Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych

Buchmann
2020-02-26
2020-02-26
filozofia poradnik

Okładka książki Dobra zmiana. Czyli jak się rządzi światem za pomocą słów Katarzyna Mosiołek-Kłosińska, Michał Rusinek
Dobra zmiana. ... Katarzyna Mosiołek-...
Okładka książki Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik
Prostytutki. T... Magda Mieśnik, Piot...
Okładka książki W zachwycie o odbycie Jonas Kinge Bergland, Kaveh Halland Rashidi
W zachwycie o ... Jonas Kinge Berglan...

Idealna pozycja dla masochistów szukających zaczepki do irytacji!

Od dawna żadna książka nie wywołała we mnie takiego stanu rozdrażnienia. Historie, które miały dać impuls do rozważań filozoficznych, były tak ogromnym zlepkiem wyjętych z kontekstu zdań, że wywracałam oczami co dwa akapity. Jak dla mnie książka próbuje wskoczyć na tor "Filozofii dla zabieganych", ale skok wydaje się aktem samobójczym.

Na plus trzy punktowe podsumowania na koniec rozdziału i skrót jednego dzieła danego filozofa.

Chciałam napisać, że mam nadzieję, że szybko zapomnę o tej książce, ale już zapomniałam.

Idealna pozycja dla masochistów szukających zaczepki do irytacji!

Fajna, lekka pozycja, w której zaznaczasz ciekawe frazy i kiedyś wracasz do niej, aby poczytać te fragmenty. Nie jest to wybitna książka, jednak podejście różnych filozofów ukazane współcześnie w formie poradnika, to stanowczo coś, co dobrze czyta się jesiennym wieczorem trochę z nudów.

Zaciekawił mnie tytuł. Przeczytałam w formie ebooka na empik go, więc zwięzła forma to w tym przypadku zaleta. Zabawne anegdoty i przyjemnie streszczone filozoficzne podejście poszczególnych osobistości. Myślę, że pozycja dobra szczególnie dla osób zaczynających przygodę z filozofią. Przyjemna rozrywka w połączeniu z nienachalną dawką wiedzy. Przyjemne podsumowanie w punktach na końcu każdego z rozdziałów.

Nie znalazłam poradnika w tym poradniku. Mało treści, a ta co jest ,jest byle jaka. Krótkie życiorysy filozofów i jakieś oderwane od wszystkiego myśli filozoficzne przypięte do sytuacji życiowych, np. napiłeś się w week. I teraz masz kaca ? Nic nie szkodzi, albo szkodzi, w każdym razie znajdzie się filozof , który ma na to wyjaśnienie. Po czym to wyjaśnienie nijak się ma do danej chwili czyli np. tego kaca. No i te sytuacje życiowe - same wybierane. Podsumowując, szkoda czasu.

Zabawna książka, lekko napisana. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Lubię taki humor. Rozdziały są krótkie. Idealna do kawki.

Jest to właściwie broszurka rozdmuchana do rozmiarów krótkiej książki. Gigantyczne marginesy, całe puste strony, ogromna ilość pustej przestrzeni. W każdym rozdziale rozdęta historyjka, mętne nawiązanie do myśli jakiegoś filozofa, krótka notka biograficzna i podsumowanie w 3 zdaniach. Wszystko maksymalnie zmętnione, treści w tym tyle co w tych 3 zdaniach podsumowania na końcu rozdziału.

Bieda z nędzą i skok na kasę.

Jak żyć? Jak najbardziej!

Jak żyć Marie Robert - książka, która z humorem opowiada o doktrynach filozoficznych.

Jeśli interesuje Cię, jak radziliby sobie wybitni filozofowie ze współczesnymi problemami i chcesz się od nich uczyć, warto sięgnąć po tę książkę. Poczytasz między innymi o Spinozie w Ikei, jak radziłby sobie Arystoteles z kacem, a Kant z rozstaniem.

Autorka książki Marie w prosty i zabawny sposób potrafi pokazać, jak możemy radzić sobie z problemami, wykorzystując wiedzę filozofów. Jedna doktryna to jeden rozdział. Najpierw jest opisywana przykładowa sytuacja. Jest ona opisywana tak barwnie, że da się poczuć wszystkie emocje, które towarzyszą bohaterowi. Następnie wyjaśnia się, jak za pomocą doktryny filozoficznej poradzić sobie z przedstawioną sytuacją i co powiedziałby na to filozof, gdyby był Twoim kumplem.

Mogę powiedzieć, że rozwiązania problemów są bardzo ciekawe i dające do myślenia. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie z tej książki.

Książka jest napisana zrozumiałym językiem, autorce nie brakuje poczucia humoru, nie raz się śmiałam podczas czytania. Bardzo ciekawa i warta przeczytania. Polecam, szczególnie gdy jest się po przeczytaniu jakiejś „ciężkiej” lektury, żeby odpocząć i poprawić sobie humor, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Jak żyć? Jak najbardziej!

Autorka...

Jak żyć?
Keep calm, drink tea and read books.

Tak wiele sytuacji potrafi nas wyprowadzić z równowagi. A może zaprosić do rozmowy znanych filozofów – Platona, Spinozę, Epikura, Arystotelesa – i zapytać ich o wszystkie codzienne, dręczące nas kwestie?
Dwanaście opowieści, dwanaście koncepcji, dwanaście doktryn filozoficznych pomoże ci z humorem zareagować na niespodzianki, jakie niesie życie.

Jeśli szukacie przyjemnej lektury i lubicie filozofię w lekkim wydaniu to polecam na wieczór

Jak żyć?
Keep calm, drink tea and read books.

Całkiem dobra książka o tym jak filozofia może stać się częścią codzienności.

Całkiem dobra książka o tym jak filozofia może stać się częścią codzienności.

Jak dla mnie średnia książka przeczytałem za Free na Empik premium. Dobre dla kogoś kto rzeczywiście nie wie jak żyć. Ogólny +

• Filozofia
  • Poradniki