Mroczny grabarz Riddle #1

Okładka książki Mroczny grabarz Riddle #1 Higasa Akai
Okładka książki Mroczny grabarz Riddle #1
Higasa Akai Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Mroczny grabarz Riddle (tom 1) komiksy
komiksy
Mroczny grabarz Riddle (tom 1)
Sougiya Riddle
Studio JG
2017-12-05
2017-12-05
Martyna Zdonek
akcja komedia dramat tajemnica siły nadprzyrodzone shounen manga

Okładka książki Deadlock #2 Saki Aida, Yuu Takashina
Deadlock #2 Saki Aida, Yuu Taka...
Okładka książki Słyszę twój głos Hiro Kiyohara, Otsuichi
Słyszę twój głos Hiro Kiyohara, Otsu...
Okładka książki Książę Piekieł: Devils and Realist 12 Madoka Takadono, Utako Yukihiro
Książę Piekieł... Madoka Takadono, Ut...
Okładka książki Overlord #1 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Overlord #1 Maruyama Kugane, Fu...

Jestem w szoku, że manga ta nie jest w żaden sposób powiązana z Kuroshitsuji. Byłam przekonana, że grabarz na okładce to Undertaker. Cała oprawa i styl rysowania przypomina mi Kamerdynera. Nie byłam przygotowana na to, że to całkowicie inna historia i inne uniwersum.
Zaczyna się ciekawie. Grabarz jak zwykle na plus. Główny bohater niestety lekko irytujący.

Zaczęło się fajnie. Postać Hayato na razie trochę mnie irytuje. Jest mocno zdziecinniały. Riddle natomiast jest świetny od samego początku. Chociaż pierwsza moja myśl: trochę przypomina mi Sebastiana z Kuroshitsuji. Nie jest to dla mnie minusem, bo Sebastiana bardzo lubię, ale mam nadzieję, że nie będzie to marna podróbka. Pod koniec tomu pojawiają się kolejne tajemnice, co zachęca do kontynuacji.

Już od pierwszego tomu cała powieść mnie zaciekawiła. Do zakupu tej pozycji szczególnie skusiła mnie okładka. Czymś mnie do siebie przyciągnęła. Później zaczęłam czytać kolejne części. Mimo, iż czasem akcji było zbyt wiele jak na jeden tomik, spodobało mi się. Szczerze polecam spróbować zaznajomić się z tą mangą!

Dziwnie się czytało tę mangę. Z jednej strony ma w sobie pewien potencjał, który sprawił, że dam jej szansę i sięgnę po kolejny tom, ale z drugiej zarzucam jej zbyt dynamiczną akcję - szczególnie na samym początku. Działo się tak dużo i tak szybko, że zaczynałam tracić wątek. Dopiero pod sam koniec coś się zaczyna układać w sensowną całość i mamy jasny zalążek fabuły. Plus za ładną kreskę, co zaś się tyczy okładki... jest bardzo dwuznaczna biorąc pod uwagę, że są na niej osoby tej samej płci :)

1907

Jest "Mroczny kamerdyner" jest i "Mroczny grabarz Riddle", wszyscy chcą mieć swojego "Mrocznego"(a to tak mi się skojarzyło z "Once upon a time", ale nie oto nie oto).
Manga podchodzi mi pod gatunek magical g... boys. Jest magiczna biżuteria, i magicznie wskakujące ubranka. Są też yumy, albo raczej duchy które trzeba pokonać, gdyż zagrażają życiu ludzi. Pod koniec jest mała tajemnica, na której będzie opierać się cała manga.
Tylko czekać do wydania końca serii i można się na spokojnie zaczytać.

Opis tej mangi od razu wzbudził moje zainteresowanie. Jak tylko się o niej dowiedziałam na drugi dzień pobiegłam do empiku, kupiłam i wgryzłam się w nią.
Ona jest genialna!Mnóstwo śmiechu i przygód. Interesująca treść i tematyka. Nie szło się od niej oderwać. Żałuję, że jest jak na razie tylko jeden tom.
Ta manga trochę przypomina mi jedno anime, które bardzo lubię. <3
Ona jest czaderska! :D
Kocham ją! <3
Nie mogę się doczekać kolejnego tomu ! ! !
Gorąco polecam ! ! !

Ta manga trochę przypomina mi jedno anime, które bardzo lubię. <3
Ona...

Spodziewałam się czegoś lepszego, dam jednak temu tytułowi kolejną szansę i zobaczę czy tom drugi będzie lepszy.

Książka super, ale fabuła bardzo, ale to bardzo podobna do Monochrome Factor.

Książka super, ale fabuła bardzo, ale to bardzo podobna do Monochrome Factor.

manga jest całkie dobra w niektórych momentach śmieszna i zaskakująca. Kreska jeste całkiem ładna

• Manga
  • Mangi