Okładka książki Szczepienia – przegląd ważnych badań. Streszczenie 400 artykułów naukowych dla rodziców i badaczy
Neil Z. Miller Wydawnictwo: Vivante zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Miller's Review of Critical Vaccine Studies: 400 Important Scientific Papers Summarized for Parents and Researchers
Vivante
2016-09-22
2016-09-22
Ryszard Oślizło
Ryszard Oślizło szczepienia zdrowie

Książka głównie dowodząca tego, że antyszczepionkowcy nie potrafią czytać badań naukowych. Zbiór starannie wybranych słabych jakościowo badań w celu dowodu, że szczepienia nie są dobre.

Koniecznie powinien przeczytać każdy rodzic wierzący w dobrodziejstwo szczepień.

Dość często w książce jest tłumaczenie jednego zdania bez kontekstu całej piblikacji. To stwarza nieporozumienia i nieprawidłowe wnioski, dzięki którym można siać panikę. Dla kogoś nie jest związany z nauką i nie potrafi czytać publikacji naukowych, to ta ksiązka zrobi wodę z mózgu. Nie polecam, bo nie mówi w większości prawdy.

Ciężko ocenić tą publikację. Autor na początku książki pisze, że artykuły w czasopismach medycznych przemawiające za szczepionkami, są fałszowane, oparte na fikcjach, pisane na zamówienie koncernów farmaceutycznych, po czym streszcza ponad 400 artykułów z tych właśnie czasopism, które są przeciw szczepieniu. Hmm, może jestem czepliwy, ale przychodzi mi zaraz do głowy...

"Wielu ludzi szczerze wierzy, że wszystkie szczepionki są bezpieczne, niepożądane reakcje występują rzadko i nie istnieją żadne recenzowane publikacje naukowe potwierdzające, że szczepionki mogą szkodzić. Jednak rozsądniej byłoby uznać, że chociaż szczepionki mogą przyczyniać się do wzmacniania odporności na określone choroby, są również odpowiedzialne za powstawanie...

Warto się zapoznać, choć całość można byłoby skrócić o połowę i przekaz byłby ten sam. Wiele powtórzeń. Otwiera trochę oczy w temacie szczepień...

• Ebook
  • Ebook