Hiszpańskie opowieści

Okładka książki Hiszpańskie opowieści
Lynne GrahamKim Lawrence Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Secretly Pregnant, Conveniently Wed (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Secretly Pregnant, Conveniently Wed (tom 1)
Naive bride, defiant wife. Crazy about her Spanish boss. Spanish awakening
HarperCollins Polska
2016-07-06
2016-07-06
Janusz Maćczak, Barbara Górecka, Grażyna Woyda
hiszpania miłość romanse wspomnienia zdrada szansa małżeństwo tradycja

Na wakacje dla nastolatki

Na wakacje dla nastolatki

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego a to po prostu taki "Harlequin".

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego a to po prostu taki "Harlequin".

Nic nie wskazywało na to, że to "Harlequin" - ani tytuł, ani okładka, ani miejsce w księgarni ... a szkoda:(
Miałam nadzieję, rozkoszując się czytaniem fajnych opowieści o Hiszpanii, hiszpańskich zwyczajach, fajnych miejscach..., nie nastawiałam się na jakieś mało skomplikowane opowieści erotyczne.

Hmm, chyba też spodziewałam się czegoś innego sięgając po "Hiszpańskie opowieści". Fabuła trochę przewidywalna. Chyba najbardziej w pierwszej opowieści, jakkolwiek ta jest dość przyjemna. Druga była najbliższa oczekiwaniom, ponieważ zachęca do lepszego poznania Hiszpanii. Natomiast trzecia jest w moim odbiorze najmniej ciekawa. W sumie za dużo erotyzmu, za mało akcji. Trochę dłużyła się ta lektura.

Kupiłem przez pomyłkę. Myślałem, że to reportaże o Hiszpaii i zabrałem na wakacje. Na wakacjach dałem nura w inne książki a do tej, koniec końców nie dotarłem. W ramach remanentów czy raczej e-remanentów sięgnąłem po „Hiszpanskie opowieści”... I nic już nie było takie samo. Okazało się, że to prawdziwy, najprawdziwszy Harlekin. Żadne tam "Sketches of Spain" Milesa. Daruję sobie cytaty, wystarczy że zadręczałem nimi moją żonę. Zresztą co tam cytaty – cała książka jest jednym wielkim cytatem. Jednym wielkim strumieniem świadomości.

Powiedzieć, że to dno to nic nie powiedzieć. I odwrotnie: powiedzieć, że arcydzieło to też nic nie powiedziec. Po przeczytaniu „Hiszpanskich opowieści” byłem jak bohaterki trzech opowiadań. Rozpalony i lodowaty na przemian :-)

Fajna, lekka książka. Czyta się ją szybko. Typowe romanse.

Fajna, lekka książka. Czyta się ją szybko. Typowe romanse.

Czytało się przyjemnie ale dla mnie to ckliwe romansidło.

Czytało się przyjemnie ale dla mnie to ckliwe romansidło.

Trzy wciągające historie miłosne, które zabiorą czytelnika w podróż po urokliwych zakątkach słonecznej Hiszpanii. Osią każdej z nich jest mężczyzna, który ma za sobą nieudany związek, i nieoczekiwanie spotyka kobietę swojego życia. Autorki opowieści udowadniają, że okupione wyrzeczeniami i poprzedzone przeciwnościami uczucie ma szanse powodzenia i może odmienić życie.

Alejandro, bohater „W hiszpańskim zamku”, przed laty został porzucony. Przekonany, że żona go zdradzała, zatapiał się w smutku. Wynajętemu przez niego detektywowi udaje się wreszcie namierzyć zaginioną Jemimę. Co gorsza, okazuje się, że kobieta urodziła dziecko. Alejandro postanawia spotkać się z Jemimą, by ostatecznie zakończyć nieudane małżeństwo. Przekonuje się jednak, że chociaż nie ufa żonie, wciąż poddaje się jej urokowi. Postanawia więc dać jej kolejną szansę. Proponuje uciekinierce, by zapomniała o ich burzliwej przeszłości i zgodziła się przyjechać na kilka miesięcy do jego zamku, położonego w andaluzyjskich górach.

Bohaterem „W słońcu Hiszpanii” jest Remi, kultywujący rodzinną tradycję arystokrata. Mężczyzna dziedziczy imponującą posiadłość nieopodal Toledo i okoliczne gaje oliwne. Udaje mu się uratować majątek przed bankructwem. W budzących grozę okolicznościach poznaje młodą Amerykankę Jillian. Oczarowana jego własnością kobieta sugeruje, że Remi powinien udostępnić swoją posiadłość zwiedzającym. Konserwatywny mężczyzna sceptycznie podchodzi do tego pomysłu.

Emilio z „Przystanku w Madrycie” natyka się na lotnisku Megan, w której niegdyś był szaleńczo zakochany. Przed laty okoliczności zmusiły go jednak do zawarcia małżeństwa z rozsądku z inną kobietą. Teraz jest samotny i przepełniony goryczą po nieudanym związku. Przypadkowe spotkanie z Meg sprawia, że odżywają w nim dawne uczucia.

Dodaj cytat z książki Hiszpańskie opowieści