Krzysztof Nowakowski Wydawnictwo: Krzysztof Nowakowski literatura podróżnicza
Daleka Północ Laponia psie zaprzęgi psy motywacja wyprawy
literatura podróżnicza
9788394202309
Daleka Północ Laponia psie zaprzęgi psy motywacja wyprawy

Na tę książkę trafiłam przypadkiem w bibliotece. Jako miłośniczka psów i historii o nich, sięgnęłam po publikację w ciemno. Krótka, przeczytałam w 3-4 dni autobusowych wojaży. I do końca sama nie wiem co o niej sądzić. Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi o niej na myśl to słowo PASJA. Bo w sumie o tym i wręcz pod jej dyktando jest opowiedziana cała historia.
O...

4 to "może być" i tak, warto spojrzeć pod kątem dowiedzenia się czegoś o tym sporcie. Niestety autor jest marudą i czasami ciężko przebrnąć przez narzekania na to jak ma ciężko. Mnie zraził do siebie w kilku momentach, co rzutuje na ocenę.
Szkoda też, że wspominając o kilku fotografiach nie dołączył ich do książki, a niejako wpadły losowe.

Znakomita książka przygodowa, ale bardzo przydałby się jej dobry korektor. Sama historia niesamowicie wciąga i sprawia, że kibicuje się Krzysztofowi, jego rodzinie i zaprzęgom od pierwszej do ostatniej strony. Dla miłośników psów lektura obowiązkowa. :)

"23 kilometr" to opowieść o pasji, poświęceniu i sporcie. O hobby, które stało się sposobem na życie, a może nawet jedyną okazją do "prawdziwego" , wartościowego życia. Mimo to książka przede wszystkim opowiada o ogromnej miłości do psów. O miłości, której nie zrozumie nikt, kto nigdy nie znalazł prawdziwego przyjaciela. W prawie każdym zdaniu psiarz zobaczy siebie i swoją...

Opowieść o pasji, miłości do zwierząt, wzlotach i upadkach. Opowieść o cudownych zwierzakach i wspaniałych ludziach. O tym, że są pewne granice, których nie powinno się przekraczać ale też o takich, które powinno się łamać :) Napisana fajnym, nie zmanierowanym językiem, świetnie się czyta. Przeczytałam migiem. Były chwile, kiedy się śmiałam, były i takie kiedy płakałam....

Temat ciekawy ale opisany sposób denny (chaotyczny i nudny). Książka nie jest poradnikiem dla tych, którzy chcieli by biegać z psami ani wciągającym opisem pasji. Gwiazdki za temat, resztę lepiej pominąć milczeniem.

Świetna książka. Bardzo ciekawa historia. Miłość do natury i szczególnie psów. Polecam.
Poznałem też autora i nie wiem skąd informacja o padaczce psa. Na jednym ze spotkań autorskich p. Krzysztof dokładnie wyjaśniał co stało się na trasie i jaka była przyczyna śmierci psiaka. To wszystko jest w wynikach autopsji.

Przeczytałam ta książkę. Szkoda jedynie psa ! Dziś się dowiedziałam ze Pan Krzysztof wiedział ze pies był chory na padaczkę i pies nie mógł brać udziału w wyścigach. Możecie to wszystko przeczytania na Facebook "Syberiada - Uwaga"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka wspaniała!!! Pochłonęła mnie i zawładnęła totalnie. Żyłam z nimi wysoko w górach i na trasach gdzie burza, śnieg i silny wiatr utrudniał marsz. Martwiłam się razem z bohaterem o zaprzęg psów. Miłość do psów Pana Krzysztofa jest ściskająca za serce. Coś cudownego!!! Nie będę opisywać, bo się nie da. Polecam z całego serca!!!
Zapraszam na wywiad z...

Daria i Krzysztof Nowakowscy to ludzie z prawdziwą pasją. Wymaga ona mnóstwa odwagi i wytrwałości, a także wielu wyrzeczeń. To przełamywanie słabości, ciągłe wystawianie na próbę własnej psychiki, radzenie sobie z niełatwą sytuacją materialną, aż wreszcie opieka nad żywymi stworzeniami, nauka współpracy i polegania na tylu psich kompanach, ilu pospinanych jest linkami...

• 2018
  • 2019