Przesadnik kynologiczny /Ikon/

Ikon
2001-01-01
2001-01-01
839109331X

Czytając te książkę, dużo się nauczyłam j bardzo się ubawiłam. Podobał mi się język autorki, niejeden żart i ironia zastosowana do opisu niejednej sytuacji. Dzięki temu lektura była fascynująca i wciągająca. Aż żal, że nie było więcej informacji na temat poszczególnych ras.

Wspaniała książka o wielkiej psiej rodzinie. Teoretycznie jest to kolejny poradnik dla posiadaczy psów, jednak przez oryginalną formę czytanie sprawia wiele przyjemności. Autorka bowiem opisuje zarówno pochodzenie "psiej rodziny" od czasów najdawniejszych, jak przedstawia praktyczne rady związane z utrzymaniem konkretnych ras. Przedstawiane są więc piesy małe i duże, owłosione i bezwłose, pasterskie i stróżujące, łowcze i kanapowe. Poza tym w książce spisane zostały zasady postępowania w różnych sytuacjach, zarówno kiedy jest się hodowcą jak i pospolitym posiadaczem psiego osobnika. I co najważniejsze, autorka posiadając dużą wiedzę, nie przekazuje jej sucho, naukowo. Wtrącając co rusz zabawne anegdoty i żarty związane z konkretnymi rasami, potrafi w ciekawy sposób opowiedzieć czym między sobą różnią się setery, teriery czy owczarki. Dla wszystkich miłośników psów książka nie do pominięcia. Jedyny minus to aktualność treści. Mimo, że nie jestem ekspertem to jednak zdaję sobie sprawę, że od 2001 r. na pewno wiele się zmieniło i rozwinęło w psiej branży.

Najzabawniejsza książka o psach z jaka miałam do czynienia. Mało tego opisy są zilustrowane równie komicznymi obrazkami. Całość naprawdę świetnie się czyta.
Oto kilka fragmentów:
"DOBERMAN - [...] Pies ten miał być szybki, mocny, wytrwały, odważny, elegancki, a przede wszystkim nieprzekupny. Panu Dobermanowi udało się zrealizować swoje zamierzenie do tego stopnia, ze zdarzają się psy dobermany, których przekupić nie może nawet sam właściciel."
"KOMONDOR - [...]owczarki są tak porośnięte skołtunioną sierścią, że już odnalezienie wśród sznurowatego futra ich głowy jest godne dużej nagrody. Podobno najlepiej dokonać tego przy pomocy złodzieja, którego należy wpuścić na teren patrolowany przez czworonoga. Ta część psa, która ochoczo przystąpi do gryzienia delikwenta, na pewno jest głową"

Oto kilka fragmentów:

Pełen humoru przewodnik po ludzko-psich sprawach okraszony opisem ras :)

Pełen humoru przewodnik po ludzko-psich sprawach okraszony opisem ras :)

Lekko humorystyczna książkach o psach, ludziach oraz ich wspólnej egzystencji. Niestety nowych czy przydatnych informacji bardziej zaawansowany opiekun czworonoga tu nie znajdzie (nic ponad to co ogólnie wiadomo). Słowem lepiej, z pewnością, mogą ocenić ją osoby, które od niedawna mają pupila bądź przymierzajaja się do "posiadania" jednego.

Książka napisana ciekawie, w nieco zabawny sposób. Porusza wiele ciekawych i ważnych tematów dotyczących naszych czworonożnych przyjaciół.

Książka typowo humorystyczna, zwłaszcza dla opiekunów psiaków bo oni złapią wiele smaczków i żartów z psich (i pańciowych) zachowań.

• Na sprzedaz
  • PARApsychologia