rozwiń zwiń

Pielęgnacja włosów suchych, porowatych i zniszczonych

Okładka książki Pielęgnacja włosów suchych, porowatych i zniszczonych
Natalia Pawłowska Wydawnictwo: Blondhaircare poradniki
poradniki
Blondhaircare
2016-12-02
2016-12-02
pielęgnacja włosów włosów uroda kobieta

Gorąco polecam każdemu, kto wkręca się we włosomaniactwo!

Gorąco polecam każdemu, kto wkręca się we włosomaniactwo!

Solidne kompendium wiedzy - nie tylko o włosach;-)

Solidne kompendium wiedzy - nie tylko o włosach;-)

Na tę książkę czekałam z zapartym tchem. Gdy odebrałam przesyłkę, byłam wniebowzięta :) Książkę powinna przeczytać nie tylko włosomaniaczka, czy osoba borykająca się z włosowymi problemami, a każda z nas! Wydawało mi się, że znam swoje włosy i umiem z nimi postępować tak, aby były zdrowe i piękne, a ta książka miała być tylko "kropką na i", takim usystematyzowanym spisem wiedzy, którą posiadam. No cóż, okazało się, że gdy zabrałam się za jej czytanie, odkryłam rzeczy/informacje, o których nie miałam pojęcia, lub to, że nie wszystkie czynności higienizacyjne wykonuję w sposób poprawny. Książkę Natalii przeczytałam w dwa wieczory. Jak na mnie dość długo, ale chciałam jak najdokładniej zrozumieć to, o czym czytam. To nie powieść, a poradnik, który wymaga sporej dawki skupienia. Zdarzało się również, że po przeczytaniu pewnej ilości stron, a nawet rozdziałów, wracałam do poprzednich, by w pełni zrozumieć całość. Lektura okazała się nie tylko pouczająca ale i wciągająca!
Jeśli choć trochę lubisz swoje włosy, a ich los nie jest Ci obojętny to powinnaś przeczytać tę książkę.
P.S. Zdjęcia Natalii są prześliczne. Można je oglądać bez końca ❤
Polecam, POLECAM!

Dzięki tej książce wprowadziłam dosłownie trzy drobne zmiany w mojej pielęgnacji włosów i moje rozjaśniane, suche i niesforne włosy od razu zaczęły prezentować się dobrze :) A jeszcze niedawno nie wierzyłam, że to w ogóle będzie możliwe. Przekopywałam się przez masę informacji w internecie, z których nie mogłam skleić logicznej całości. Ta książka w bardzo przejrzysty sposób podsumowuje całą włosową wiedzę. Udało się w niej zachować równowagę między teorią a praktyką. Dziękuję, Natalio, za ten kawał dobrej roboty!

Jestem pod wrażeniem! Super książka! Natalia odmieniłaś moje podejście do pielęgnacji włosów! Autorka w książce podzieliła się swoją obszerną i bezcenną wiedzą na temat dbania o włosy.

Natalia świetna robota, oby tak dalej :) Gratulacje!!! :)

Natalia świetna robota, oby tak dalej :) Gratulacje!!! :)

Książka to jedno wielkie rozczarowanie, nie umywa się do żadnej przeczytanej przeze mnie książki o włosach.
Zacznijmy od tego, że wydanie jest tragiczne, zdjęcia z okładką włącznie nie są najlepszej jakości, tekst ma dziwną i zbyt małą czcionkę, jest za szeroko połamany, fatalnie się to czyta.

Pozycja ta jest tak naprawdę zbiorem wielu informacji, jakie możemy przeczytać w internecie i przede wszystkim kłóci się z wieloma poradami, które czytałam w innych poradnikach, chociażby czesanie suchych włosów na sucho, autorka pisze, że tego nie robimy, a inne poradniki podają, że jak najbardziej możemy to robić i nie ma to znaczenia. Nie mam wykształcenia w tym kierunku, więc nie wiem kto ma rację, ale wiem, że autorka tej książki nie podaje żadnych argumentów, a autorki pozostałych poradników owszem.

To jest uboższa wersja książki Anwen i "Włos. Elksiry, pomady...(nie pamiętam jak leci dalej". Wiele informacji to suche zapychacze, styl książki nie jest jednolity, momentami to styl popularnonaukowy, potem autorka się "wyluzowuje", będzie to męczyło wprawionego czytelnika.

Nie dowiedziałam się niczego nowego, wiele kartek po prostu przerzuciłam.

Gdy książka trafiła w moje ręce, pierwsze o czym pomyślałam to "WOW!". Pięknie wydana, bardzo elegancka, utrzymana w kobiecej, delikatnej kolorystyce. Każda strona ozdobiona delikatnymi ornamentami - w 100% trafia w moje poczucie estetyki! Od strony graficznej książka "robi robotę", że równie dobrze zawartość mogłoby być głupoty wyssane z palca, a i tak sprawiałaby wrażenie profesjonalnej ;)
Sama treść, bo to przecież ona jest tutaj najważniejsza, to kompendium wiedzy o pielęgnacji włosów. Miałam już do czynienia z kilkoma książkami o podobnej tematyce - ta jako jedyna wywoła poczucie, że wiele muszę się jeszcze nauczyć. Jest dopracowana pod względem wiedzy i merytoryki. Jest napisana w taki sposób, że zarówno początkujący, jak i zaawansowani włosomaniacy znajdą w niej coś dla siebie - to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chociaż trochę interesuje się (lub zamierza się zainteresować!) świadomą pielęgnacją włosów :)

Książka szeroko opisuje temat pielęgnacji włosów. Jest idealnym kompendium dla osób, które nie wiedzą od czego zacząć. Pięknie wydana, solidnie przygotowana. Myślę, że to jedna z najlepszych pozycji na rynku w tej tematyce. Idealna na prezent dla każdej włosomaniaczki :)

Pigułka wiedzy podana w lekkostrawny sposób. Mnóstwo przydatnych informacji i konkretów dla zagubionych osób szukających wiedzy zebranej, usystematyzowanej i spisanej przez praktyka, a nie kogoś oderwanego od rzeczywistości. Z całego serducha polecam <3

Dodaj cytat z książki Pielęgnacja włosów suchych, porowatych i zniszczonych