczka☀️ majówka sprzyja podróżom dużym i małym.
Jeśli chcecie swoim pociechom przybliżyć województwo łódzkie, zacznijcie proszę od cudownej lektury „Wielka historia małych miast”.
Dzięki tej lekturze poznacie 24 legendy na temat: Białej Rawskiej, Brzezin, Łaska, Łęczycy, Łowicza, Opoczna, Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Uniejowa i jeszcze kilku małych miast tego obszaru.
Każde miasto, to osobna opowieść, każde miasto to tajemnica, którą pragnie się odkryć podążając za autorami.
Wielka historia mieszkańców małych miast, dzięki opowieściom Grażyny Bąkiewicz, Zuzanny Orlińskiej i Pawła Wakuły dostarczy małym czytelnikom ciekawych wiadomości, przybliży dane historyczne (daty pierwszych wzmianek, nadania praw miejskich, krótkie historie związane z danym miastem, herby miast).
Wypełnione historią karty książki, przenoszą czytelników w momenty przełomowe dla historii Polski.

Dzięki tej książce możemy poniekąd przenieść się w świat minionych zdarzeń, być ich uczestnikami i poznawać wydarzenia tak ważne dla naszej ojczyzny. Być świadkiem przeszłości.
Ciekawe, humorystyczne ilustracje urozmaicają proces czytania.

Świetnie opowiedziane legendy.
Polecam!

Kategoria wiekowa: 8+
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura
Seria : A To Historia!
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 248

Słoneczka☀️ majówka sprzyja podróżom dużym i małym.

Wypełnione historią karty książki, opowiadają o miastach z rejonu województwa łódzkiego. Przenoszą nas w momenty przełomowe dla historii Polski; takie jak np: „Potop szwedzki”, „hołd Krzyżacki” i wiele, wiele innych.

Każde miasto, to osobna opowieść, każde miasto to tajemnica, którą pragnie się odkryć podążając za autorami…

Dzięki tej książce możemy poniekąd przenieść się w świat tamtejszych zdarzeń, być ich uczestnikami i poznawać wydarzenia tak ważne dla naszej ojczyzny.

Dla nas ta pozycja okazała się nie lada gratką. Autorzy przekazali nam wiele wiadomości z zakresu historii małych, niepozornych miast i miasteczek, które przecież nie raz mijaliśmy na mapie naszych wędrówek, nie zwracając na nie uwagi - a które teraz z pewnością odwiedzimy.
GORĄCO ZAPRASZAM DO WYSŁUCHANIA OPINII NA TEMAT KSIĄŻKI 9 LATKA :)

Dzięki tej książce możemy poniekąd przenieść...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Literatura dziecięca
  • Dziecięce
  • Dla dzieci/młodzieży/lektury/ bajki, baśnie/komiksy🧜‍♀️🎅🧜‍♂️👼🧚
  • Samodzielne
  • Absolutnie
  • Z wojną/historią w tle

Dodaj cytat z książki Wielka historia małych miast