Królik Franek i problem krótkiego ogonka

Okładka książki Królik Franek i problem krótkiego ogonka
Ewelina Jaślan-KlisikMarta Krzemińska Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Królik Franek (tom 1) Seria: Królik Franek opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
Kategoria:
opowieści dla młodszych dzieci
Cykl:
Królik Franek (tom 1)
Seria:
Królik Franek
Wydawnictwo:
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
Data wydania:
2018-03-14
Data 1. wyd. pol.:
2018-03-14
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328050686
Tagi:
dzieci królik wychowanie przygody przedszkole

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki O wilku, który nie lubił czytać Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
Ocena 7,2
O wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki Ogóras. Ale jazda! Joanna Gębal, Eliza Piotrowska
Ocena 7,2
Ogóras. Ale ja... Joanna Gębal, Eliza...
Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Ocena 8,4
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Ocena 7,8
Jaki znak twój... Joanna Rusinek, Mic...

Oceny

Średnia ocen
8,1 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
327
285

Na półkach:

Książka dla naprawdę najmłodszych czytelników, wprowadzająca ich w świat relacji z innymi ludźmi i wyjaśniająca, jak należy zachowywać się w nowych i trudnych relacjach. Sympatyczne ilustracje i treść opracowana po konsultacjach z psychologiem tworzą ciepłą i wartościową opowieść o radzeniu sobie z własnymi emocjami.

Bardziej wyczerpującą opinię o książce dodałam na blogu Redhead in Wonderland, gdzie serdecznie zapraszam:

http://redhead-in-wonderland.blogspot.com/2018/04/krolik-franek.html

Książka dla naprawdę najmłodszych czytelników, wprowadzająca ich w świat relacji z innymi ludźmi i wyjaśniająca, jak należy zachowywać się w nowych i trudnych relacjach. Sympatyczne ilustracje i treść opracowana po konsultacjach z psychologiem tworzą ciepłą i wartościową opowieść o radzeniu sobie z własnymi emocjami.

Bardziej wyczerpującą opinię o książce dodałam na blogu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
293
265

Na półkach: ,

Dwie książeczki, o których dziś chcę Wam opowiedzieć śmiało można nazwać bajkami terapeutycznymi czy bajkami, które leczą. To krótkie opowiadania o króliczku Franku, który uczy się dopiero o tym, jak traktować, kogoś, kto jest inny od nas, co to jest współzawodnictwo, przyjaźń czy koleżeństwo.


Mój synek ma sześć lat i jest w wieku, w którym dzieci szybko "fochają" się kiedy przegrywają, płaczą, złoszczą czy nie potrafią odpowiednio zareagować na widok np. dziecka niepełnosprawnego. Nie jest łatwą rzeczą nauczyć go odpowiednich zachowań i zrozumienia danej sytuacji, co wiąże się często z brakiem akceptacji przez przedszkolną grupę. Z pomocą od zawsze przychodzą nam wszelkiego rodzaju książki terapeutyczne, które napisane przez specjalistów umieją, z pozoru zwykłymi bajkami, uświadomić dziecku co jest dobre, a co złe.

Pierwsza opowiastka "Królik Franek i problem krótkiego ogonka" opowiada o tym, jak to do przedszkola Franka zawitała nowa koleżanka. Franek bardzo chce się z nią zaprzyjaźnić, jednak tylko do momentu, kiedy zauważa, że ma ona nienaturalnie krótki ogonek. Królik nie umiejąc poradzić sobie z niezrozumiałą przez siebie sytuacją, zaczyna wyśmiewać się z Pusi na tyle głośno, że słyszy go nie tylko cała grupa, ale również i Pusia. Jak się domyślacie dziewczynce jest bardzo przykro, a Franek ani myśli się zmieniać.

Drugie opowiadanie, traktuje o tym, jak to Franek uwielbia współzawodniczyć, ale... niecierpi przegrywać i nie może zrozumieć, że przegrywanie również jest fajne. Z jego zachowaniem wiąże się całe mnóstwo pouczających sytuacji, które w zawoalowany sposób tłumaczą dziecku podstawowe wartości ważne w życiu. Czy zrozumiało treść można się przekonać, zadając młodemu czytelnikowi pytania zawarte na końcu lektury.

Obie czytanki są napisane bardzo przystępnym językiem i są króciutkie. Kolejny raz przekonuję się więc, że mało słów może zawierać dużo treści. Każde dziecko czytając o przygodach króliczka może śmiało utożsamiać się z nim, bo zapewne nie znajdziemy takiego, które nie znalazło się nigdy w podobnych sytuacjach. Najważniejsze jednak jest to, że po minimum dwukrotnym przeczytaniu książeczek, nasze dziecko będzie w stanie zrozumieć wreszcie, że inny, wcale nie znaczy gorszy, a przegrywanie wcale nie jest takie złe. Dodatkowo przedszkolak uczy się nazywania własnych emocji i radzenia sobie z nimi.

Opowieści o króliku Franku to idealne pozycje dla dzieci i rodziców, które maja problem z otaczającą ich rzeczywistością i kontrola uczuć oraz ich nazywaniem.

Dwie książeczki, o których dziś chcę Wam opowiedzieć śmiało można nazwać bajkami terapeutycznymi czy bajkami, które leczą. To krótkie opowiadania o króliczku Franku, który uczy się dopiero o tym, jak traktować, kogoś, kto jest inny od nas, co to jest współzawodnictwo, przyjaźń czy koleżeństwo.


Mój synek ma sześć lat i jest w wieku, w którym dzieci szybko "fochają" się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1527
860

Na półkach: , , ,

Aurelce pozycja przypadła do gustu. Słuchała tej historii z zainteresowaniem, z ciekawością przeglądała obrazki, więc muszę uznać tę książeczkę za strzał w dziesiątkę. Bawi i uczy, a do tego stawowi zachętę do dyskusji. Na końcu książeczki znajdziecie kilka pytań, dzięki którym możemy sprawdzić, czy dziecko zrozumiało sens tej opowieści.

http://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/03/marta-krzeminska-krolik-franek-i.html

Aurelce pozycja przypadła do gustu. Słuchała tej historii z zainteresowaniem, z ciekawością przeglądała obrazki, więc muszę uznać tę książeczkę za strzał w dziesiątkę. Bawi i uczy, a do tego stawowi zachętę do dyskusji. Na końcu książeczki znajdziecie kilka pytań, dzięki którym możemy sprawdzić, czy dziecko zrozumiało sens tej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
568
519

Na półkach:

"Królik Franek i problem krótkiego ogonka" przedstawia zwyczajny dzień w przedszkolu. Nagle opiekunka przyprowadza do sali nową koleżankę, kotkę Pusię. Wszyscy byli niezwykle zainteresowani, w skupieniu obejrzeli koleżankę i zastanawiali się, czy wkrótce uda im się z nią zaprzyjaźnić. W momencie, gdy już chcieli zaprosić ją do przyjemnej zabawy, Franek dostrzegł w jej wyglądzie coś niepokojącego, Kicia miała króciutki ogonek. Wystraszony szybko zrezygnował ze wspólnej zabawy. To, co ujrzał, długo nie dawało mu spokoju, dlatego postanowił skomentować wygląd nowej koleżanki przy śniadaniu. Pech chciał, że przykre słowa usłyszała opiekunka, która wieści o złym zachowaniu przekazałam mamie królika. W domu odbyła się poważna rozmowa , podczas której uświadomiono malcowi, iż odmienny wygląd nie jest niczym złym czy groźnym. Następnego dnia w przedszkolu kotka jako jedyna zdecydowała się pomóc zranionemu Frankowi, czym zaskarbiła sobie jego ogromną sympatię i w pełni zrozumiał, iż nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie. Najważniejsze jest jak postępujemy i w jaki sposób traktujemy innych.
Pierwsze, co zachwyca gdy sięga się po te książeczkę, to przepiękne, duże, pełne szczegółów, barwne ilustracje, obecne na każdej stronie. Córcia była oczarowana, nie tylko uważnie słuchała treści, która dotoczyła jej życia codziennego, bo sama uczęszcza do przedszkola, ale także chętnie oglądała obrazki, wielokrotnie opowiadając, co się na nich znajduje.
Język autorki jest niesłychanie lekki, przystępny i przyjemny, nie znajdziemy tu zbędnych opisów, czy trudnych słów. W genialny sposób odzwierciedliła reakcje dzieci na pewne sytuacje, sugestywnie opisała ich lęki i przypuszczenia, dzięki czemu bardzo szybko utożsamiamy się z bohaterami, rozumiemy ich postępowanie. Niegrzeczne zachowanie nie wynika ze złej natury, ale z niewiedzy, dlatego po wyjaśnieniach rodziców czy opiekunki, Franek dostrzega swój błąd i stara się go jak najprędzej naprawić.

Czcionka jest duża, dlatego starsze dzieci z przyjemnością oddadzą się samodzielnej lekturze.
Na koniec historii znajdziemy dodatkowe pytania nawiązujące do treści, które skłaniają do dłuższej rozmowy i zadumy nad codziennym postępowaniem i pewnymi reakcjami, nie zawsze właściwymi. To doskonała metoda, by wyjaśnić dzieciom, dlaczego takie zachowanie jest złe, a także uświadomić, jak czuje się również ta pokrzywdzona strona. Dzięki temu, nie tylko pokazujemy, jak należy czynić, ale też rozbudzamy w pociechach empatię, tak potrzebną w procesie socjalizacji.

Największą zaletą tej serii jest fakt, iż problemy są wyjaśniane właśnie w taki sposób, by dzieci wszystko dokładnie zrozumiały i widziały jakiego działania należy unikać, co jest dobre, a co złe. Opisane środowisko jest im znane i bliskie, dlatego treść i lekcje są jeszcze łatwiej przyswajane.

Książeczka uczy, że odmienność nie jest niczym gorszym i nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie, bo istotne jest wyłącznie to, jak postępujemy, jak traktujemy innych. Uświadamia także, że przykre słowa bardzo ranią, rozwija tolerancję, wrażliwość oraz współodczuwanie. Nam rodzicom natomiast przypomina, iż to naszą rolą jest wyjaśnienie pociechom, iż ludzie różnią się od siebie i nie ma w tym niczego złego. Pokazuje też, że uprzedzenia mogą brać się wyłącznie ze strachu i niepewności, dlatego tak istotna jest spokojna rozmowa na ten ważny temat.

Jest to pozycja idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym, lecz zachwyci także rodziców i pomoże im nauczyć pociechy właściwych interakcji społecznych. Seria o Króliku Franku to niezwykle ciepłe, piękne, wartościowe historyjki, które w niesamowicie lekki i przystępny sposób uczą odpowiednich, oczekiwanych reakcji, rozbudzają empatię, wrażliwość i chęć niesienia pomocy. Na zaledwie trzydziestu stronach odnajdziemy niesłychanie wiele lekcji i tematów na dłuższą, refleksyjną rozmowę z dziećmi. Ich rola jest tym większa, iż opisane sytuacje z pewnością przydarzą się naszym pociechom, a my już teraz możemy ich przygotować, jak należy wtedy postąpić, by nikogo nieświadomie nie zranić! Ta seria to doskonałe połączenie zabawy i nauki!
Polecam całym sercem!

"Królik Franek i problem krótkiego ogonka" przedstawia zwyczajny dzień w przedszkolu. Nagle opiekunka przyprowadza do sali nową koleżankę, kotkę Pusię. Wszyscy byli niezwykle zainteresowani, w skupieniu obejrzeli koleżankę i zastanawiali się, czy wkrótce uda im się z nią zaprzyjaźnić. W momencie, gdy już chcieli zaprosić ją do przyjemnej zabawy, Franek dostrzegł w jej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1914
1564

Na półkach: , ,

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/04/historie-z-moraem-krolik-franek-marta.html

Staram się ograniczać swoje nabytki książkowe, jednak dziecięcym lekturom nie potrafię odmówić, dlatego biblioteczka mojego syna rozrasta się w ekspresowym tempie. Jednak kiedy docierają do nas takie cudowne lektury, jak seria o Króliku Franku, to nawet brak miejsca nie jest nam straszny.

Franek czuje się zaniepokojony, kiedy do jego grupy przedszkolnej trafia Pusia, wyglądająca nieco inaczej niż inne koty. Króliczek wyśmiewa się z niej, stroniąc od jej towarzystwa. Jednak do czasu... kotka wykazuje dużą dojrzałość, pomimo bólu, jaki sprawiły jej słowa wypowiedziane przez Franka.

Ta opowieść to wspaniała lekcja tolerancji. Wszyscy różnimy się od siebie, a owa inność nie jest niczym złym. Nie wolno nikogo spisywać na straty, tylko dlatego, że wygląda inaczej, bo to jest tak naprawdę nasz problem, a nie tej osoby. Przykre słowa bardzo ranią, dlatego zawsze powinniśmy najpierw pomyśleć, zanim coś powiemy, a jeżeli jednak pomylimy ową kolejność, to szybko musimy naprawić swoje błędy i przeprosić za złe zachowanie.

Mam nadzieję, że Marta Krzemińska planuje wydanie kolejnych książek w tej serii, bo zdecydowanie stała się ona jedną z moich ulubionych. Prosty tekst z dużą czcionką, bogata kolorystyka i delikatne ilustracje, a do tego to, co najważniejsze - ciekawa historia z morałem! Te lektury przydadzą się nie tylko w każdym domu, ale także w pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

Na dwóch ostatnich stronach znajdują się pytania dotyczące przeczytanej opowieści, ale nie dotyczą one ściśle wysłuchanego tekstu, a raczej emocji, jakie targają człowiekiem w danej sytuacji. To idealna okazja do przeprowadzenia rozmowy z dzieckiem - wysłuchania jego poglądów, zrozumienia oraz ewentualnego pokierowania na odpowiednie tory.

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/04/historie-z-moraem-krolik-franek-marta.html

Staram się ograniczać swoje nabytki książkowe, jednak dziecięcym lekturom nie potrafię odmówić, dlatego biblioteczka mojego syna rozrasta się w ekspresowym tempie. Jednak kiedy docierają do nas takie cudowne lektury, jak seria o Króliku Franku, to nawet brak miejsca nie jest nam...

więcej Pokaż mimo to

avatar
291
195

Na półkach: ,

Do przedszkola Franka przychodzi nowa dziewczynka, kotka Pusia. Na drodze do wspólnej zabawy staje jej krótki ogonek. Królik gdy zauważa jej ogonek wycofuje się z zaproszenia do zabawy i na tyle głośno komentuje jej wygląd, że słyszą go wszyscy. Nawet wychowawczyni. Kotka zawstydza się i nie ma już ochoty na zabawę z nowo poznanymi dziećmi. Jednak w sytuacji gdy Królik Franek potrzebuje pomocy to właśnie wyśmiana wcześniej przez niego Pusia podaje mu łapkę i okazuje życzliwość. Wtedy Franek dostrzega, że mimo odmiennego wyglądu Pusia jest miłą kotką, z którą przyjemnie jest się bawić.
Bajka jest krótka, tekst jest prosty, łatwy do zrozumienia, ale poruszony temat jest bardzo ważny. Nie każdy kto inaczej wygląda jest zły. Wygląd nie powinien wpływać na naszą ocenę drugiego człowieka. To, że się różnimy powinno być naszym atutem, a niekoniecznie wadą. Na końcu książeczki autorka zamieściła kilka pytań pomocniczych do rozwinięcia problemu. Jest to świetny przewodnik po rozmowie jaką możemy przeprowadzić z dzieckiem po lekturze bajki.
więcej na www.swiattomskiego.pl

Do przedszkola Franka przychodzi nowa dziewczynka, kotka Pusia. Na drodze do wspólnej zabawy staje jej krótki ogonek. Królik gdy zauważa jej ogonek wycofuje się z zaproszenia do zabawy i na tyle głośno komentuje jej wygląd, że słyszą go wszyscy. Nawet wychowawczyni. Kotka zawstydza się i nie ma już ochoty na zabawę z nowo poznanymi dziećmi. Jednak w sytuacji gdy Królik...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1390
879

Na półkach: , ,

Znacie już Franka? My poznałyśmy go kilka dni temu i jesteśmy nim zauroczone :-) Franek to bardzo sympatyczny króliczek. Jest na tyle duży, że chodzi już do przedszkola i uwielbia bawić się z innymi dziećmi ze swojej grupy. Jest życzliwy dla innych. Niestety czasami zachowuje się niegrzecznie. Na szczęście zawsze stara się poprawić i przeprosić za swoje postępowanie. "Królik Franek" to cała seria książeczek. W każdej przedstawiona jest inna sytuacja, która może dotyczyć każdego przedszkolaka. Często nie jest ona przyjemna i łatwa, jednak bardzo pouczająca. Każda przedstawiona historia to dobra lekcja dla naszego kilkulatka. Uczy go między innymi rozumieć własne nastroje oraz emocje, a także podpowiada jak właściwe się zachować w konkretnej sytuacji. Fajne w tych książeczkach jest to, że są jasne i przejrzyste dla małych dzieci, a do tego jeszcze na końcu każdej przedstawionej historii zaproponowane są pytania, które ułatwiają nam rodzicom rozmowę z naszym dzieckiem. My w domu mamy dwie książeczki z tej serii : "Królik Franek i problem krótkiego ogonka" oraz "Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy". Obie są świetne :-) Pierwsza porusza problem inności. Pewnego dnia do grupy przedszkolnej Franka trafia kotka Pusia. Jest bardzo ładna i sympatyczna. Jednak jest coś, co odróżnia ją od innych kotków. Ma bardzo krótki ogonek. Franek jest tym faktem bardzo zaskoczony i zaniepokojony. Niestety nie potrafi zachować się właściwie, ponieważ odrzuca nową koleżankę i sprawia jej ogromną przykrość. Jak się później zachowa, kto mu wytłumaczy czym jest inność, jak porozmawia z nim pani przedszkolanka oraz jak zachowa się jego mama? Tego wszystkiego dowiecie się z bajki. Druga książeczka, którą czytałyśmy porusza problem przegrywania Franek bardzo lubi grać w grę memory. To jest jego ulubiona gra w przedszkolu. Pewnego dnia dostaje ją od rodziców w nagrodę za właściwie zachowanie. Jest przekonany, że skoro w przedszkolu jest najlepszy w tę grę, to w domu również pokona wszystkich. Okazuje się jednak, że nie zawsze można wygrywać. Franek nie potrafi tego zrozumieć. Kto i jak mu to wytłumaczy musicie dowiedzieć się sami :-) Te książeczki to świetny punkt do rozmowy z naszym przedszkolakiem. Każda z nich porusza bliskie naszemu dziecku zagadnienia i problemy. Do tego jest fajnie napisana i ma bajeczne ilustracje :-)

mufloneks.blogspot.com

Znacie już Franka? My poznałyśmy go kilka dni temu i jesteśmy nim zauroczone :-) Franek to bardzo sympatyczny króliczek. Jest na tyle duży, że chodzi już do przedszkola i uwielbia bawić się z innymi dziećmi ze swojej grupy. Jest życzliwy dla innych. Niestety czasami zachowuje się niegrzecznie. Na szczęście zawsze stara się poprawić i przeprosić za swoje postępowanie....

więcej Pokaż mimo to

avatar
409
332

Na półkach:

Jak ocenić bajki? To nie lada wyzwanie. Pomyślicie, że to nie jest trudność wielka, ale się pomylicie. Jak dla mnie, sama historia w nich opisana może wydawać się niefajna, mało pociągająca. Ale hola!, hola! - bajki pisane są głównie nie dla nas dorosłych, tylko dla dzieci! To im mają się podobać, nie nam. Zabrałam się więc za czytanie tych lektur moim podopiecznym w pracy.

Zaczęłam od lektury Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy. Przede wszystkim dzieci poznały tytułowego królika, który opowiedział im swoją historię. Przy każdym kolejnym kartkowaniu stron, opowieść ta nabierała pełniejszych kształtów oraz bardziej ciekawiła moich słuchaczy. Ubarwieniem całej historii były wspaniałe rysunki, które dodatkowo stymulowały ich wyobraźnię. Kiedy byłam już w połowie bajeczki (należy podkreślić, że liczy ona sobie 30 stron), zauważyłam, że ta opowieść bardzo zaciekawiła wszystkie dzieciaki. Po przeczytaniu jej do końca, chcieli więcej. Dodatkowo, po przeczytaniu lektury, zapytałam się ich, co działo się u naszego królika Franka, na co dzieci ochoczo opowiadały mi całą historie. Na końcu książeczki mamy pytania, które chętnie im zadałam. M.in. Czy warto się złościć?, Jak to jest kiedy wygrywamy? itd. Dotyczyły tej historyjki.

Kolejną bajeczką z którą ich zapoznałam, był Królik Franek i problem krótkiego ogonka. Tutaj była podobna atmosfera. Dzieci chętnie wysłuchały tego, co spotkało naszego króliczka a później ochoczo streścili mi jego historię. Zauważyłam, że te lektury były dla nich czymś nowym i chętnie je później przeglądali. Na koniec tej opowieści ponownie mamy pytania, które możemy wykorzystać aby nakierować dzieci na właściwe zachowanie. Bardzo przydatna rzecz.Co mnie urzeka w tych opowieściach? Przede wszystkim łatwy język, przystępny dla dzieci. Opowiastki są bardzo łatwe w odbiorze, nie nudzą słuchaczy. Pięknie prezentuje się oprawa graficzna, mająca cudowne rysunki. Duży plus za grube kartki, na których ukazana jest ta historia. Dzieci mogą je same kartkować, a my nie boimy się o ich rozerwanie. Podoba mi się również, że czcionka w tych książeczkach jest na tyle duża, że Ci starsi przedszkolaki, nie mają problemu aby samemu przeczytać opowiastki.

Historyki te polecam z całego serca. Dodatkowym atutem jest to, że seria powstała w konsultacji z psycholog dziecięcą Martą Żysko-Pałubą. Mamy więc pewność, że lektura będzie iście pedagogiczna i pomocna dla małych pociech.

Jak ocenić bajki? To nie lada wyzwanie. Pomyślicie, że to nie jest trudność wielka, ale się pomylicie. Jak dla mnie, sama historia w nich opisana może wydawać się niefajna, mało pociągająca. Ale hola!, hola! - bajki pisane są głównie nie dla nas dorosłych, tylko dla dzieci! To im mają się podobać, nie nam. Zabrałam się więc za czytanie tych lektur moim podopiecznym w pracy....

więcej Pokaż mimo to

avatar
728
441

Na półkach:

http://portafortunas.pl/recenzja-krolik-franek/

http://portafortunas.pl/recenzja-krolik-franek/

Pokaż mimo to

avatar
3928
3216

Na półkach: ,

Genialna opowieść dla dzieci o akceptacji kogoś, kto wygląda inaczej.

Genialna opowieść dla dzieci o akceptacji kogoś, kto wygląda inaczej.

Pokaż mimo to


Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Królik Franek i problem krótkiego ogonka


zgłoś błąd