rozwiń zwiń

Okładka książki MAPY. Edycja pomarańczowa. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata
Aleksandra MizielińskaDaniel Mizieliński Wydawnictwo: Dwie Siostry popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Dwie Siostry
2016-10-01
2016-10-01
mapy mizielińscy

Okładka książki Wielka podróż dziadka Eustachego Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Ocena 7,3
Wielka podróż ... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu Natalia Baranowska, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Ocena 8,3
Daj gryza. Sma... Natalia Baranowska,...
Okładka książki Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Ocena 8,8
Którędy do Yel... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki MAPY, których nie masz. Zestaw 24 map uzupełniających wydanie podstawowe Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Ocena 8,8
MAPY, których ... Aleksandra Mizieliń...

Okładka książki Przed i po Matthias Aregui, Anne-Margot Ramstein
Ocena 8,3
Przed i po Matthias Aregui, An...
Okładka książki Botanicum Katie Scott, Kathy Willis
Ocena 7,9
Botanicum Katie Scott, Kathy ...
Okładka książki Animalium. Muzeum Zwierząt Jenny Broom, Katie Scott
Ocena 8,1
Animalium. Muz... Jenny Broom, Katie ...

Fenomenalna. Ilość detalicznych ilustracji jest oszałamiająca. Można godzinami odkrywać szczegóły.

Pozycja obowiązkowa, z powodzeniem może zastąpić atlas w pierwszych klasach podstawówki. Wysoce estetyczna forma, niebanalne treści. Naprawdę dowiaduję się z niego regularnie różnych ciekawych nowości, o chłonących dzieciakach nie wspominając!

Jak dla mnie za dużo szczegółów...nawet jeśli są wspaniale dopracowane. Ale pobawić się fajnie.

Dzięki przepięknej oprawie graficznej i stylistycznemu „postarzeniu” książka jest wspaniałym wehikułem umożliwiającym podróże w marzeniach. Jednak nie tylko, jest również nieocenioną pomocą dydaktyczną, zachęcającą do poszerzania wiedzy i sięgania do innych źródeł. Na jej kartach znajdziemy multum informacji, ale jedynie podstawowych. Dociekliwi na własną rękę będą musieli sprawdzić, co napisała Karen Blixen czy jakie skarby natury skrywa Park Narodowy Banff.

Wydawnictwo rekomenduję książkę dla grupy wiekowej 3+ i rzeczywiści atrakcyjna, rysunkowa forma może spokojnie zainteresować trzylatka czy nawet młodsze dziecko. Jednak moim zdaniem o wiele bardziej przydatna będzie ona dla dzieci w wieku szkolnym, które – poza przyjemnością przeglądania – mogą z niej czerpać wiele ciekawych informacji, a także inspiracje do porządkowania zdobywanej w szkole wiedzy.

Więcej na: http://www.pogromcynudy.com/palcem-po-mapach/

Przepiękne wydanie, a sama książka jest rewelacyjna. Zawiera najważniejsze informacje i ciekawostki z danego kraju. Idealna dla młodszych jak i dla nieco starszych.