Nieczyste więzy

Okładka książki Nieczyste więzy K.N. Haner
Okładka książki Nieczyste więzy
K.N. Haner Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Nieczyste (tom 1) Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
Nieczyste (tom 1)
Między słowami
Znak Literanova
2019-09-04
2019-09-04
romans erotyk dark erotyk

Znam nie jedną książkę Haner, ale nie mogę tej pozycji porównywać do reszty. Debiut z gatunku thriller, czy faktycznie wprowadził mnie w ten mroczny i tajemniczy świat, pełen niewiadomych? Z pewnością coś tu się zadziało.

Claire odkąd tylko dowiedziała się w dzieciństwie o jednym z najmroczniejszych sekretów który jej dotyczy, zdała sobie sprawę, że musi być z nią coś nie tak. Nie wierzy, że jej życie ma jakiś sens, dlatego jej dziadowie wysyłają ją do kolejnego terapeuty. Douglas jest tym kolejnym, który jako jedyny dotarł tam gdzie inni nie zdołali. Przejrzał jej duszę, i skrępował jak więźnia, a klucz do celi miał tylko on. Claire nigdy nie czuła, że bycie więźniem może być jednocześnie tak przerażajace, i jednoczenie kuszące.

„Nieczyste więzy” to kolejny tytuł na mojej półce z przeczytanymi w jeden dzień. To jeden z tytułów niewymagających analizowania, zastanawiania się, czy też sprawiający jakiekolwiek trudności dla czytelnika. Autorka tym razem zarzuciła bardzo szybkie tempo, czy mi się ono do końca podobało? Niekoniecznie. Bardzo lubię książki Haner, za to że mają początek, środek i koniec. Tu miałam wrażenie, że z góry dostaje już koniec. A początek i środek został całkowicie porzucony. Jeśli to byłaby książka stricte erotyczna, w której nie mam co się spodziewać rozwiniętej fabuły, historii bohaterów, czy też jakiejkolwiek akcji to moje nastawienie byłoby zupełnie inne. Jednakże, znam inne książki autorki, i to nie to czego po jej kolejnej książce oczekiwałam, na dodatek to miał być thriller, czyli debiut autorki w tym gatunku, jednak niestety niczego nie poczułam.

Dark Romance zdecydowanie pasuje do tej książki i dobrze ją odzwierciedla. To opowieść o fantazjach seksualnych, problemach psychicznych i mrocznych zakamarkach ludzkich pragnień. Autorka w swojej książce porusza jeden z psychicznych problemów, który był jedną z niewielu aspektów tej książki ciekawy, na tyle, że bardzo mnie zaintrygował. Szkoda tylko, że nie rozwinęła go bardziej, tak jak i nie poczułam tego napięcia jakiego spodziewam się po thrillerze. Chciałabym powiedzieć, że ta pozycja zrobiła na mnie kolejny raz piorunujące wrażenie, jednak żałuję że tak się nie stało, ale jako erotyk jest w porządku.

Z Thrillerem raczej nie ma nic wspólnego. Raczej pokazuje dwóje chorych na umyśle ludzi. Doktor szanowany psychoterapeuta i jego podopieczna którzy nie mają hamulców między sobą. Z powodu zazdrości zrobią wszystko- nawet zabiją. Trochę pomieszanie Greya + ludzi obłąkanych w szpitalu psychiatrycznym.
Manipulacja, sex i obezwładniającą namiętność, tajemnica, obłąkanie druga osobą. Napisana tak że pozostawia niesmak czytelniczy...
Przeczytałam ale żeby polecić to nie polecę chyba że ktoś lubi takie książki.

Manipulacja, sex i obezwładniającą namiętność, tajemnica, obłąkanie druga...

To była dość popieprzona książka. Dark romance, sceny typu Grey czy inne erotyki także nie są mi obce, ale ta książka... osobiście podsumowałabym ją wielkim "XD", jednak nie wypada. Skończyłam ją z czystej ciekawości, mimo bardzo przewidywalnego zakończenia. Szczerze, dawno nie czytałam książki, podczas której zastanawiałam się po prostu, co autor miał na myśli... zniechęciło mnie to do autorki, boję się kupować w ciemno kolejnych książek xd

Długo zastanawiałam się nad oceną. Nie wiem jak mam ją nawet opisać, więc może przytoczę kilka faktów.
1. Czyta się ją naprawdę bardzo szybko. Leciałam kartka po kartce i ciągle była jakaś akcja.
2. Sceny seksu coś na wzór Greya - silne BDSM. Osoby wrażliwe mogą nie zdzierżyć opisu.
3. Relacja między bohaterami bardzo popaprana. Końcówki się domyślałam.

No cóż.. Jest to druga książka tej autorki jaką miałam okazję czytać. Ta pierwsza była bardzo fajna i mocna, pełna emocji. Tutaj mam sam wyuzdany seks.. A niektóre momenty wręcz nierealne jak np. seks na klatce - dziwne, że nikt nie wyszedł jak Claire krzyczała podczas orgazmu. To samo tyczy się sypiania u doktorka w domu, gdzie żona była w sypialni na górze. Czytając te opisy miałam wrażenie, że jest chyba głucha.. Kto w środku nocy nie słyszałby odgłosów dzikiego seksu. Przeczytam kolejny tom bo chcę wiedzieć jak potoczą się losy Felicji. Nie lubię niedokończonych historii. ;)

3. Relacja między bohaterami bardzo popaprana. Końcówki się domyślałam.

No cóż.. Jest to...

Typowe romansidło. Ona rozhisteryzowana sierotka,on taki opanowany i dorosły. Ale dla niej oczywiście traci głowę. I oczywiście jest bogaty. Książka popieprzona jak główna bohaterka.

Bohaterowie wydają się mega niezrównoważeni, a historia płytka i nieciekawa.

Bohaterowie wydają się mega niezrównoważeni, a historia płytka i nieciekawa.

Wybrałam ten tytuł spośród pozostałych tytułów Autorki, ponieważ skusił mnie ten rzekomy "thriller" czy też "dark romance" na okładce. Silly me.
(Pewnie się nie znam, bo nie czytam tego gatunku, ale wydawało mi się, że "dark romance" to coś więcej niż tylko ukazywanie popieprzonych przemocowych relacji. Ale może się mylę, bo przecież się nie znam).
Doczytałam do połowy, jednak ocenię, bo tyle, ile przeczytałam, pozwala mi wyrobić sobie opinię, a nie mam zamiaru kończyć, bo nie zwykłam czytać złych książek. Szanuję swój czas i swoje oczy. I naprawdę nie obchodzi mnie, jak to się kończy i o co tam chodziło.
(A w ogóle o coś chodziło, czy tylko o jakiś dziwny, wydumany, pseudo-kinky seks? Bo mam wrażenie, że tylko o seks, a reszta trzyma się w całości tylko na słowo honoru).
To było złe, to było szkodliwe, to było nie do czytania. Nie było tam niczego, co mi się spodobało. Przykro mi to pisać, nie lubię pisać słabych opinii, ale niestety.
Czasami tak bywa.
Nienienie. Nie namówicie mnie na więcej. Nie ma takiej opcji.
W literaturze chodzi o coś więcej. O coś mniej. I o coś zupełnie innego.

Doczytałam do połowy,...

Myślałam że to będzie dobry thriller, a okazało się, że to bardziej romans/erotyk. Jednak to nie zmienia faktu, że mi się nie podobała. Wciągnęłam się jednak to nie jest moja ulubiona książka.

Jest to pierwszy thriller królowej dramatów.
Claire, młoda dziewczyna ma za sobą ciężki bagaż życiowy, który dźwiga od urodzenia. Jest zbyt krucha i delikatna, a z każdym dniem, ten balast , zaczyna ją coraz bardziej obciążać psychicznie. Pewnego dnia trafia do gabinetu szanowanego psychoterapeuty Douglasa,który także skrywa w sobie mroczne sekrety i on jedyny doskonale rozumie Claire. Jak ciężko jest żyć z takimi demonami,nad którymi trzeba umieć zapanować. Zawiązuje się między nimi głęboka i dość skomplikowana relacja, która zaczyna zmierzać w złym kierunku.
Po przeczytaniu w sumie ciężko mi opisać, co czuję. Bo tak naprawdę podobała mi się,ale jednak, to co się w niej działo, wywołuje we mnie dziwne uczucia, czasem wręcz odpychające. Jak czasem relacje między ludźmi mogą się, aż w takim kierunku potoczyć. Cała ta historia, jest tak mocno popaprana,ordynarna i jednocześnie smutna. Jest to już kolejna, przeczytana książka Kasi i chyba, jak dotąd, najbardziej psychicznie pogmatwana i tajemnicza.

Jest to pierwszy thriller królowej dramatów.

ależ to były emocje... książka zupełnie inna niż wszystkie. polecam miłośniczkom dark romance i nie tylko :)

• Recenzenckie
  • Przeczytane w 2019