Wianek z róż

Okładka książki Wianek z róż
Agnieszka Olszanowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Gradów (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Gradów (tom 3)
Prószyński i S-ka
2020-08-13
2020-08-13
literatura polska

więcej Więcej

Na półkach: , , , , , ,

Drugą część sagi o mieszkańcach wsi Gradowa,zaskakuje,porywa do głębi serca.
Serdeczne,wspaniałe postacie.
Historia ujmująca,mądra występuje tutaj Michał Fuńcio,stara kościelna nadal ma powody do niepokoju.
Zmartwiona jest,że wkrótce utraci swój stały dochód za wypożyczanie sznura do opuszczania trumien,gdyż nowy proboszcz porozumiał się z naszymi grabarzami.
Także jest...

“Wianek z róż” to pierwsza książka Agnieszki Olszanowskiej, którą przeczytałam. Jest to zarazem trzeci tom z cyklu Gradów, a ja jak zawsze wypożyczyłam ostatni tom zamiast pierwszego ;) Uroki biblioteki :D

Mimo, że jest to ostatni tom z serii to nie miałam problemu z wejściem do świata mieszkańców Gradowa - małej i cichej wioski. Na pierwszy plan wysuwa się wójt, Michał...

W tej części na pierwszy plan wysuwa się Lukrecja Guzik, bibliotekarka w liceum i jej, także nieudane, małżeństwo. Lukrecja pisze do gazety o swoim związku. Gdyby część wspomnień dać jako retrospektywę rozbitą na kilka rozdziałów, a potem tylko krótko o tym tekście i emocjach jakie wzbudził nie tylko w rodzinie Guzików (mąż też kandyduje na wójta), byłoby dynamiczniej. Gdy...

Przeczytałam z tego względu ponieważ czytałam 2 pierwsze części. Czyta się w miarę szybko dalsze losy bohaterów, choć dosyć często są mało wciągające.

• Przeczytane 2021
  • 2020
  • 2021
  • Z biblioteki
  • Biblioteczka domowa III
  • PRZECZYTANE W 2021 ROKU

Dodaj cytat z książki Wianek z róż