Słowa i rzeczy. Archeologia nauk humanistycznych

Michel Foucault Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Klasyka Światowej Humanistyki filozofia, etyka
2007-01-01
2005-01-01
Tadeusz Komendant, Anna Tatarkiewicz
słowo/obraz terytoria
filozofia, etyka
2007-01-01
Tadeusz Komendant, Anna Tatarkiewicz
Klasyka Światowej Humanistyki

Ostatni rozdział najlepszy. Generalnie historyczny rys biologiczno, ekonomiczno literaturoznawczy...

Będę musiała do niej wrócić - na chwilę obecną jestem za głupia na nią.

Kolejna książka filozoficzna, która nie wyjaśnia całkowicie świata, bo tego oczywiście zrobić się nie da; ale pomaga go zinterpretować i umiejscowić w nim człowieka.

Trudne w szczególe, ale całość zmienia podejście do wszystkiego. Książka przestawiająca tryb pracy umysłu :)

• Filozofia
  • Chcę w prezencie
  • 100 książek wg Le Monde
  • Dialektyka i dialekty
  • Antropologia
  • KONIECZNIE!!!

Michel Foucault Słowa i rzeczy. Archeologia nauk humanistycznych. Tom 1 Zobacz więcej