Zbrodnia nie przystoi damie

Okładka książki Zbrodnia nie przystoi damie
Robin Stevens Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 1)
Murder Most Unladylike
Dwukropek
2017-02-22
2017-02-22
Magdalena Korobkiewicz
dziewczynka kryminał literatura dla dzieci nauczycielka niebezpieczeństwo odwaga szkoła śledztwo tajemnica zabójstwo

Oficjalne recenzje i

Żeńska szkoła detektywów na start

Link do recenzji

719 1 155

Ta książka to nie jest :D, tylko XD.

Książka była dla mnie niesamowicie nudna, ale przede wszystkim rozczarowująca po tylu pozytywnych opiniach, które zebrała. Najbardziej jednak rozśmieszyło mnie ostatnie 60 stron - przez pierwsze 30 dziewczynki rozwiązują sprawę i tłumaczą ją czytelnikom, a przez kolejną połowę dokładnie to samo robi policjant dla nauczycieli, których...

Opowieść o przyjaciółkach Hazel i Daisy, które rozwiązują sprawę śmierci panny Bell, ich nauczycielki przedmiotów ścisłych w szkole Deepdean. Każdy nauczyciel jest podejrzany, każdy wydaje się nie być tym kim jest, więc będą musiały ustalić ich alibi oraz poznać prawdziwego mordercę. Do ostatniej strony trzyma w napięciu, a koniec jest bardzo zaskakujący. Polecam!!!

polecam megaaaa

Książka moim zdanie bardzo dobra. Kocham dwie główne bohaterki i to jak otwierają się na oczach czytelników, a także jak się zmieniają. Zagadka w tym kryminale to morderstwo które było spowodowane wieloma sprawami co ma ważny wpływ na książkę, ponieważ do końca nie wiemy kto był mordercą, i jaka mroczna historia stoi za personelem szkoły Deepdean. Książka jest napisana...

Ostatnio sięgnąłem po Zbrodnie nie przystoi damie i przepadłem. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, choć bardzo irytowała mnie jedna z głównych bohaterek, mianowicie Daisy. Książka trzyma w napięciu do samego końca. Plusem jest też to, że Autorka ma świetny styl pisania, dzięki czemu książkę czyta się bardzo przyjemnie.

Bardzo fajna seria :)

Bardzo mi się spodobała. Autor trzymał napięcie do oatatnich stron.

Właściwie nie wiem co powiedzieć o tej książce. Była dość infantylna, czego nie wiedziałam wcześniej. Mimo wszystko byłam nią zainteresowana i nie spodziewałam się takiego obrotu wydarzeń.

Pewnie to dlatego, że jestem za stara, ale jakoś niczego nie znalazłam w tej książce. Ani bohaterki, ani przebieg śledztwa ani finał mnie nie przekonały

Książka, która pozwala zapomnieć o problemach, która odrywa od codzienności, która wciąga, która bawi i która zachwyca promiennym, inteligentnym, spójnym stylem. "ZBRODNIA NIE PRZYSTOI DAMIE", to pierwszy tom serii ZBRODNIA NIEZBYT ELEGANCKA pióra Robin Stevens. Jest to pozycja w zamyśle stworzona dla młodszej młodzieży, lecz jeśli ktoś z was lubi kryminały w starym,...

• 2021
  • Chcę w prezencie