Vincent van Gogh. Człowiek i artysta

Wydawnictwo SBM
biografia album malarstwo holenderskie XIX wiek
albumy
biografia album malarstwo holenderskie XIX wiek

Bardzo polecam tę książkę, gdyż zawiera bardzo ciekawą historię Vincenta van Gogha oraz piękne obrazy przedstawione w wysokiej jakości. Czyta się bardzo szybko i biografia jest niezwykle ciekawie opisana.

Popkultura potrafi zabić. Powieli, przemieli, uczyni powszednim, zniechęci. Van Gogh jest jej modelową ofiarą. A propos, wiecie że większość ludzi źle wymawia jego nazwisko? Holenderskie piwo Grolsch czytamy jako "hrolsz". Jednak jak mawia mój mąż, żyjemy na świecie, a nie w Holandii i o niebo wygodniej jest mówić "van gog" niż "van hoh". Właśnie by ułatwić sprawę...

Album piękny, zawierający wiele reprodukcji obrazów Van Gogha. Życiorys malarza przedstawiono w przystępny sposób. Czytało się przyjemnie.

Bardzo przyjemny komiks, można wręcz napisać: urokliwy. Tutaj niczego nie możemy być pewni, a już zwłaszcza tego, co zmaluje Vincent. Czytało się naprawdę dobrze, zapada w pamięć, pozostawiając miłe wspomnienia. Pełna przygód, niesamowitego (wręcz specyficznego!) humoru, zwrotów akcji, o zakręconej fabule.

• Sztuka
  • 2018