Czy wierzysz w Boga?

Okładka książki Czy wierzysz w  Boga?
Karl Rahner Wydawnictwo: W drodze religia
2015-01-01
Kazimierz Napiórkowski
teologia dogmatyczna wiara

więcej Więcej

Pisarstwo Rahnera wyróżnia fakt, że z całą świadomością przyjmował on racje ateizmu. To dlatego akurat odpowiedzi tego teologa na pytanie o miejsce wiary w świecie, który wydaje się pozbawiony Boga, są ważne. Bóg jest przede wszystkim dla Rahnera tajemnicą, a jeśli historia nauki może wierzących czegoś nauczyć, to przede wszystkim tego, że Bóg nie jest częścią tegoż świata....

• ! BŚ
  • Rozwój Duchowy/Religie/Filozofia
  • Religion
  • Religia
  • Przejrzeć

Dodaj cytat z książki Czy wierzysz w Boga?