Jeszcze raz historyjki na raz

Okładka książki Jeszcze raz historyjki na raz Bernard Friot
Okładka książki Jeszcze raz historyjki na raz
Bernard Friot Wydawnictwo: Format Seria: Historyjki na raz opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Historyjki na raz
Format
2015-01-01
2015-01-01
Dorota Hartwich
literatura dziecięca

Przyznam, że to książka intrygująca. Pełna akcji, humoru i ... rozdziałów, a każdy z nich to inna historia. I to jest w niej najfajniejsze 👍 "Jeszcze raz historyjki na raz" od @format to wciągająca książka, której czytanie nie ma prawa zmęczyć. Każda z historii jest króciutka. Dzięki temu nawet dzieci, które nie przepadają za czytaniem i widząc grube tomy uciekają z płaczem poczują się zachęcone do lektury👍 i to jest pomysł genialny!
Niektóre opowiadania są mega zabawne, inne wieją nutką grozy, jeszcze inne dorosłego i dziecko skłaniają do refleksji. Wszystkie je łączy to, że zostały wymyślone przez dzieci, a spisane przez nauczyciela.
Wiecie jak może skończyć się pisanie nudnych wypracowań? Co może zrobić z Wami cudza wyobraźnia? I co się stanie, gdy Wasz ojciec jest prosiakiem, a wy nie ogarniacie wszystkich magicznych sztuczek?!
Tak... dobrze przeczytaliście 😂

Powiem Wam szczerze tak... z jednej strony ta książka to pokłon dla dziecięcej wyobraźni, która przecież nie zna granic. Z drugiej nie wszystkie opowieści mi się spodobały. Szczególnie te mega wymyślne. Za to część z nich daje naprawdę do myślenia- szczególnie te z życia wzięte, podkoloryzowane i zabawne. Pokazują świąt w krzywym zwierciadle.

Przyznaje szczerze - uśmiałam się!
Tytułowe historyjki są świetne i miałam ogromną frajdę z lektury tej książki!
Najchętniej połowę jej bym Wam zacytowała ale coż... nie mam tu tyle miejsca, więc mogę jedynie ją gorąco polecić!:)

O czym mowa?
,,Jeszcze raz historyjki na raz" od @wydawnictwoformat.

Znacie serię tych książeczek?

Są to przewrotne i przezabawne historyjki wymyślone przez dzieci, a spisane przez nauczyciela.

Autor spisał je z myślą o początkujących czytelnikach, więc są 'na raz', niektóre z nich są krótsze, inne nieco dłuższe ale gwarantuję Wam, że wszystkie wywołają uśmiech i wkręcą każdego młodego czytelnika :)

Moją ulubioną jest historyjka "Wypracowanie''. Chłopiec w każdy poniedziałek pisze na lekcji wypracowanie o tym, jak spędził niedzielę. ,,Dla mnie to głupi temat, bo u nas w niedzielę nic się nie dzieje. (...)Kiedy za pierwszym razem opowiedziałem o tym w moim wypracowaniu, pani napisała poniżej ,,niedostateczny". "
Aby kolejne oceny były lepsze, chłopiec popycha siostrę na schodach, wsypuje proszek do prania do pojemnika na mleko w proszku, zalewa mieszkanie... i ? I dostaje same dobre oceny:) Pewnego dnia zrzuca doniczkę z okna na przechodnia, aby mieć o czym pisać ale niestety nauczycielka nie zjawia się w szkole, bo... jest w szpitalu!

Zachęciłam?

Znajdziecie w niej ponad 30 zabawnych i wciągających opowiadań.
Dla mnie bardzo fajny pomysł na książkę :)

Wydawca: @wydawnictwoformat
Seria: Historyjki na raz
Data premiery: 07.12.2015
Wiek: 6+

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidsbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #rozdanie #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie
#format #wydawnictwoformat #historyjki

Przyznaje szczerze - uśmiałam się!
Tytułowe historyjki są świetne i miałam ogromną frajdę z lektury tej książki!

O czym mowa?
,,Jeszcze raz historyjki na raz" od @wydawnictwoformat.

Znacie serię tych książeczek?

Są to przewrotne i przezabawne historyjki...

Dodaj cytat z książki Jeszcze raz historyjki na raz