Dom Fauna

Okładka książki Dom Fauna
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kroniki Archeo (tom 12) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Kroniki Archeo (tom 12)
Zielona Sowa
2020-05-20
2020-05-20

"Dom Fauna" to dwunasty tom serii "Kroniki Archeo". Tym razem przygody i tajemnice czekają na Ostrowskich i Gardnerów w Neapolu i Rzymie. Również w Dublinie Ofelię spotykają dziwne zbiegi okoliczności i niewyjaśnione sytuacje. Obie rodziny spotykają się w Neapolu, gdzie będą musieli rozwiązać tajemniczą zagadkę starożytnej ołowianej tabliczki, która skrzyżuje ich drogi z niebezpiecznymi przestępcami.
"Dom Fauna" autorstwa Agnieszki Stelmaszyk to genialna kontynuacja serii, w której nie brakuje zaskakujących i trzymających w napięciu zwrotów akcji. Ogromnie podziwiam autorkę za pomysłowość, oryginalność i za stworzenie tak wciągającej historii, w której nic nie jest jasne do samego końca. Bardzo dawno nie czytałam żadnej książki tej autorki, więc tym bardziej możliwość przeczytania "Domu Fauna" sprawiła mi dużą przyjemność. Do serii "Kroniki Archeo" dodatkowo mam ogromny sentyment i uwielbiam do niej wracać.
Jeszcze przed przeczytaniem książki wiedziałam, że będzie to świetna lektura i oczywiście się nie zawiodłam. Zakończenie pozostawiło mnie z nadzieją, że może w przyszłości powstaną kolejne części serii.
Serdecznie polecam, ponieważ jest to interesująca pozycja, która odrywa od rzeczywistości, pobudza wyobraźnię, a przede wszystkim wywołuje same pozytywne emocje i pozostawia w miłym nastroju. Idealna na każdą porę dnia. Na pewno się nie zawiedziecie.

"Dom Fauna" to dwunasty tom serii "Kroniki Archeo". Tak jak w poprzednich częściach nie brakuje akcji, poczucia humoru oraz wspaniałych przygód. Pokochałam tę serię od pierwszej książki i każda kolejna jest równie dobra. Nie ukrywam, że mam do nich ogromny sentyment, więc ich czytanie sprawia mi wielką przyjemność. Cieszę się, że wreszcie miałam okazję przeczytać tę powieść i liczę na więcej. Na pewno spodoba się fanom serii, ale też osobom które jej nie czytały, ponieważ nie ma dużych powiązań między tomami, jednak zachecam do czytania od początku. Książka jest pięknie wykonana, okładka przyciąga wzrok, a ilustracje, które zawiera w środku są naprawdę cudowne. Duży druk sprawia, że czyta się błyskawicznie i nie ukrywam, że szkoda mi, że już skończyłam. Serdecznie polecam.

Jak na ,,Kroniki Archeo" to mogło być lepiej ale nie jest źle. Tym razem akcja dzieje się w Rzymie, Dublinie, Neapolu i Zalesiu Królewskim. W tej kronice pojawia się Gordon Archer i oczywiście niezastąpiony Watson (:

Ciekawa książka i podobnie jak większość tomów "Kronik Archeo" jest bardzo ciekawa i wciągająca. W tej części mamy wiele informacji zarówno o Rzymie jak i Dublinie. Choć wszyscy główni bohaterowie serii są w zupełnie różnych zakątkach Europy to jak zwykle wspólnie odnajdą kolejny ciekawy artefakt. Bardzo liczę na to, że już niedługo powstanie kolejna książka serii, którą uznaję za jedną z najlepszych serii jakie czytałem.

najlepsza książka jaką czytałem.

najlepsza książka jaką czytałem.

Ostatni tom mojej ulubionej serii którą pisze moja ulubiona autorka. Książka prześwietnie poprowadzona. Zawiera dużo zwrotów akcji. Przygodowo-edukacyjna książka która jest prześwietna . Oby Agnieszka Stelmaszyk napisała 13 tom tej prześwietnej serii . Gdyby skala była większa dałbym jej 12/10. Polecam

Świetna książka, przede wszystkim dla młodszej młodzieży, ale także dla tych starszych. Przygody dwóch zaprzyjaźnionych rodzin jak zwykle są bardzo ciekawe i trzymają w napięciu, co sprawiło, że pochłonęłam książkę w jedno popołudnie. Żałuję jedynie, że przez sporą część książki bohaterowie nie byli razem, a rozwiązywali tajemnicę w dwóch rożnych krajach.
Nie zmienia to jednak faktu, że kocham tę serię i, jeśli wyjdą kolejne tomy, to z pewnością je przeczytam!

Nie zmienia to...

Polecam dwunasty tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

Polecam dwunasty tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

Książka jest świetna, nie brak w niej przygody, a w dodatku zawiera bardzo ładne ilustracje. Można się też dużo dowiedzieć o niektórych krajach.

Polecam :)

Polecam :)