Już się nie rozumiemy! Jak przeżyć czas trzaskających drzwi

Okładka książki Już się nie rozumiemy! Jak przeżyć czas trzaskających drzwi Isabelle Filliozat
Okładka książki Już się nie rozumiemy! Jak przeżyć czas trzaskających drzwi
Isabelle Filliozat Wydawnictwo: Esprit poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Esprit
2018-11-15
2018-11-15
Adriana Celińska
wychowanie dzieci nastolatek

Okładka książki Złość - jak sobie z nią poradzić Isabelle Filliozat, Virginie Limousin
Złość - jak so... Isabelle Filliozat,...
Okładka książki Moja rodzina Isabelle Filliozat, France Marie Perreault
Moja rodzina Isabelle Filliozat,...

Bardzo przydatna pozycja książkowa pozwalająca zrozumieć świat nastolatka. Pokazująca jakie procesy w nim zachodzą podczas dojrzewania i skąd się biorą pewne zachowania. Pokazuje też jak ważną rolę w tym dojrzewaniu pełnią rodzice. Napisana prostym, zrozumiałym językiem. Polecam!

lektura obowiązkowa dla rodziców nastolatków!

lektura obowiązkowa dla rodziców nastolatków!

To książka dobra dla każdego dorosłego. Najbardziej skorzystają z niej rodzice nastolatków, jednak nie zawiodą się specjaliście – pedagodzy, nauczyciele, psychologowie. To książka dobra także dla osób, które nie mają dzieci, a ciągle narzekają: „ach ta dzisiejsza młodzież, za naszych czasów to było inaczej…”. Rzeczywiście, nastolatkowie z dzisiaj różnią się od tych 20 lat temu, tak jak świat w którym żyjemy, różni się od tego sprzed 20 lat. Pokolenia jednak muszą się docierać i jakoś współgrać. A do tego wszystkiego potrzeba zrozumienia. Nie oczekujmy raczej od nastolatków tego, by rozumieli jak funkcjonują osoby po 25 roku życia (bo przecież 30latkowie to dla nich już dinozaury!),tylko my – zrozummy trochę tą naszą młodzież. Od razu będzie się żyło lepiej.

Temat dojrzewania budzi wiele obaw wśród rodziców. Nasze dziecko dorasta, staje się niezależną osobą i szuka sposobu, by to wyrazić. Okres dojrzewania to dla niego trudny czas, a jego buntownicze nastawienie na pewno będzie miało wpływ na całą rodzinę. Nasz nastolatek może być bardziej uparty, zbuntowany, irytujący niż do tej pory.
👪
Isabelle Filliozat w bardzo przystępny sposób przedstawia w książce wiele problemów z którymi mierzą się obecnie nastolatkowie. Porusza wiele ciekawych spraw od przynależności do grupy, nękanie w sieci czy zwykłe huśtawki nastroju, spowodowane buzowaniem hormonów. Wiele takich i podobnych sytuacji zostaje ciekawie omówionych. W przystępny sposób udziela ciekawych rad w zależności od sytuacji. Oczywiście musimy sobie zdać sprawę, że nie ma złotego środku bo przecież każdy nastolatek jest inny i każdy inaczej przechodzi przez okres dojrzewania. Jeden będzie się buntował bardziej inny mniej.
Bardzo ważne jest to, żebyśmy w tym okresie pamiętali, że to my jesteśmy tymi dojrzałymi, że to my powinniśmy umieć opanowywać emocje, że to my powinniśmy umieć panować nad swoją złością, irytacją, nad urażoną dumą, bo przecież takie doznania nie są nam rodzicom obce.
👪
Książa ciekawa i mino, iż ten okres jest przede mną to uważam ją za ciekawą i wartościową książkę. Nie zawsze da się wszystko odnieść do swojego okresu bycia nastolatkiem, bo były to inne czasy i inna kultura, która miała wpływ na nas. Sam pamiętam wychowawców którzy w, że moje pokolenie jest najgorsze z jakim pracowali. Tylko, że co kilka lat używali tak samo w stosunku do następnego pokolenia. Ważne też by samemu przy tym wszystkim nie zwariować.

www.instagram.com/spursmaniak

👪
Isabelle Filliozat w bardzo przystępny...

• 1000 książek
  • Wychowanie
  • Y-WHITE
  • Poradniki/Rozwój osobisty
  • Chcę przeczytać PR3
  • 52 książki (2022)

Dodaj cytat z książki Już się nie rozumiemy! Jak przeżyć czas trzaskających drzwi