Modlitwa kontemplacyjna

Mirosław Dybowski
W drodze
modlitwa wiara
Contemplative Prayer
Z tradycji mniszej (tom 34)
religia
837033539X
Mirosław Dybowski
modlitwa wiara

Bodaj pierwsza książka o duchowości, którą przeczytałem. Na pewno pierwsza pióra Mertona. Bardzo dobry, może nawet zbyt zaawansowany początek. Wespół z "Filokaliami", "Opowieściami pielgrzyma" oraz "Zen i ptakami żądzy" ukształtowała moje rozumienie pojęć i poziom aspiracji.

Z perspektywy czasu trudno mi uwierzyć, że to wszystko działo się na etapie chmurno-durnej szkoły...

Porządna, konkretna lektura duchowa - idealna do "samodzielnych rekolekcji". A szkoły modlitwy nigdy za dużo.

• Religia
  • Chcę w prezencie