Eve Ainsworth Wydawnictwo: Scholastic literatura młodzieżowa
młodzież nastolatki problem
literatura młodzieżowa
angielski
młodzież nastolatki problem

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego. Były też momenty, że główna bohaterka mnie okropnie irytowała. Historia miała potencjał, lecz myślę, że przez autorkę nie został w pełni wykorzystany.

Czytałam już "7 dni" Eve Ainsworth i średnio mi się podobała, więc nie byłam zbyt pozytywnie nastawiona to tej książki. Jednak ten utwór miło mnie zaskoczył. Czytało się go zdecydowanie lepiej i całość zdecydowanie bardziej się do siebie kleiła. Niestety, książka ma też swoje minusy: retrospekcje pojawiają się znikąd i brzmią jakoś dziwnie. Niemniej jednak warta...

Uwielbiam Eve Ainsworth i ta książka jest zdecydowanie najlepszą z jej dotychczasowych osiągnięć literackich. Z całego serca polecam.

Jak zaleczysz swe rany, skoro nie potrafisz stawić czoła przeszłości?
Gabi, pewna siebie i popularna w szkole dziewczyna, skrywa mrożącą krew w żyłach tajemnicę. Sekret ten jest tak okropny, że nie może go zdradzić nawet najlepszej przyjaciółce. Dziewczyna od dłuższego czasu przestaje się dogadywać z matką, a jej pasja – jazda a deskorolce – nie sprawia już przyjemności....

Gabi to popularna i lubiana w szkole dziewczyna. Ma wielu znajomych oraz ogromny talent do jady na desce. Niestety nie wszystko jest tak piękne ja się wydaje... Jedno niespodziewane wydarzenie sprawia, że dziewczyna zaczyna podejmować dramatyczne decyzje, które oddalają od rodziny i przyjaciół.
Gabi nigdy dotąd nie czuła się taka samotna. Ale wkrótce przekona się, że nie...

"Krzywda. Historia moich blizn" nie jest książką wybitną, która mnie porwała, jednak muszę jej postawić wysoką ocenę ze względu na poruszony problem samookaleczania.

Eve Ainsworth bardzo trafnie przedstawiła przeżycia wewnętrzne głównej bohaterki - co do tego się przyczyniło, co odczuwała w czasie aktów samodestrukcji oraz jej wyrzuty tuż po tym czynie. W tym temacie...

Jakoś nie porwała mnie ta książka. Oczywiście tematyka ciekawa ale nie sięgnęłabym po nią drugi raz

Gdyby nie to, że dostałam ją na moje urodziny, nigdy bym nawet nie spojrzała na tą powieść. Temat ugryziony nieciekawie, przynajmniej moim zdaniem, ale przeżycia bohaterki jak najbardziej zrozumiałe i pomagające wczuć się w sytuację osób do niej podobnych.

Bardzo szczegółowo opisane uczucia Gabi, które jestem w stanie poczuć je w sobie. Książka sama w sobie napisana prostym językiem, łatwo było mi ją rozumieć. Jednak momentami jej matka denerwowała mnie, przez co musiałam przerywać czytanie. W każdym razie bardzo polecam!

Książka jest napisana prostym językiem i błyskawicznie szybko ją przeczytałam. Polecam:)

• 2018
  • 2019