Fallen Crest. Na zawsze

Okładka książki Fallen Crest. Na zawsze Tijan
Okładka książki Fallen Crest. Na zawsze
Tijan Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Fallen Crest (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Fallen Crest (tom 7)
Fallen Crest Forever
Wydawnictwo Kobiece
2020-04-15
2020-04-15
2017-05-16
Barbara Kardel-Piątkowska

Siedem części Fallen Crest to seria o życiu , miłości , problemach i emocjach Sam i Masona. Cała seria wciągnęła mnie od pierwszej strony , jest tu cała masa różnych emocji rodzinnych , szkolnych,przyjacielskich jak i nienawiści . Ciężko jest się rozstać z bohaterami , pokochałam ich bardzo. Autorka napisała naprawdę wspaniała serie jak i wcześniejsze książki . Bardzo gorąca polecam .

Końcówka już taka na odczepnego. Zadziała się klasyka, czyli ślub (na szybko, streszczony),a potem dziecko, o którym była tylko wspominka na koniec książki. Jak początek serii mnie zachwycił tak koniec jest wielkim średniakiem. Niektóre momenty można było bardziej rozkręcić, a niektóre skrócić, chociażby te kłótnie i problemy z Adamem. No ale to tylko moja opinia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

I stało się, zakończyła się ta 7 tomowa historia Przerażającej Trójki. Przy połowie zwlekałam z czytaniem jej, nie chciałam kończyć swojej przygody z Fallen Crest. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to seria z którą bardzo się związałam. Nadal nie mogę uwierzyć, że to już koniec.
Od pierwszej do siódmej części Sam, Mason, Logan bardzo się zmienili, wszyscy dorośli i przeszli wspólnie przez te wszystkie ciężkie sytuacje. Stworzyli silną rodzinę, która zawsze może na sobie polegać. Wątek pomiędzy Sam i Masonem jest bardzo emocjonujący, było wielu przeszkód oraz adrenaliny. Oh ile ja bym dała aby taki chłopak pojawił się w moim życiu, pora przestać czytać romanse😄. Jak to ja również nie mogę zapomnieć o Loganie, to jak on się zmienił jest nie do opisania, chodź ja zawsze lubiłam go za poczucie humoru. Bez wrogów, głównie Masona i Logana czy bez innych emocjonujących postaci książka byłaby dla mnie kolejnym przesłodzonym romansidłem a tak to stała się numerem jeden. Miałam nadzieję, że wątek z Faith bardziej się rozwinie, chodź należał im się już spokój po tylu przygodach.
Zakończenie “Na zawsze” było dla mnie idealne, jest idealnym zwieńczeniem całej tej historii. Ostatnie strony ciężko się czytało wiedząc, że to już koniec. W pewnym momencie na ostatnich stronach musiałam otrzeć łzy, nigdy się tak nie wzruszyłam. Ciężko jest się pożegnać z bohaterami do których tak się przywiązałam. Niestety takie są minusy czytania serii książek, nadszedł koniec i pora powiedzieć żegnajcie. Fallen Crest, Sam, Mason, Logan pozostaną na zawsze w moim sercu i zapewne wrócę do nich ponownie za jakiś czas.

I to jest już finałowy tom... Nie będę ryczeć, że to ostatni tom, bo w tych siedmiu częściach było zawarte wszystko. Zaczęło się od samotnej Sam, której matka - w sumie - znęcała się nad nią, utrudniała jej życie, nie pokazała jak powinna wyglądać prawdziwa, szczęśliwa rodzina, wywróciła jej znane życie do góry nogami i od dwójki braci, którzy pełni nienawiści podpalili samochód na stacji. Po drodze były tajemnice, intrygi, kłopoty, nowi wrogowie, nowe sojusze, przyjaźnie, miłość, nienawiść, kłamstwa, szczęście, nieszczęście, smutek, łzy i śmiech. Na koniec była kwintesencja tego, jak zmieniło się życie bohaterów, jak sami się zmienili. Zakończenie było takie, że zazwyczaj w innych książkach sprawia mi lekki niesmak, ale tutaj pasowało jak lukier na torcie. Ostanie rozdziały czytałam z sentymentalnumi łzami w oczach, bo znam tych bohaterów już prawie trzy lata i widzieć jak się zmieniają, walczą o swoich bliskich, o siebie, o swoje szczęście, o swoją przyszłość i jak im się to udaje sprawia, że człowiek ma wrażenie jakby był częścią tej historii, cichym obserwatorem, kibicem bohaterów, ich przyjacielem. Oczywiście, że nie jest to pierwsza seria jaką kończę! Ale jeszcze w żadnej nie byłam tak bardzo świadoma, że to jest już koniec i taka ustaysfakcjonowana, zadowolna tym, jak pisarka pokierowała całą historię. "Na zawsze" historia, bohaterowie, wypadki, zwycięstwa, niepowodzenia i cała reszta będzie ze mną. Jestem pewna, że powrócę do tej historii z sentymentu, przez bohaterów, przez wielki ogrom wydarzeń, przez humor, przez sarkazm Logana, w ogóle przez wszystkich bohaterów wrócę niejednokrotnie do tej serii. Jeszcze kilka książek przede mną Tijan, więc na razie mogę poznawać nowe, a później mogę śmiało powtórzyć zabawę od nowa.

To ostatnia część historii Sam, Masona i ich najbliższego grona. Takie podsumowanie.
Główni bohaterowie wybierają specjalizację i kończą studia, zaczynają zastanawiać się nad swoim dalszym życiem, nad założeniem rodziny. Kariera Masona wisi na włosku, Sam zaczyna odnosić sukcesy w biegach. I choć ich związek jest zagrożony, wreszcie zaczynają wychodzić na prostą. Z rodziną zaczyna się układać, bohaterowie dojrzewają, muszą wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, inaczej zaczynają patrzeć na świat i innych, mężczyźni już nie są tacy skonni do bijatyk i awantur, jednak nadal trzymają się razem, a nawet poszerzają swoje grono...
Podsumowując tę część stwierdzam, że jak zwykle nie zabrakło w niej chwil wywołujących napięcie, bohaterowie muszą znowu zmierzyć się ze swoimi wrogami, stawić czoła własnym lękom. Jest ona także dość sentymentalna, jest tu trochę wspomnień i wzruszających chwil.

Cała seria opowiada o potrzebie miłości, roli rodziny w życiu człowieka, dojrzewaniu, o zaufaniu i wierności. Głównych bohaterów poznajemy jako licealistów, jednak w kolejnych częściach możemy śledzić ich przemianę i dorastanie, kolejne ważne kroki i decyzje, wybory życiowe.
Patrząc na całą serię muszę stwierdzić, że mimo słabego według mnie początku, (po pierwszej części rozważałam porzucenie czytania kolejnych, jednak cieszę się, że tego nie zrobiłam),każda kolejna część wydawała mi się lepsza, bardziej mi się podobała, historia Sam i Masona coraz bardziej mnie wciągała.
Zdecydowanie polubiłam Sam, Masona, Logana, Taylor, Heather i Malindę, aż szkoda mi się z nimi rozstawać.
Szybko pochłonęłam całość. I choć mam kilka uwag, pewne sprawy może zostały tu zbyt przejaskrawione, ale miło spędziłam czas z tą serią.

Było po prostu ok. Nie zachwyciła mnie jakoś mocno, ale fajniejsze momenty też były.

Ostatni tom z serii o braciach Kade i miasteczku Fallen Crest.
Muszę przyznać o że była to najlepsza książka z całej serii, zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło i było mądrze zaplanowane, dowiedzieliśmy się o wszystkim na czym nam zależało. Serdecznie polecam, ponieważ dawno nie przeczytałam tak dobrej serii książek. Na pewno kiedyś do niej wrócę.

Ostatni tom z serii o braciach Kade i miasteczku Fallen Crest.

Wszystko kiedyś ma swój kres. Nasza wytrzymałość, siła, i walka.
Wszystko się kończy...... poza miłością.
Gdy kochamy prawdziwie znajdziemy sposób by Wszystko zmienić. O nią zawsze walczymy.
Jak kochamy to na zawsze

Wszystko kiedyś ma swój kres. Nasza wytrzymałość, siła, i walka.
Wszystko się kończy...... poza miłością.
Jak kochamy to na zawsze

Zawsze narzekałam na bieg czasu w książkach. Nawet jeśli były to serie zbyt szybko przeskakiwano z jednego momentu do drugiego. Rozdziały zaczynały się tydzień, miesiąc później. Irytowało mnie to w pewien sposób, jakbym miała potrzebę przeżywania książki co do minuty. Kiedy trafiłam na serię Fallen Crest, początkowo myślałam, że każda część będzie o innych bohaterach, jak to zwykle bywało.
I tu spotkało mnie zaskoczenie... W końcu otrzymałam to czego chciałam iii w pewnym momencie było to dla mnie (jak na ironię) za dużo. Emocje byłī zbyt intensywne, a jak chciałam jak najszybciej się dowiedzieć jaki będzie koniec historii :) Odkładałam książki na miejsce i wracałam i nie żałuję !
Nie chcę się rozwodzić zbytnio nad fabułą, chociaż ta mnie o dziwo zaskoczyła. Myślałam, że będzie to prostsza miłosna historyjka. Szczególnie mocno wpływały na mnie oczywiście sceny walk, napaści, intryg, oszustw itp. Pewnie dlatego, że z tyłu głowy miałam myśl, że takie rzeczy faktycznie się zdarzają.
Co do Masona, Sam i Logana mogę powiedzieć tylko tyle, że po prostu ich pokochałam. Może dla niektórych to zabrzmi dziwnie, ale ja mimo wszystko szanowałam ich za to, jak daleko mogli się posunąć, żeby ochronić własną rodzinę.
Może za dużo momentami było trochę naciąganych scen, ale kto by na to zwracał uwagę ! Po to czytamy książki, żeby choć na chwilę przenieść się w inny świat.
Z jednej strony cieszę się, że ta historia się już zakończyła, 7 części to jednak sporo ( nie wspominając już o dodatkach typu Mason i Logan Kade),a z drugiej strony czuje już tęsknotę za tymi ludźmi.
No nic, tak czy inaczej po prostu polecam !

Na półkach: , , , , , ,

Niestety to ostatni tom tej pięknej serii Fallen Crest tak wspaniałej pisarki Tijan.
Przecudna powieść.
Sięgnę po następne powieści i mnie zachwycą,oczarują jak ta cała seria książek.

Przecudna powieść.
Sięgnę po następne powieści i mnie zachwycą,oczarują jak ta cała seria książek.