Kalendarz z Dziewuchami

Okładka książki Niepokorny zbiór opowiadań Olga Bartnik, Dominika Caddick, Kamila Ciołko-Borkowska, Magdalena Czmochowska, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Radosław Olek, Katarzyna Pawlak, Monika Pertek - Koprowska, Kamil Prabucki
Niepokorny zbi... Olga Bartnik, Domin...
Okładka książki Mikołowski kalejdoskop - antologia opowiadań Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Katarzyna Godefroy, Ada Johnson, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Magdalena Anna Sakowska, Alina Staneczek
Mikołowski kal... Dominika Caddick, J...

Perypetie Ady na Wyspach Brytyjskich

#książkananiepogodę
#adajohnson
#kalendarzzdziewuchami.

Żeby się odstresować szukałam czegoś na półce...i padło na Kalendarz z dziewuchami.
Do książki podchodziłam kilka razy bo bardzo przeszkadzało mi to że autorkę znam osobiście i kilka osób które występują w książce też. Wiec przez większość lektury zastanawiałam się co jest prawdą a co sobie Adusia wymyśliła.
Przeszkadzał mi słodki, banalny język ....ale teraz myślę że zwyczajnie zazdrościłam Adzie , szalonego wesele, kochającego męża i zajebistych włosów i uśmiechu od ucha do ucha , no i dziewuch.
Aż przyszedł moment gdy sobie uświadomiłam że też to wszystko mam ( oprócz włosów, niestety...😒) ale koniec o mnie...
Kalendarz z dziewuchami to bardzo pogodna historia, utrzymana w humorystycznym tonie z dramatem miłosnym w tle.
Opowieść zaczyna się w dniu ślubu Ady i Rosia. To wtedy poznajemy szaloną Adę, jej rodzinkę i przyjaciółki.
Gdy po szalonym weselu ,,Młodzi" oglądają prezenty i kartki z życzeniami, bohaterka odkrywa że dostała życzenia od tajemniczego wielbiciela ale w natloku wydarzeń zupełnie o nim zapomina.
Życie powoli wraca do normy, codzienne obowiązki, praca, opieka nad zwierzętami, problemy przyjaciółek, pochłaniają Adę całkowicie.
Wszystko wywraca się do góry nogami gdy do bohaterki przychodzi nietypowy prezent.
A jest nim obraz, portret a na portrecie jest Ada...i może wszystko by było w porządku gdyby nie fakt że obraz powstał długo, dlugo przed narodzinami bohaterki .
I tak o to zaczyna się szkocka przygoda Ady ale o tym cicho sza...
Książkę czyta się lekko a słucha jeszcze lepiej.
Parę razy uśmiałam się do łez ale też I łezka zakręciła mi się ze wzruszenia.Jedyny minusik to czaty z przyjaciółkami trochę mnie nudzily i drażnily bo odrywaly mnie od ciekawej fabuły .
Dziękuję Ada Johnson za tę książkę, bo oderwała mnie od rzeczywistości i przeniosła mnie w inny wymiar.
Przeprasza Cię że tak długo zajęło mi dokończenie tej lektury ale może jednak miałaś rację że na pewne opowieści musi przyjść czas.
PS. Naprawdę ciągaliście ,,Srajkusia" na smyczy zrobionej z obciętych rączek od torby?
PS2. Wiem gdzie się wybiorę na sierpniowy Summer Bank Holiday
Kochani polecam z całego serca.
Książkę można przesłuchać na empikgo .

#książkananiepogodę
#adajohnson
#kalendarzzdziewuchami.

1927

Fajna, lekka książka z odrobiną humoru, pokazująca, jak ważna jest miłość, ale i przyjaźń.

Ciepła, zabawna pachnąca kawą i ciastem, przesycona przygodami lektura, do tego przewrotne dziewuchy, czego mozna chcieć więcej?!? :)

Podjęłam się przesłuchania tej książki, jako dodatkowy 'umilacz' czasu przy pracach typu sprzatanie, gotowanie czy jazda samochodem. Niestety po ponad 4h (z blisko 12h) słuchania stwierdzam, że to książka bez treści. Opowieści typu: Trzeba wyjść z psem na spacer żeby nie załatwił się w domu; Przyszedł teść podekscytowany kuponami do supermarketów, które wyciął z gazety czy 'Halo dziewczyny, co robicie na obiad?' lub 'Jak cudownie- znajomi zaprosili nas na wakacje i płacą nam za bilety-- Na prawdę!? Och to życie jak z bajki...' I tak w kółko. Brak jakiegoś dominującego wątku tworzącego fabułę. Po prostu zapiski życia codziennego Polki mieszkającej w UK i kontaktującej się na codzień ze swoimi koleżankami przez popularne komunikatory. Nie doczekam 'drugiego dna' tej powieści. Szukam czegoś bardziej wymagającego intelektualnie i niosącego jakąś głębszą myśl. Miałam nadzieje, że będzie to coś zbliżonego np. do 'Klubu miłośniczek czekolady' - też lekkiej i niezobowiązującej lektury na tzw. 'oderwanie się;' ale tej pozycji daleko do tego. Niestety.

Lubię sięgać po zabawne książki, lekkie i przyjemne. Po książki Ady jeszcze chętnie będę zaglądać.

Książka ciepła, lekka, by odpocząć i złapać dystans do wszystkiego. Czyta się z uśmiechem na twarzy.

2082

Lekka i przyjemna opowieść o kobiecej przyjaźni.Ada mieszka w Anglii z mężem,psem i dwójką dzieci,jednak utrzymuje stały kontakt z grupą zakręconych przyjaciółek,czyli tytułowymi Dziewuchami.
Sporo humoru,śmiesznych sytuacji i nawiązań do bieżącej kultury.Troszkę po macoszemu potraktowano wątek tajemniczych listów do głównej bohaterki,ale generalnie powieść warta uwagi.Polecam!!

Bardzo przyjemna lektura, bogata i wciagajaca. Polecam.

Bardzo przyjemna lektura, bogata i wciagajaca. Polecam.

Nie doczytałam, nie dałam rady.. spodziewałam się lekkiej lektury w rodzaju Bridget Jones, a.. po prostu beznadzieja

Bardzo przyjemna lektura, bardzo podobają mi się przyjacielskie relacje dziewczyn oraz romantyczny, nie do końca szczęśliwy wątek "szkockiego dziadka". Muszę jednak przyznać, że trochę brakowało mi wartkiej akcji, czegoś co by sprawiło, że książka byłaby bardziej porywająca. Idealna lektura na wieczorową porę.

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2019