Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 28.80 zł

Wianek z dmuchawców

Patronat LC
Agnieszka Olszanowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Gradów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
literatura polska
Gradów (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Jestem bibliotekarką, więc jak tylko znajduję książki z biblioteką w tle - biorę w ciemno. Całkiem sympatyczna lektura, choć niesie za sobą gorzkie przesłanie.

Przeczytam kolejne części, bo ciekawa jestem rozwoju akcji bibliotecznych ;)

No szału nie było ... wciągnęła mnie dopiero końcówka książki

Polecam!

Początek mało wciągający, zastanawiałam się czy nie odłożyć ale akcja nabrała tempa i nawet fajnie się czytało. Poruszonych jest dużo wątków. Dosyć często ma się wrażenie, że brakuje spójności w wątkach bohaterów (opis jakiejś sytuacji następnie kilkanaście stron dalej całkowite zaprzeczenie).

Małe miasteczko Gradów stanie się miejscemkilku kolejnych tomów cyklu. Olszanowska przedstawia kilka par bohaterów, przedstawia ich różnorakie problemy, nakreśla sylwetkę psychologiczną poszczególnych osób. najważniejszymi członkami lokalnej społecznośći są makiaweliczny wójt, knujący by zamknąć lokalną bibliotekę, nowo wyznaczony ksiądz Adam, arcyplotkarka i postrach...

Niezły bełkot. Chyba nie jest łatwo tworzyć sagi.

Poprzednich kontaktów z twórczością tej autorki nie wspominam w jakiś szczególny sposób, ale "Wianek z dmuchawców" zaintrygował mnie swoim opisem na tyle, że postanowiłam dać mu szansę. Na wstępie muszę jednak zaznaczyć, że jest to pierwszy tom serii.
Autorka przeplata tu dwie na pozór nie związane ze sobą historię, które wraz z rozwinięciem fabuły zaczynają tworzyć spójną...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka niby lekka, obyczajowa i przedstawiająca ludzi z małej miejscowości. Jest ksiądz, wójt i cała gama innych bohaterów. No, ale nikt nie lubi czytać o śmierci dziecka, czy o raku jelita grubego w książce o dmuchawcach. Smutna i taka realna ta książka. Sądzę, że będę śledzić są dalsze losy Jagody, Adama, Michała i pani Blanż.

Po kolejne części z całą pewnością nie sięgnę. Książka jest chaotyczna, przeskakujemy z jednego bohatera na drugiego i do tego mamy jeszcze przeskoki w czasie z teraźniejszości do przeszłości że najzwyczajniej się pogubiłam. Gdyby autorka skupiła się na jakimś głównym bohaterze i miała jakiś główny wątek mogłoby być zupełnie inaczej. A tak książka była nudna.

"Wianek z dmuchawców" Agnieszka Olszanowska
Polska powieść obyczajowa o Gradowie - małym miasteczku niedaleko Warszawy gdzie na pierwszy rzut oka widać , że to spokojne miejsce gdzie wszyscy są szczęśliwi.
Jednak nic bardziej mylnego - mieszkają tu ludzie z marzeniami, nadziejami i kłopotami. Jak to w życiu bywa i tutaj ludźmi rządzą emocje i uczucia (miłość i zdrada jest...

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • Z biblioteki
  • Przeczytane 2021
  • 2021
  • Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Wianek z dmuchawców