ZATOKA. GROM na wodach Zatoki Perskiej

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Warto przeczytać, polecam.

Warto przeczytać, polecam.

Opis działań Grom na terenie Zatoki Perskiej. Autor przekazał sposób działania oraz warunki pracy polskich operatorów w trakcie egzekwowania embarga na ropę wobec Iraku w 2002 roku.

Słuchałem audiobooka.
Świetna lektura. Słuchało mi się z wielką przyjemnością.
Naval ma lekkie pióro. Pisze niezwykle ciekawie a zarazem z poczuciem humoru.
Autor opisuje działania Gromu na wodach Zatoki Perskiej po zamachach na WTC. Głównie polegały one na łapaniu przemytników.
Mi chyba najbardziej w pamięci pozostanie kolosalna różnica w wyposażeniu, organizacji a przede wszystkim w podejściu do żołnierza pomiędzy armią amerykańska a polską.

Słuchałem audiobooka.
Świetna lektura. Słuchało mi się z wielką przyjemnością.
Naval ma lekkie pióro. Pisze niezwykle ciekawie a zarazem z poczuciem humoru.

Tak jak „Przetrwać Belize” czytało mi się całkiem przyjemnie, tak przez „Zatokę” ciężko było mi przebrnąć. Zwyczajnie nudziłem się w trakcie lektury.

Przy czym nie twierdzę, że jest to zła książka.

4/10.

Przy czym nie twierdzę, że jest to zła książka.

4/10.

Zwięzła, konkretna, napisana z lekkim humorem książka-reportaż. Autor ma lekkie pióro i umie snuć opowieści o życiu żołnierza elitarnej formacji GROM. To moja pierwsza przygoda z książką Navala, która wypadła bardzo pozytywnie Chętnie sięgnę po inne pozycje.

Prosta, przyjemna, zwięzła, nie męczy (no poza opisem kolejnego abordażu, trochę zapchajdziura). Napisana po męsku i adresowana do zainteresowanych.

Moja pierwsza pozycja NAVALa, większość książki ciekawa i otwierająca jak zwykle oczy na różnice w rozumowaniu pomiędzy ministrami w krawatach a zwykłymi żołnierzami którzy jak potrzeba to muszą pociągnąć za spust ;). Czasami ciekawa a czasami nudna jak żołnierskie życie po zajęciach i ćwiczeniach gdy trzeba trolić na pryczy patrząc w gorące słoneczne niebo z dala od domu :(

To moja druga przygoda z książką Navala. Po "Przetrwać Belize", "Zatoka" nie zrobiła na mnie już takiego dużego wrażenia. Mamy sporo opisów działań Polskich Żołnierzy nad Zatoką, kilka naprawdę ciekawych smaczków jak opis Lotniskowca, czy porównanie wyposażenia amerykańskiego żołnierza czy polskiego. Jednak brakuje tej książce...czegoś

Przygotowany na styl pisania Navala mniej więcej wiedziałem czego mogę się spodziewać i dokładnie to otrzymałem.

Solidna, skondensowana dawka opisów codziennego życia oraz akcji sił specjalnych momentami okraszona szczyptą specyficznego, żołnierskiego humoru.

Taka forma relacji z pierwszej ręki na tematy wojny oraz misji GROMu zdecydowanie mi odpowiada. Dodatkowo sama treść nie odstaje poziomem co pozwala wręcz na własnej skórze poczuć żar i spiekotę zmieszane z posmakiem słonej wody oraz rozżalenia skierowanego w stronę polskiego dowództwa.
Po przeczytaniu książki pojąłem dlaczego Amerykanie tak uwielbiają swój kraj a żołnierze są gotowi do wszelkich poświęceń.

Niezwykle podoba mi się dodanie zdjęć powiązanych z tym, co aktualnie dzieje się w książce. Wplecione gdzieniegdzie ręcznie pisane raporty z akcji czy takie smaczki jak plan bazy Camp Noah dodają wiarygodności całej treści.

Nie obyło się jednak bez zgrzytów, podobnie jak w Camp Pozzi. Delikatnie kuleje strona techniczna i redakcyjna książki. Pojawiające się sporadycznie literówki lub powtórzenia - "W potężnej hali (w której jest także boisko do koszykówki, ring bokserski, boisko do kosza, ...)" sprawiają, że można wypaść z rytmu.

Tym niemniej jest to tytuł godny polecenia dla ciekawych jak wygląda życie operatora polskich sił specjalnych na emigracji.

Prosty język, fajna książka. Bardzo lekko się czyta.

Prosty język, fajna książka. Bardzo lekko się czyta.

Naval ZATOKA. GROM na wodach Zatoki Perskiej Zobacz więcej
Naval ZATOKA. GROM na wodach Zatoki Perskiej Zobacz więcej