Brückenkopf Warschau 1944: Odcinek południowy: Karczew, Otwock, Celestynów Wiązowna

Norbert BączykGrzegorz Jasiński Wydawnictwo: Libri Militari powieść historyczna
Libri Militari
2 Wojna Światowa Przedmoście warszawskie 1944 Armia Czerwona
powieść historyczna
2 Wojna Światowa Przedmoście warszawskie 1944 Armia Czerwona

"Dokładna i szczegółowa"
Praca opowiada o wąskim wycinku frontu. Autorzy dość dokładnie i drobiazgowo podeszli do problemu. Mamy okres tworzenia tytułowych umocnień, przygotowania do obrony i przełamanie.
Szczegółów w tekście jest cała masa. Są one poukładane tematycznie i czytając pracę nie odczuwamy chaosu. Metodycznie brniemy przez kolejne dni obserwując następujące po...

Jedna z lepszych pozycji z kategorii historia wojskowości, jaką udało mi się przeczytać w ostatnich latach. Niezwykle cenne wykorzystanie wielkiej liczby niemieckich i rosyjskich źródeł przez polskich historyków... Duży szacunek za trud, prace i z zgrabne ujęcie tego mało znanego tematu

Drobiazgowy, udokumentowany szczegółowymi źródłami opis walk na "Przedmościu Warszawskim" latem 1944. Dla mnie jako mieszkańca Otwocka, który zna okolice w których toczyły się walki, oraz widział i dotykał część opisywanych umocnień oraz miłośnika historii Powstania Warszawskiego pozycja bezcenna.

• DWS front wschodni opracowania
  • Druga Wojna Światowa