Entliczek pentliczek

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 30) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Hickory Dickory Dock
Herkules Poirot (tom 30)
kryminał, sensacja, thriller
2016-04-21
Aleksandra Ambros
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić, po co rozlany został atrament?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pewnego dnia sekretarka Herculesa Poirota - panna Lemon - popełnia trzy błędy w liście dyktowanym przez pracodawcę!!! Hercules Poirot jest w głębokim szoku. Z czysto egoistycznych pobudek postanawia pomóc swojej sekretarce. Okazuje się bowiem, że panna Lemon martwi się wydarzeniami jakie rozgrywają się w miejscu pracy jej siostry - pani Hubbard. Pani Hubbard administruje w...

To nie była zła książka! Muszę sobie gdzieś zaznaczyć, że trzeba ją odświeżyć!

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Tak dla sportu czasem warto wrócić do klasyki. A do Agathy Christie to już zawsze i z sentymentem

Przenikliwość umysłu Poirot jak zawsze zdumiewa. Polecam.

Tak naprawde to jakoś mało Poirota w tej książce. Jak gdyby detektyw był trochę na uboczu, choć zagadka całkiem całkiem.

Początek dość nietypowy, jednak akcja się rozkręca. Pomysł niebanalny i bardzo ciekawy. Zakończenia kompletnie się nie spodziewałam. Polecam

Dobra zagadka. Tłem jest dom studencki, w którym mieszkają studenci i osoby pracujące różnej narodowości. Nagle zaczynają ginąć różne przedmioty. A następnie ludzie. Niezła łamigłówka dla Herkulesa Poirota. Czytało się przyjemnie.
Czarny charakter nawet w wyobrażeniach przedstawiał mi się jako czarnoskóry. Polecam!

Bardzo mi się podobała ta odsłona przygód Poirot.
Może nie sama intryga, ale to w jaki sposób Agatha Christie kontruuje postaci -są wielowymiarowe- każda ma wady i zalety, ale dzięki temu nawet te najbardziej negatywne wzbudziły moją sympatię

No cóż, każdemu może się zdarzyć spadek formy. Na tle innych powieści Królowej kryminału ta wydaje się słabsza. I nie zmieniłam zdania czytając ją teraz, kolejny raz, po wielu latach . Zwłaszcza początek jest nudny, a wielość bohaterów i liczne szczegóły utrudniają orientację: kto z kim i dlaczego? Długo się czeka na zawiązanie akcji, ale potem jest już coraz lepiej....

Dyskusje

4 539