Akademia Jednorożców. Aleksandra i Iskra

Okładka książki Akademia Jednorożców. Aleksandra i Iskra Julie Sykes
Okładka książki Akademia Jednorożców. Aleksandra i Iskra
Julie Sykes Wydawnictwo: Wilga Cykl: Akademia Jednorożców (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Akademia Jednorożców (tom 2)
Unicorn Academy: Scarlett and Blaze
Wilga
2019-03-13
2019-03-13
Marta Mortka
Akademia jednorożców Dla dzieci Dla dziewczynek Jednorożce

"Akademia Jednorożców" to seria książeczek, która umili czas nie jednemu młodemu czytelnikowi, przeniesie w świat istot, których niestety nie mamy co szukać w realnym życiu, a jednocześnie daje przykład odwagi, szczerości i prawdziwej mocy przyjaźni.

"Aleksandra i Iskra" to drugi tom "Akademii Jednorożców", w którym ponownie dochodzi do "ataku" na Błyszczące Jezioro. Akademia może zostać zamknięta, gdyż jezioro zamarza. Aleksandra cieszy się, że jest śnieg i minusowa temperatura, bo to idealny czas na zabawę i psoty. Jednak w każdej chwili może zabraknąć wody, która potrzebna jest do utrzymania magii jednorożców. Czy nowoodkryta magia Iskry pomoże uratować Błyszczące Jezioro?

Każdy tom napisany jest prostym językiem, czcionka jest większa, przez co treść jest przejrzysta i ułatwia czytanie dzieciom. Każda z nich ma nieco ponad 100 stron, ale czyta się je bardzo szybko. Czytanie uatrakcyjniają biało-czarne ilustracje, dzięki którym łatwiej jest zapamiętać, która dziewczynka jak wygląda. Historie z "Akademii Jednorożców" pokazują, że każde dziecko bądź zwierzę ma swoje słabości i lęki, ale dzięki pomocy przyjaciół można je przezwyciężyć. Oczywiście w każdym tomie zdarzają się sytuacje mało bezpieczne, ale dzięki odwadze i rozwadze udaje się dziewczynkom wyjść z nich bez szwanku. Myślę jednak, że moc przyjaźni jest tu najważniejsza i pokazuje, że dzięki przyjaciołom każdy lęk czy niepewność jest mniej straszna. Mojej 7-latce, która uwielbia jednorożce, bardzo podobają się perypetie dziewczynek z Sali Szafirowej i jeszcze do nich wrócimy.

• POSIADAM 😘💞💚💗
  • POSIADAM PDF😮😘😂