Belgravia. Bal w przededniu bitwy

Julian Fellowes Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Belgravia (tom 1) powieść historyczna
Belgravia
Belgravia (tom 1)
powieść historyczna
Anna Bańkowska
arystokracja tajemnica wojny napoleońskie

Pozycja skierowana do czytelników, którzy lubią polityczne intrygi, historyczne wydarzenia i wątki miłosne. Po pierwszym rozdziale ciężko ocenić książkę, dlatego z opinią wstrzymam się do czasu ukazania ostatniego rozdziału.

Tak, książka jest pocięta na 11 rozdziałów i będzie serwowana odbiorcy w pewnych odstępach czasu.

Po przeczytaniu całości mogę powiedzieć, że rozumiem, jak autor tworzy książki, które świetnie się filmuje i chętnie kupuje co tydzień po dość wysokiej cenie za rozdział. Otóż Belgravia jest w zasadzie baśnią odzianą w wiktoriański kostium. Można się w niej doszukać Kopciuszka (płci męskiej) czy Romea i Julii (zepsutej arystokracji i snobistycznych przedsiębiorców)....

• E-book
  • Kindle