Trzy siostry, trzy królowe

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Philippa Gregory Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dynastia Plantagenetów i Tudorów (tom 8) powieść historyczna
Three sisters, three queens
Data 1. wydania:
2016-08-09
Urszula Gardner
Książnica
Three sisters, three queens
Dynastia Plantagenetów i Tudorów (tom 8)
powieść historyczna
Urszula Gardner
Inne

Philippy Gregory - uwielbiam jej powieści, dzięki niej, chociaż nie oddają całkowicie prawdy historycznej, zafascynowałam się historią wysp brytyjskich.

Tutaj jednak się trochę wynudziłam, choć nie wynika to z winy autorki.

Ciągłe wałkowanie tych samych rzeczy, patrzenie na czubek swojego nosa, naiwność i krótkowzroczność w stosunku do siebie i swojego otoczenia a...

Narratorką jest Małgorzata Tudor: egoistyczna, zadufana w sobie i niezwykle irytująca.
Akcji w książce niewiele, w kółko wałkowane te same rzeczy i sporo błędów, głównie wynikających z winy tłumaczki.
Najbardziej "spodobał" mi się fragment:
"-Chodźmy! - wołam i daję koniowi ostrogę."
oraz
"Przed laty, gdy przybyłam do Szkocji, ziemie te były pokryte polami i pastwiskami i...

Książka pisana z perspektywy Małgorzaty Tudor wydanej za Jakuba Szkockiego. W tle przewija się rywalizacja z Katarzyną Aragońską-żoną Henryka VIII i Marią -siostrą Małgorzaty. Dobrze się czytało, dodatkowego smaczku nadały głupie kroki Małgorzaty, która będąc regentką utraciła władzę i właściwie do końca jej nie odzyskała. Książka wciągająca.

Niestety, absolutnie nie wciągnęła mnie ta powieść. Momentami wręcz nudna. Główną bohaterką jest Małgorzata Tudor, królowa Szkocji. Postacie Katarzyny Aragońskiej i Marii Tudor stanowią raczej tło. Książka mnie rozczarowała i niestety jej nie polecam.

Ósma część cyklu i chyba jak na razie, według mnie najgorsza. Nie jest oczywiście zła, Greogory po raz kolejny wykonała kawał dobrej roboty, ale momentami mnie nużyła. Historia Małgorzaty Tudor mnie nie porwała, choć daje ciekawe spojrzenie na całą historię Tudorów i na pewno warto książkę przeczytać, jeśli jest się fanem serii.

Narratorem od pierwszych stron książki jest Małgorzata Tudor, córka Henryka VII, siostra 5-letniej płaczliwej i marudnej, ale jakże pięknej Marii i nieco starszego Henryka, lubiącego być ciągle w centrum zainteresowania. Wyścigi, strzelanie z łuku, jazda na kucu to jego żywioł.

Małgorzata wprowadza nas powoli w tajniki zamku Baynarda i dynastii Tudorów. Dumna ze swego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po raz kolejny fantastyczna, wspaniała cudowna!
Przez pewien czas (pośrodku powieści) wkrada się na kilkanaście stron znudzenie tematem wyboru Małgorzaty pomiędzy życiem w zgodzie lub rozwodem ze swoim mężem, co jednak nie rzutuje negatywnie na całość powieści.
Całość dzieła (w czym to Autorka już jest specjalistką) łączy historyczne i fikcyjne fakty.
Polecam, uwielbiam!

Kolejna fantastyczna lektura, która wyszła spod pióra Philippy. Niby temat znany, niby wielokrotnie przeczytany, a jednak ukazany w innym świetle. Super lektura. Polecam!

,,Trzy siostry, trzy królowe” to kolejna w dorobku Philippy Gregory powieść o nieco zapomnianej w historii kobiecie – Małgorzacie Tudor, starszej siostrze Henryka VIII, księżniczce Anglii i królowej Szkocji, babce słynnej Marii Stuart. O ile w tematyce jej brata czy wnuczki możemy przebierać, tak sama Małgorzata jest praktycznie zapomniana. Gregory postanowiła przybliżyć tę...

Powiem szczerze- tak infantylnej i słabej książki dawno nie czytałam. Wszystko jest tęczowo-lśniąco-złoto- niestrawialne. Trzynastolatka, która wie wszystko o seksie a w noc poślubną „prawie nic nie czuje”, całe rozmyślania skupia nad tym kto jej właśnie na odcisk nadepnął (a czynią to niemal wszyscy którzy się na łamach tej książki pojawiają). Nie powiem, że z realiów XVI...

Dyskusje

• 2018