Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami

Okładka książki Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami Fleur Daugey
Okładka książki Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami
Fleur Daugey Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Wydawnictwo Literackie - Sekrety reportaż
reportaż
2017-10-26
Andrzej Stańczyk
Andrzej Stańczyk

Okładka książki Kto się boi mumii? Fleur Daugey, Sébastien Mourrain
Kto się boi mu... Fleur Daugey, Sébas...

Czy świat zwierząt bywa zabawny, interesujący i fascynujący na tyle, aby móc wraz z autorem książki na czele i wyruszyć w daleką podróż, której nie mieliśmy okazji przyjrzeć się mu z bliska?

Zanim rozpoczęłam czytać książkę autorstwa Pani Fleur Daugey
pt. '' Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami'' przeczytałam słowo wstępu zamieszczone na samym początku, którego autorem jest przyrodnik, pisarz, prowadzący autorskie audycje radiowe Pan Marc Giraud, który to spojrzał i dokonał dokładnej analizy dotyczącej zawartości głównej treści zachęcającej do tego, aby móc dotychczasową wiedzę o zwierzętach ponowić, a wraz z nimi odkrywać ich tajemnice, które nie zawsze było nam zdobyć dane na ich temat informacje.

Z twórczością Pani Fleur Daugey do tej pory nie miałam okazji się zapoznać.

Do przeczytania książki pt. ''Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami'' zachęciło mnie to, że lubię poznawać świat zwierząt.

Zapoznając, się z tą książką głównie skupiłam się na tym, czy autorka będzie w stanie mnie na tyle zainteresować przekazem na tyle zgromadzonej wiedzy, że będę mogła czytać ją dalej i jakim językiem przekazu opisuje ten tajemniczo prezentujący się świat, a może czymś nowym zaskoczy, co znam jedynie z życia codziennego zwierząt, a zastosowania w praktyce nie było możliwości wypróbować.

Autorka zadbała o to, aby w tej książce czytelnicy, którzy uwielbiają, ciekawostki przyrodnicze wczuwali się, gdyby to oni byli bezpośrednio świadkami wydarzeń, w których główną rolę odgrywają nazywani przez nich milusińscy, drapieżne, a z czasem niebezpieczne zwierzęta.

Autorka potrafi w umiejętny i barwny sposób dobrać odpowiednio anegdoty, przypowieści, które sprawiają, że tę książkę nie czyta się szybko, lecz pewnym zrozumieniem tekstu w zależności od tego, jak opisane jest dane zamieszczone w niej zagadnienie.

Książka ta wydana została w pięknej niebieskiej twardej oprawie nawiązującej do trafnie nadanego tytułu.

Wydawnictwu Literackiemu dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt. Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami'' autorstwa Pani Fleur Daugey.

Polecam przeczytać tę książkę.

Zanim rozpoczęłam czytać książkę autorstwa Pani Fleur Daugey

"Sekrety zwierząt" to bogato ilustrowana książka zawierająca krótkie ciekawostki na temat życia naszych braci mniejszych. To lekka i przyjemna lektura na jedno popołudnie. Poszczególne ciekawostki nie są ze sobą powiązane, co nie pozwala na zapamiętanie zbyt wielu informacji. Mimo to polecam w charakterze miłego przerywnika między bardziej merytorycznymi pozycjami.

http://oddychajaca-ksiazkami.blogspot.com/2018/05/podsumowanie-maja-i-kwietnia-2018-roku.html <<< Krótką opinię znajdziecie na moim blogu, serdecznie zapraszam :)

"Sekrety zwierząt" to zbiór ciekawostek z dziedziny zoologii. Książka ta nie ma jakiegoś szczególnego układu tematycznego czy alfabetycznego, opisywane zwierzęta pojawiają się na jej stronach w zupełnie przypadkowym porządku. Niektóre osobliwości świata zwierząt mogą się wydawać zaskakujące, podczas gdy wiele innych jest dobrze znanych dorosłemu czytelnikowi. ...No właśnie, jeśli chodzi o odbiorców, to książka ta spodoba się chyba najbardziej chłonnym wiedzy młodszym nastolatkom, a może i kilkulatkom (o ile przejdzie rodzicielską cenzurę). Dorośli czytelnicy mogą ją potraktować jako chwilową odskocznię od poważniejszych dzieł literackich. Idealna lektura na leniwy weekend lub wakacje.

Ta książka to pozycja obowiązkowa wszystkich dla miłośników przyrody i zwierząt. Można się z niej dowiedzieć wielu rzeczy, o których wcześniej nie miało się pojęcia. Krótka forma ciekawostek sprawia, że czytelnik nie ma czasu na nudę, ponieważ na próżno szukać tu długich, nudnych opisów. W tej pozycji nie brakuje również wierszy czy legend.

Spodobał mi się cykl "who is who" w którym autorka pokazuje różnice między bardzo podobnymi do siebie zwierzętami i podpowiada jak je odróżnić.

Umiecie odróżnić zająca od królika? Kałamarnicę od ośmiornicy? A delfina od morświna? Po przeczytaniu tej książki nie będziecie mieli z tym problemu.

Wiesz ile ton meduz zjadają rocznie Japończycy? Wiesz ile lat może żyć złota rybka? Jak myślisz, czy leniwce są leniwe? Wiesz ile lat tarantula może przeżyć bez jedzenia? Wiesz jakie zwierzę jest najbardziej niebezpieczne dla człowieka? Nie? A zaciekawiłam cię chociaż trochę? Jeśli tak to koniecznie musisz sięgnąć po tę pozycję. Po przeczytaniu jej poznasz odpowiedzi na powyższe pytania oraz dowiesz o wiele wiele więcej! :)

"Sekrety zwierząt" to książka przy której świetnie będą się bawić zarówno dorośli czytelnicy jak i ci młodsi. Wkrótce Dzień Babci i Dziadka, więc jeśli chociaż troszkę Wasi dziadkowie lubią książki i zwierzęta to ta pozycja będzie idealna na prezent dla nich!

Spodobał mi się cykl "who is...

Książka francuskiej dziennikarki i etologa (czyli podążając za Ciotką Wiki badaczki, zajmującej się szeroko pojętymi zachowaniami zwierząt, zarówno dziedziczonymi, jak i nabytymi, ich aspektem przystosowawczym, rozwojem osobniczym, orientacją przestrzenną, zachowaniami społecznymi) w sposób niesamowicie ciekawy i zabawny przybliży Wam świat zwierząt.
Wszelakich zresztą – domowych, dzikich, a także mitycznych. I wbrew pozorom nie jest to książeczka dla dzieci. No chyba, że jesteście na tyle otwartymi rodzicami, aby wytłumaczyć swemu potomstwu co to jest „orgietka” nawet jeżeli ta skądinąd sympatyczna forma spędzania czasu dotyczy pewnego gatunku żab :-D
Dowiecie się dlaczego i jak długo wyją wilki, czym jest wiwerna i czym różni się od smoka.
Z wiedzy bardziej praktycznej nauczycie się odróżniać mewę od rybitwy, dowiecie się czy leniwiec jest leniwy, jak śmieją się koty i tak dalej.
Krótkie dykteryjki, napisane z wielką swadą i iście francuskim poczuciem humoru zapewnią Wam bardzo sympatyczne popołudnie i zdecydowanie poszerzą wiedzę o świecie zwierząt.
Serdecznie zachęcam do lektury.

Wszelakich zresztą –...

Oh jaka przesympatyczna książka! Masa przeciekawych informacji o zwierzakach podane w bardzo fajnej łatwej do czytania formie. Książka zdecydowanie dla dorosłych, jaki dla dzieci. Czy wiecie, że uszkiem kota porusza aż 23 mięśnie? Warto sięgnąć po tą pozycję.

Bardzo przyjemne. Ciekawostki w pigułce. Niektóre oczywiste oczywistości, niektóre- bardzo interesujące. Warto

Zbiór ciekawostek o świecie zwierząt, znanych, mniej znanych i legendarnych.

Zbiór ciekawostek o świecie zwierząt, znanych, mniej znanych i legendarnych.

Cudowna książeczka na upalne dni. Zbiór ciekawostek i anegdot ze zwierzęcego świata. Niektóre bardzo zadziwiają. Pozycja dla miłośników przyrody w każdym wieku.

• Zwierzęta
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami