Wielka Księga Prawdziwych Tropicieli

popularnonaukowa dziecięca
Agora
2018-06-01
2018-06-01

Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,4
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszkańcach niezwykłego lasu Adam Wajrak, Adam Zbyryt
Ocena 8,7
Ptaki Puszczy ... Adam Wajrak, Adam Z...
Okładka książki Nadzieja Joanna Bator, Waldemar Bawołek, Grzegorz Bogdał, Katarzyna Boni, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Julia Fiedorczuk, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Joanna Gierak-Onoszko, Mikołaj Grynberg, Magdalena Grzebałkowska, Ignacy Karpowicz, Urszula Kozioł, Hanna Krall, Małgorzata Lebda, Ewa Lipska, Jarosław Mikołajewski, Andrzej Muszyński, Wiesław Myśliwski, Jacek Napiórkowski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Parys, Grażyna Plebanek, Małgorzata Rejmer, Paweł Piotr Reszka, Agata Romaniuk, Paweł Sajewicz, Dominika Słowik, Jerzy Sosnowski, Filip Springer, Andrzej Stasiuk, Juliusz Strachota, Ziemowit Szczerek, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Przemysław Truściński, Grzegorz Uzdański, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Ilona Wiśniewska, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,9
Nadzieja Joanna Bator, Walde...
Okładka książki Europa. Opowieści podróżne Anna Arno, Dorota Chojnowska, Piotr Jagielski, Jarosław Klejnocki, Marcin Kydryński, Robert Makłowicz, Jarosław Mikołajewski, Katarzyna Nizinkiewicz, Marek Pernal, Małgorzata Rejmer, Michał Rusinek, Andrzej Stasiuk, Witold Szabłowski, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Paulina Wilk
Ocena 6,5
Europa. Opowie... Anna Arno, Dorota C...

zdecydowanie polecam. moje dzieciaki zakochały się w tych opowieściach, a ja sama również wiele się dowiedziałam. książka podzielona jest na pory roku, zawiera ładne fotografie, autor w sympatyczny sposób wprowadza nas do świata przyrody

Fenomenalna książka, aż dziwne ze nie jest szkolna lekturą! Pan Adam opowiada o polskiej przyrodzie tak ciekawie, że nie sposób się oderwać. Przekazano tutaj ogrom wiedzy na temat zaierzat i roslin, ktore nas otaczją. Co ważne, jest to opisane w sposob niezwykle ciekawy i przystępny. Jakby encyklopedia polskiej flory i fauny, ale napisana tak ze czlowiek nie ziewa. Jest mnostwo anegdot, historii z życia wzietych i zwrotow do czytelnika, tak że lektura jest naprawdę fascynującą podróżą. Żałuję, że dopiero teraz przeczytałam tą książkę! Po lekturze "wielkiej księgi prawdziwych tropicieli" dopiero mam jakie takie pojęcie o otaczającej nas przyrodzie. Polecam każdemu, nie tylko dzieciom !

" Wielka księga" została stworzona po to aby zaktualizować, ciągle zmieniające się, informacje przyrodnicze, przedstawione w 2011 i 2012 w "przewodnikach prawdziwych tropicieli. Księga została podzielona na cztery pory roku. W każdej zostały opisane zwierzęta z różnych zakątków Polski. Oprócz bardzo rzetelnych danych na temat zwierząt można znaleźć tu wiele wspaniałych ciekawostek np.: " czy łoś może zjeść cały las", jak się dobrze ukryć w lesie, " jak ratować młode ptaki" i naprawdę wiele, wiele więcej.
Książka jest tak ogromna, i posiada tak wielki zbiór informacji, że wieczorami czytamy o tych zwierzętach, których u nas nie spotkamy. W ciągu dnia, chodząc na spacery, szukamy w książce zwierząt, które występują na naszych terenach. Czasem udaje się je podczas wędrówek spotkać. Jest to świetna zabawa, ale i nauka dla dzieci i nie tylko😍

świetna książka dla osób lubiących przyrodę, motywuje do wycieczek i obserwacji świata zwierząt, w ogóle do częstszego przebywania na łonie natury. Bardzo polecam, mile spędzony czas z ślicznie wydaną lekturą.

Świetna książka, również dla dzieci 35+, uwrażliwia na otaczającą przyrodę i sprawia że nawet w drodze do pracy rozgląda się człowiek za zwierzakami, które są tu opisane w bardzo przystępny sposób. Brakowało mi tylko tego, żeby książka miała zdjęcie każdego opisywanego gatunku.

Polecam!

Polecam!

Wspaniała. Po "Wilkach" i "Kunie" wielka księga pokazująca przyrodę i świat zwierząt. Książka nie tylko dla dzieciaków i młodzieży, to także książka dla ciebie. Polecam każdemu, kto jest otwarty na świat faunę i florę.

Jestem mało obiektywny,bo mam podobnego świra jak Wajrak i ta książka jest dla takich właśnie osób.Wydaje mi się,że ktoś,kto aż tak się nie emocjonuje tym,że ma kontakt z dzikimi zwierzętami będzie się nudził. Lecz jeśli jestes osobą poważnie rąbniętą na punkcie dziczy,to ta książka jest jak Biblia.

O tej książce można powiedzieć tylko jedno: cudowna. Adam Wajrak przez niemal 500 stron przekonuje, że każde zwierzę ma w sobie coś ciekawego. O wszystkich - ssakach, ptakach, gryzoniach, padlinożercach, drapieżcach i roślinożercach etc. - pisze jak o najlepszych przyjaciołach. Z autentycznym przejęciem i serdecznością.
Choć każde zwierzę to odrębna historia, cała opowieść płynie wartko i dynamicznie, bez naukowego zadęcia, ale i bez lania wody. Niektóre momenty przezabawne, mnóstwo praktycznych porad, jak podchodzić zwierzynę i postępować w lesie.
Choć co jakiś czas pojawiają się zwroty typu "poproś rodziców, żeby...", nie jest to absolutnie książka tylko dla młodzieży, po prostu autor traktuje czytelnika z szacunkiem.
Dodajmy do tego wspaniałe zdjęcia i bardzo wysoką jakość edytorską książki i mamy unikalne połączenie albumu przyrodniczego z doskonale czytającą się opowieścią o przyrodzie w Polsce - kraju, który - jak podkreśla Adam Wajrak - oferuje mnóstwo możliwości do poznawania natury.
Proszę też zauważyć, że w dzisiejszych czasach przyjaźń z przyrodą to wyraz troski o całą planetę, co niektórzy politycy próbują dezawuować.

Choć każde zwierzę to odrębna historia, cała opowieść...

Utwór zaskoczył mnie pozytywnie: dużo tekstu, ciekawostki i wskazówki dla poszukiwaczy przygód na łonie natury. Interesuje mnie ornitologia więc dosłownie "połykałam" kolejne strony (zwłaszcza te dot. ptaków). Ciekawe opisy najróżniejszych stworzeń żyjących lub zimujących w naszym tak niby niepozornym kraju, w którym jednak dzieje się tyle wartych uwagi procesów i wydarzeń w przyrodzie, że może się wydawać, że przez tyle lat człowiek nie zdawał sobie sprawy, że coś takiego w ogóle jest możliwe. Adam Wajrak pokazuje nam jak na dłoni, że by podziwiać żurawie albo choćby przysłuchiwać się rykowisku nie musimy się tak trudzić. Wiadomo, iż trzeba się będzie postarać, ale jeśli się ma na to ochotę i chce się obserwować to co się dzieje na świecie warto chociaż spróbować. Podziwiam wszystkich przyrodników, którzy zwracają uwagę nawet na te najmniejsze stworzenia: (jak np. pajęczaki). Trzeba je szanować.

Bardzo zadziwiająca książka (a w niej również zadziwiające zdjęcia najróżniejszych organizmów).

POLECAM, SZARLOTKA :)

Dodaj cytat z książki Wielka Księga Prawdziwych Tropicieli