Tappi i Kocyk Mocyk

Okładka książki Tappi i Kocyk Mocyk Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Okładka książki Tappi i Kocyk Mocyk
Marta KurczewskaMarcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: TAPPI literatura dziecięca
32 str. 32 min.
32 min.
bajki dzieci

Okładka książki Zęby Wojciech Grajkowski, Wojciech Stachyra
Zęby Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Tappi i tajemnica bułeczek Bollego Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Tappi i tajemn... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Wilk, który się zgubił Rachel Bright, Jim Field
Wilk, który si... Rachel Bright, Jim ...

Tappi – nasz nowy rodzinny bohater. Z początku nie byłem przekonany do tej opowieści. Jakoś brakowało jej tego „dziecięcego pazura”. Ale synkowi spodobała się w zasadzie od razu. Zaprzyjaźnił się z każdym z bohaterów, najbardziej z pewnym silnym siłaczem. A i ja się do niej przekonałem przeczytawszy ją dziesiąty wieczór z rzędu.
Ale to co przykuwa najbardziej to ilustracje. Piękne pastelowe w jesiennym klimacie. Takie lubi synek. Książka o jesieni czytana w lato.

Ale to co przykuwa najbardziej to ilustracje....

Ilustracje malowane jesienią. Cudowny jesienny klimat, niezwykle zobrazowany wiatr, genialni bohaterowie, ciekawy tekst.
Kto zasługuje na miano bohatera? Czy to ktoś posiadający supermoc czy może superprędkość? Wiking Tappi uczy czytelnika kto powinien nim być. Możesz być najpotężniejszy na świecie, ale prawdziwy bohater, to ktoś, kto potrafi i chce pomóc słabszemu, kto ma w sobie empatię i wrażliwość.
Książka zachęca nie tylko do myślenia o sobie, ale o pomaganiu innym, byciu wyrozumiałym, przewidującym i pomocnym.
"Tapi i Kocyk Mocyk" to naprawdę fajna lektura z pięknym i szlachetnym przesłaniem.

Tappi jak zawsze niezawodny! Wciągnie Was w ocean przygody od pierwszej do ostatniej strony! 💜

Przepiękne ilustracje, wciągająca fabuła i morał. Nas zachwyciła ta pozycja. Uważam że sprawdzi się już u 3 latków. Życzę miłej lektury.

Dzisiaj przyszła do nas przesyłka z książkami o kolejnych przygodach Tappiego i jego przyjaciół.

Na pierwszy ogień poszła właśnie ta część. Ze względu na to, że synka przyciągnął przede wszystkim niestandardowy wymiar książki. No i oczywiście, wspaniałe rysunki i kolory użyte na okładce czy też wewnątrz.

Oprócz tego, jak zwykle, opowieści o Tappim niosą ze sobą jakieś przesłanie. Tak jest i tym razem. W tym tomie dowiadujemy się, że najważniejsze to pomagać słabszym i mniejszym, a także że każdy ma jakieś swoje zalety, umiejętności i nie trzeba ich jeszcze wyolbrzymiać np. przy pomocy kocyka-mocyka, aby zostać superbohaterem.

Oprócz tego, jak zwykle, opowieści o Tappim niosą ze sobą jakieś...

Prześliczna książeczka o dobroci, zauważaniu innych i uczciwości. Piękna jest. I mądra. Do tego ciepła i przytulna. Ach... w sam raz na chłodne wieczory, w które opatulamy się kocykami. Baaardzo klimatyczna. To nasza pierwsza książeczka o Tappim. Chcemy jeszcze!

To było moje pierwsze spotkanie z Tappi i jestem bardzo miło zaskoczona. Szczególne brawa dla ilustratora. Takie książki można czytać wiele razy.

Każdy o tym wie, że rzeczy zwykłe z pozoru, przedmioty codziennego użytku mogą mieć niezwykłą moc. I do tego potrafią pomóc w każdej dziedzinie. Nie każdy za to wie, że ich moc tak naprawdę drzemie w nich samych.

Przyjaciele z Szepczącego Lasu również znaleźli niezwykły magiczny przedmiot. Kocyk Mocyk był jeden, a pomógł wyzwolić ogromne pokłady siły u każdego mieszkańca lasu. Dlatego każdy zapragnął go mieć przy sobie. Dzięki niemu Renifer szybciej biegał, Niedźwiedź miał więcej siły, a Kruk latał najszybciej na świecie. I jakie było ich zdziwienie, kiedy, w wyniku zagrożenia, okazało się, że wcale nie potrzebują kocyka, by zadziała się magia. Uświadomili sobie, że potrafią to wszystko bez użycia Kocyka Mocyka.

Jedynie Tappi próbował odnaleźć prawowitego właściciela tego niezwykłego przedmiotu.

Każdy czasem potrzebuje takiego Kocyka Mocyka, który wyzwoli uśpione pokłady energii, dokona niezwykłego, a przede wszystkim wzmocni wiarę w siebie.

• Wydawnictwo Zielona Sowa
  • Wypożyczone z biblioteki