Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 30.90 zł

Data 1. wydania:
2013-09-26
Jacek Spólny
Replika
I wojna światowa literatura wojenna samotność spotkanie syn szpital utrata pamięci walka z chorobą żołnierz
Stay Where You Are and Then Leave
powieść historyczna
Jacek Spólny
Inne

Oficjalne recenzje i

Chłopiec w obliczu stresu pourazowego

Link do recenzji

Wzruszająca książka, pięknie napisana. Głównym narratorem jest 9-letni chłopiec, ale jego przemyślenia nie są bynajmniej dziecięce. Książka o ludziach naznaczonych wojną (tym razem I wojna światowa), którzy nie utracili w sobie miłości.

Przyjemna i wartościowa lektura, zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Prosty język, zwięzłe dialogi i bardzo ciekawa historia. Godna polecenia!

Piękna , prosta historia , widziana oczami dziecka.

Krótka historia oparta na tle I wojny światowej i poszukiwaniu ojca przez syna. Polecam.
"... są tacy, co nie chcą uwierzyć w to, co widzą na własne oczy."
"- Podczas wojny można pomagać na wiele sposobów - powiedział. - Nie wiem, czy zabijanie ludzi jest najskuteczniejsze."

W dniu wybuchu I wojny światowej ojciec Alfiego Summerfielda obiecał, że nie pojedzie na front - ale nazajutrz złamał tę obietnicę. Cztery lata później Alfie nie ma pojęcia, gdzie podziewa się jego ojciec, wie tylko, że wykonuje on jakąś specjalną, tajną misję. Pewnego dnia, czyszcząc buty na dworcu King's Cross, Alfie niespodziewanie widzi nazwisko ojca w dokumentach...

Moja trzecia książka Boyna i trzeci strzał w dziesiątkę. W „ Chłopcu w pasiastej piżamie ” oraz w „ Chłopcu na szczycie góry ” autor przeniósł nas w czasy II Wojny Światowej i oglądaliśmy jej różne aspekty oczami małych chłopców. Tym razem 5-letni, zamieszkały w Londynie Alfie, użycza nam swych oczu i duszy i zabiera nas w czas I Wojny Światowej. Tato idzie na wojnę, a on...

Wojna oczami dziecka.
Piękna opowieść o miłości syna do ojca. Miłości codziennej, rodzinnej, której często nie potrafimy docenić, o której często zapominamy.
Wojenna zawierucha toczy się w tle. Mieszkańcy pewnej ulicy z niecierpliwością czekają na ich zakończenie. Brakuje pożywienia i poczucia bezpieczeństwa, a z frontu w Europie powracają żołnierze. Okaleczeni fizycznie i...

Bardzo szybko przeczytałem tą książkę. Strona za stroną szły tak szybko, że aż nie sposób tego opisać.
Piękna historia widziana oczami małego chłopca.
Na pewno w niedalekim czasie, przeczytam książkę jeszcze raz.

Książka o wojnie oczami dziecka, o silnej więzi, miłości i gotowości na wiele dla ukochanego rodzica. Książka prezentuje różne postawy wobec wojny. Jedyne zastrzeżenie budzi we mnie, moim zdaniem zbyt duża elokwencja jak na dziewięcioletniego chłopca głównego bohatera. Bardziej sposób myślenia pasowałoby mi do dwunastolatka. Niemniej jednak książka ukazuje, że wojna wymaga...

- Ale świat jest wielki - powiedział Georgie - Czy myślisz, że na innych planetach też się nienawidzą? .
"Zostań, a potem walcz " pozwala nam na chwilę wejść w realia I Wojny Światowej. Poznajemy świat Alfiego, który zmienia się zaraz po jego piątych urodzinach gdy jego ojciec na ochotnika zglasza się do walki i zapewnia, że na święta Bożego Narodzenia znów będzie w domu....

• 2018
  • 2019