Boska proporcja

Świetna pozycja nowo odkrytego Polskiego pisarza. Po tej pozycji jestem już przekonany że Polska kryminałem stoi.
Coraz to poznaję nowego autora z rodzinnego kraju i za każdym razem jestem zaskoczony że jeszcze go nie znałem. Tak jest właśnie z Borlikiem. Gdzie Pan był wcześniej Panie Piotrze że dopiero się o Panu dowiedziałem? :-)

Bardzo dobrze się czyta, wciąga i intryguje. Ciekawie skonstruowana postać niestandardowego psychologa, dla mnie jest to coś nowego, świeżego w kryminale. Polecam,a ja sięgam szybko po drugi tom:)

Ta książka jest... dziwna. Naprawdę dobra i ciekawa, ale niesamowicie... dziwna, to słowo chyba najlepiej opisuje moje odczucia. Seryjny zabójca, bezradna policja i psycholog, niby zwyczajne połączenie jakich ostatnio wiele, a jednak nic tutaj nie jest zwyczajne. Intrygująca, a czasami również irytująca postać Artura Kamińskiego wprowadziła taki chaos, że po przeczytaniu...

73/180/2021
Niezłe. Widowiskowe morderstwa, wyrazista, pyskata policjantka chociaż może niekoniecznie dobry wzór do naśladowania), kilku podejrzanych typków… pod koniec trochę teorii matematycznych. Sprawnie napisane, wygląda na to, że każdy z nas jest jednak mniej lub bardziej stuknięty. Brrrr

Dziwna i pokręcona. Niby dobra, ciekawy początek, wartka akcja, ale jednak miejscami niedorzeczna, a zakończenie zwyczajnie nijakie. Główna bohaterka drażni zachowaniem, w tle ciągle alkohol, kac, bałagan, przygodny seks, do tego rozwlekłe opisy serwowanych dań. Zmarnowany potencjał, chociaż czytało się całkiem szybko, a zapowiadało nieźle.

Fascynująca fabuła. Nieprzewidywalność zdarzeń wciąga do samego końca.

Policjantka gwaltowna, brat pokręcony, kochanek perfekcjonista , czy moze odwrotnie. ciekawie napisane, bo dobrze sie tego słuchało. Zakończenie cieszy mnie, bo spowodowało emocje: no jak to, nie widzą, że sie mylą? Dobrze, że mam drugi tom

Bardzo wciągnęła mnie historia opisana w tej książce. Ciekawi bohaterowie, którzy są jak dla mnie dobrze dobrani,
Polecam

Na półkach: , , , , ,

Wpływ królików na odkrycia matematyczne...złota liczba / boska proporcja
Liczby 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144,...będą tworzyć w nieskończoność. Taki ciąg nazywamy ciągiem rekurencyjnym, gdzie każdy kolejny wyraz zależny jest od poprzednich.
Podzielenie przez siebie dowolne, kolejne dwa wyrazy ciągu Fibonacciego, stosunek tych liczb będzie równy zawsze tej samej...

Wśród zalet „Boskiej proporcji” na pierwszym miejscu wymieniłabym ... Filipa Kosiora, który rewelacyjnie czyta audiobooka. Oczywiście gdyby język i sposób prowadzenia fabuły były kiepskie, nawet genialny lektor niewiele by pomógł. A więc muszę przyznać, że Piotr Borlik pisać potrafi. Potrafi też nieźle namieszać, wprowadzić postaci, których pozorna normalność, a nawet...

Dyskusje

1 106