Carrie

Stephen King Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy horror
2017-06-28
Kolekcja Mistrza Grozy
King horror groza

Opinie [1 224]

Na półkach: , , , ,

Fajnie przeczytać wreszcie debiut Kinga i zobaczyć jak zmienił się jego styl. W porządku powieść, jednak jego późniejsze książki są moim zdaniem lepsze.

Książka ma fajny, mroczny i niepokojący klimacik i ciekawy styl. Jedyne, co mi przeszkadzało to brak podziału tekstu na jakiekolwiek rozdziały albo chociaż większe odstępy. Poza tym całkiem fajna pozycja, ale na pewno nic specjalnego :)

Wiem, że jest to pierwsza powieść Stephena Kinga i nie spodziewałem się trzęsienia ziemi, jednak muszę przyznać, że spodziewałem się czegoś więcej. Akcja rozkręca się dość powoli, ale podczas tego rozkręcania można przewidzieć, co stanie się później i jaki będzie finał całej historii. Gdy już doszedłem do punktu kulminacyjnego, to zawiodłem się. Spodziewałem się czegoś...

Niczym się ta książka nie wyróżnia. Historia ok, ale bez przesady. Jedna rzecz bardzo mi się nie podobała, ale nie będę się o tym rozpisywać. Pełno dennych i nudnych opisów odczuć bohaterów. Nie mówię, że są nie potrzebne, ale w tej książce są za długie.
Chociaz ta pozycja ma ok. 200 stron, to nie przeżyłbym czytania jeszcze chociaż 20. Nic specjalnego.

Bardzo popularny temat i może dlatego tak średnio mi się podobało.... Nie mówię, ze to zła książka, ale King napisał lepsze :)

Ciekawie wrócić do starszej książki Kinga i porównać jak zmienił się jego styl.

Fabuła rozpoczyna się trochę in medias res. Za sprawą wycinków z książek czy rozmaitych artykułów, które pojawiają się przez całą historię wiemy czego możemy się spodziewać. Niektóre z tych wątków jednak były moim zdaniem po prostu za długie i bez sensu odciągały od fabuły.

Sama postać Carrie...

Jak szybko przeczytałem, tak pewnie szybko zapomnę, ale nie mogę powiedzieć, żeby była to zła książka - po prostu była jak jedna z wielu

"Twarz miała raczej okrągłą niż owalną, a oczy tak ciemne, że wydawały się rzucać cień na policzki, jakby były podkrążone z niewyspania. Ciemnoblond, lekko wijące się włosy ściągnięte były do tyły i zwinięte w kok; w tym uczesaniu nie było jej dobrze. Pełne, niemal zmysłowe usta odsłaniały naturalną biel zębów. O jej ciele trudno było cokolwiek powiedzieć. Luźny, workowaty...

Momentami ciężka do przebrnięcia, dopiero dalej niż w połowie książki się "rozkręca".

powieść trochę mi się dłużyła ale dość ciekawa

Dyskusje

23 416