Supernova

Okładka książki Supernova Marissa Meyer
Okładka książki Supernova
Marissa Meyer Wydawnictwo: Feiwel & Friends Cykl: RENEGADES (tom 3) fantasy, science fiction
RENEGADES (tom 3)
Supernova
Feiwel & Friends
2019-11-05
2019-11-05

Jestem ROZCZAROWANA.
Po "Sadze Księżycowej" trzymałam tę trylogię na wypadek posuchy fantasy, jako pewniaka, który zmiecie mnie z nóg. A co dostałam? Rozwleczoną trylogię, która przez trzy książki robiła z Adriana kompletnego idiotę. Ej, naprawdę przez niemalże 1500 stron, przy tak oczywistych dowodach, nie był w stanie odkryć prawdziwej tożsamości Nory, a Calum połączył wszystkie kropki po praktycznie jednym spotkaniu z Nightmare??? To jakiś nieśmieszny żart.
Marissa miała świetny pomysł na książkę, ale zdecydowanie bardziej spodobał mi się sam zamysł niż jego wykonanie. Jedyny plus tej trylogii to epilog, który potwierdził moje przewidywania - ale to nie wystarcza(!).

Jestem ROZCZAROWANA.

Pierwszy tom trylogii "Renegades" trochę mnie zawiódł i miałam co do niego mieszaną opinię, jednak postanowiłam, że będę musiała sięgnąć po kolejne tomy.

Druga część jest bardzo podobna do pierwszej, nie mamy tu do czynienia z dużą ilością akcji, bardziej z rozterkami moralnymi głównych bohaterów, czyli Novy i Adriana. Dopiero w trzeciej autorka przyspiesza tempo wydarzeń. Zwłaszcza szybkiej akcji jest sporo na sam koniec.

"Supernova" pokazuje, że świat i nasze decyzje nie są do końca czarno-białe, bo jak w pierwszej części łatwo było podzielić postacie na te dobre i złe, to tak tutaj nie jest już to takie proste. Bardzo polubiłam bohaterów, gdyż, pomijając supermoce, wydawali się niezwykle realni. Starali się postępować według sumienia, ale też kierowali się uczuciami, nie byli również samolubni.

I chociaż mam trochę do zarzucenia tej serii, bo było trochę nielogiczności (zwłaszcza widoczne jest to w trzecim tomie i dotyczy wątku Nightmare) to czytało mi się to niezwykle przyjemnie i czułam się wciągnięta w całą historię. No i epilog pozostawia ogromny niedosyt...

• Marissa Meyer
  • 🌍 Po angielsku