Znaleźć czas. Twój sprawdzony system produktywności

Okładka książki Znaleźć czas. Twój sprawdzony system produktywności Michał Barczak
Okładka książki Znaleźć czas. Twój sprawdzony system produktywności
Michał Barczak Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2020-03-17
2020-03-17

⏰Zdarza mi się odczuwać, że wszyscy inni robią więcej, szybciej i lepiej. Rozpoczynają kolejne kursy, piszą prace, uczą się, do tego oglądają seriale, czytają książki i jeszcze super gotują.
⏰Z postrzegania życia innych przez to, co publikują w mediach, już się wyleczyłam. Natomiast z tego, by robić jak najwiecej, bo to jest oznaka dobrego wykorzystywania swojego potencjału - jeszcze nie do końca. Jakiś czas temu niezaplanowany dzień był dla mnie porażką - bo przecież mogę przeczytać to, zrobić trening, jechać tam. Dopiero teraz uczę się odpoczywać i wpisuję odpoczynek w swój tryb życia i ba, nawet udaje mi się odpoczywać bez wyrzutów sumienia, że ktoś gdzie tam teraz np. się uczy.
⏰Tytuł może zwodzić, brzmieć jak coaching. Nie generuje jednak poczucia winy i nie uczy jak robić więcej. Pokazuje, jak robić to, co i tak masz do zrobienia - sprawniej!
⏰Podoba mi się zasada dwóch minut, o której co prawda słyszałam już wcześniej ale nie sądziłam, że jest godna polecenia. Chodzi o to, by zadania, których wykonanie może zająć do 2 minut - robić od razu.
⏰Autor poleca też rozpisywanie sobie zadań w taki sposób, że w razie niezapowiedzianej luki w planie można z nich wybrać to, co akurat można już zrobić i odhaczyć z dnia. Podobało mi się też polecenie kilku aplikacji, aczkolwiek ja z aplikacji i tak nie korzystam - kartka papieru czy notatnik w telefonie to ostateczność. Niektórym jednak mogą pomóc.
⏰Do mnie przemawia też metoda małych kroczków - odkąd postanowiłam, że codziennie przed snem czytam 10-15 minut i nie zaglądam w telefon, czytam znacznie więcej książek 😃
⏰Z książki wyniosłam też to, że nie żyję po to, by pracować tylko pracuję po to, by żyć. Więcej pracy i więcej zleceń to nic mądrego, chodzi o to, by lepiej sobą w tym czasie zarządzać.

Krótka, treściwa i praktyczna książka. Nie ma w niej niepotrzebnego "lania wody" przez co czyta się ją szybko.
Niestety z mojego punktu widzenia, nie było w niej nic nowego i odkrywczego. Prawie wszystkie porady są zaczerpnięte z innych publikacji. Dla kogoś kto styka się z tematyką produktywności po raz pierwszy, jest to dobra książka na zapoznanie się z niektórymi technikami, dla osób bardziej doświadczonych może to być co najwyżej przypomnienie znanych już treści.

Książka jest krótka a mimo to zawiera sporo koncepcji/metod pracy, które warto rozważyć i wypróbować. Mimo, że nie pierwszy raz słyszę o grywalizacji czy OKR, to dobrze było sobie o tym przypomnieć i wypróbować.

Książkę dostałem w prezencie, ponieważ życie sprawiło, że często narzekam na brak czasu. Stety lub nie, ale jej treść nie do końca wpasowuje się w to na jakim etapie zmian w życiu jestem, ale na pewno dała mi ona kilka wskazówek na przyszłość.

Właśnie skończyłem czytać książkę Pana Michała. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Książka jest bardzo krótka, ale treściwa. Jest w niej zawarte wiele praktycznych strategii i porad jak skutecznie zarządzać swoim czasem w życiu. Właśnie wprowadzam kilka zasad opisanych w tej książce w moje życie i chcę zobaczyć jakie przyniosą one efekty. Książka na pewno zmusza do refleksji i przemyśleń, szczególnie link do reklamy samochodu. Polecam

Jedna z lepszych książek o produktywności. Kilka rozwiązań na prawdę przypadło mi do gustu, inne ominę szerokim łukiem, warto! I dobrze się slucha, polecam zatem audiobook :)

Dobrze i szybko się czyta. Ciekawe przykłady i ćwiczenia, które - WYKONANE, mogą rzeczywiście pomóc. Przydatna szczególnie dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze wszystkiego o produktywności, ale również dla fanów tematu, którzy na pewno znajdą w niej parę punktów dla siebie.

• Rozwój osobisty
  • Audiobooki